Jak vysvětlit dítěti, že nesmí nikoho bít

Anonymní
14.10.20 23:07

Jak vysvětlit dítěti, že nesmí nikoho bít

Ahoj mamky, chci se s vámi poradit. Mám dceru (16 měsíců), poslední dobou mě často plácá, tahá za vlasy, škrábe do obličeje, nebo fackuje :roll: samozřejmě jí to okamžitě zarazím, ale nedaří se mi jí “vysvětlit” že to není legrace. Dělá to vždy s takovým šibalským výrazem, když jí zarazím, chytnu jí ruce, odtáhnu se od ní, nebo ji od sebe lehce odstrčím, a udělám klasické ty ty ty, zamračím se, zvýším trochu hlas apod., vůbec to na ni nezabírá. Směje se tomu, je vidět že chápe že to nesmí, ale dělá to schválně.. a jakmile má možnost tak zase pokračuje. Jediné co zabírá je odpoutat její pozornost něčím jiným, ale nevím jestli je to správně, co se týče výchovy. Dokonce jsem zjistila, že to zkoušela i na tchýni. Jinak mě ve všem poslouchá, jen tyhle situace… :? Máte s tím nějaké zkušenosti? Dělají to děti běžně? A podařilo se vám to nějak vyřešit? Jinak plácat přes ruku apod. určitě nechci. Děkuji moc za rady :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27625
14.10.20 23:24
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, chci se s vámi poradit. Mám dceru (16 měsíců), poslední dobou mě často plácá, tahá za vlasy, škrábe do obličeje, nebo fackuje :roll: samozřejmě jí to okamžitě zarazím, ale nedaří se mi jí “vysvětlit” že to není legrace. Dělá to vždy s takovým šibalským výrazem, když jí zarazím, chytnu jí ruce, odtáhnu se od ní, nebo ji od sebe lehce odstrčím, a udělám klasické ty ty ty, zamračím se, zvýším trochu hlas apod., vůbec to na ni nezabírá. Směje se tomu, je vidět že chápe že to nesmí, ale dělá to schválně.. a jakmile má možnost tak zase pokračuje. Jediné co zabírá je odpoutat její pozornost něčím jiným, ale nevím jestli je to správně, co se týče výchovy. Dokonce jsem zjistila, že to zkoušela i na tchýni. Jinak mě ve všem poslouchá, jen tyhle situace… :? Máte s tím nějaké zkušenosti? Dělají to děti běžně? A podařilo se vám to nějak vyřešit? Jinak plácat přes ruku apod. určitě nechci. Děkuji moc za rady :kytka:

Některé děti to dělají. Důrazně říci ne, odvést pozornost. Vyroste z toho. Měla to tak moje sestřenka. A jaká je to teď hodná holka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.10.20 23:50

Syn to taky dělá, ale asi tě nepotěším - je mu 27 měsícu a pretrvává to. Dělá to tedy míň, protože má jinou zábavu, ale jak všechno hezky chápe, tak tohle ne a priznám se, že mi to leze už dost krkem. A hlavně tedy tátovi… Radu tak úplně nemám, myslím, že pomuže jenom nový vývojový stupeň. Preju pevnější nervy než mám já. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
15.10.20 00:43

Dcera to taky dělala kolem roku a půl. Teď ji je 22 měsíců a sem tam to udělá ale spíš během hry když “zažraná” a “nevnímá”. Stačí říct něco ve smyslu: „Au! Maminku to bolí!” A dělat smutnou. Něco se v ní pohne, přepne a jde se přitulit, párkrát už z ni vypadlo i „plomiň“. :lol: Jinak myslím že z toho vyroste, bere to jako hru, vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama