Aktivity pro děti 2 - 7 let

5
1.8.20 21:31

Jak zabavit děti 2-7 let - aktivity

Zdravím všechny maminky, paní učitelky, chůvy, instruktorky na táborech (příp. i všechny tatínky… :)) - zkrátka zdravím všechny, kteří tráví čas s dětmi a chtějí tento drahocenný čas využít smysluplně, obohatit děti a mít společné zážitky a spokojené ratolesti.

Dělám si malý průzkum a moc by mě zajímal váš názor.

Měli byste zájem o materiály - návody/inspirace na aktivity pro děti?
Her, vyrábění, básniček apod. je a internetu spousta.
Tyto materiály by byly propracované a komplexní, s hlubší myšlenkou.

Kdo a proč by to měl využívat?
Maminky, které tráví celé dny s dětmi a chtějí je zabavit. Kdo si hraje, nezlobí.
Rodiče, kteří mají volný víkend se svými dětmi a chtějí pro své děti připravit zajímavý program.
Pro učitelky, vychovatelky, chůvy i instruktorky, zkrátka všechny, kteří se starají a pečují o děti.

Jak by to vypadalo?

• V úvodu by byla originální tématická pohádka/básnička s výchovným příběhem. (děti to namotivuje, budou pak činnost vykonávat s větším zájmem).
  • Navazovat budou různé aktivity svázané stále s příběhem. Aktivity budou dítě rozvíjet - kreativita, představivost, paměť, řeč, zrak, grafomotorika, pohyb a další.
  • K vytištění budou také pracovní listy pro individuální práci dítěte.

Rodič/učitel bude moci využít všech aktivit, ale také si jen některé vybrat či je prostřídat.

Dostupnost:
Tyto materiály by byly ke stažení z webových stránek za poplatek.

Využili byste tyto materiály? Bylo by to pro vás zajímavé?
Budu ráda za jakýkoliv váš názor, postřeh či připomínku. Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18993
1.8.20 21:36

@Terra20 jako rodic si vystacim s tim, co bud znam z detstvi nebo s jednoduchymi sesity pro předškoláky, na trhu jich je dost. A nejaky vetsi rozvoj predkoladam, ze ma dite ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14981
1.8.20 21:36

Existuje mamou hravě. Tam mě překvapilo nemile množství věcí a vyrábění kvůli peti minutám hry např autíčko z kartonu. Já bych uvítala přehled město, dětské hřiště, stín, parkování, občerstvení, WC. Jsem v nějakých skupinách, kudy z nudy a prostě neni to furt ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24561
1.8.20 21:48
@Bubla Bůčková píše:
Existuje mamou hravě. Tam mě překvapilo nemile množství věcí a vyrábění kvůli peti minutám hry např autíčko z kartonu. Já bych uvítala přehled město, dětské hřiště, stín, parkování, občerstvení, WC. Jsem v nějakých skupinách, kudy z nudy a prostě neni to furt ono.

to je fakt. Jak je v návodu moc surovin a čiší z toho binec po celým domě, taky mě to odradí.
Jinak dopoledne nemám moc čas něco extra vymýšlet. Když vařím, děti mi u toho rády asistují, což je zábava sama o sobě…Občas mi z toho cuká koutek, ale co bych pro miláčky neudělala.
Odpoledne, pokud nejdeme někam ven, hrajeme třeba člověče, slovní fotbal nebo vrchcáby. To je skvělá strategická hra a stačí k ní papír, tužka a šest herních kostek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15648
1.8.20 21:51
@Cuddy píše:
@Terra20 jako rodic si vystacim s tim, co bud znam z detstvi nebo s jednoduchymi sesity pro předškoláky, na trhu jich je dost. A nejaky vetsi rozvoj predkoladam, ze ma dite ve skolce.

to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15648
1.8.20 21:53

V jednoduchosti je krása, moji dceru nejvíc baví např. klepat řízky, stavět věže, cvičit - já dávám povely, jako ve škole a ona cvičí sama nebo cvičí plyšák - že by se mi po práci chtělo doma studovat nějaké materiály a shánět propriety, to fakt ne

Příspěvek upraven 01.08.20 v 22:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31356
1.8.20 21:53

Využívám pro práci se svými dětmi i pro práci s dětmi ve spec. školce. Kupuji si na FB, mám uz vytipovane pedagozky, které se věnují výrobě didaktických pomůcek a materiálů pro práci s dětmi. Staci se přidat do podobné skupiny a je tam přehršel nabídek, ukázky zdarma. Nemám zatím čas vyrábět si vlastní, takže za malý peníz si koupím pdf, vytisknu, vystřihnu, případně vybarvím a laminuji.

Nabídek je víc než dost, je opravdu hodně lidí, kteří se tomu věnují. Je z čeho vybírat a hlavně takové pracovní listy, hry a didaktické pomůcky musí mít určité náležitosti.
Existují materiály pro práci s malými dětmi, na různá témata, ale potom i se školními, hry na násobilku, slovní druhy, vyjmenovaná slova..
Nicméně kdyby přišla další zajímavá nabídka, ráda se podívám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
1.8.20 22:09

Pokud by to mělo nějaký extra nápad, tak třeba školky to osloví a koupí si to. Upřímně, já bych za to nezaplatila, na netu je spousta inspirace zdarma, pokud chceme tvořit. A ve výsledku, děcka nejvíce baví se mnou vařit, zpívat, tancovat, mazlit, mastíme karty :P, vzdělávání nechávám na odbornících… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15648
1.8.20 22:14

@Terra20 to co ty popisuješ, by bylo vhodné spíš pro školky a podobné skupiny dětí, jako matka bych to nevyužila - zbytečně moc složité
a ještě za to platit, děkuji, to fakt ne, je spousta inspirací a návodů zadarmo
max občas koupím nějaký dětský časopis, ale také moc často ne, využijeme z toho tak 10 % a je to dost drahé

Příspěvek upraven 01.08.20 v 22:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18993
1.8.20 22:16
@stinga píše:
@Terra20 to co ty popisuješ, by bylo vhodné spíš pro školky a podobné skupiny dětí, jako matka bych to nevyužila - zbytečně moc složité

tak tak, mozna jeste pokud bych mela deti v domacim vzdelavani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
1.8.20 22:17

Heh. Přesně tady ty motivační „kecy“ už odmala všude přeskakuji, ať už se „něco děje“. A to samé moje děti. Prostě když chtějí vyrábět, cvičit, poznávat, nezajímá je nějaká básnička v úvodu. A naopak, když chtějí číst, nepotřebují k tomu vytleskávat a všelijaké jiné otravné návody, co odkládáme na pak (rozuměj nikdy). :mrgreen: Jestli by to bylo nějak opravdu dobře zpracované, budiž. Ale takových těch knížek pro předškoláky je kvadrilión…a většinou je z toho použitelná tak desetina, jinak jsou to ptákoviny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31356
1.8.20 22:20
@Cuddy píše:

K těm sešitům pro předškoláky-na trhu je jich sice dost, ale od odborníků(speckařů, logopedů) jsou drahé na to, aby to dítě vyplnilo jednou, já z toho kopíruji. Stejným dětem dávám opakovaně a sleduji posun v prubehu času. A v levných knihách ty pracovní sešity nesplňují náležitosti, co by měly mít.
Na FB v těch skupinách to vyrábí lidé s pedagogickým vzděláním a vědí, jak má být rozložen pracovní list. A vyrábí to za menší peníze než když si koupím originál třeba od logopedky Bednářové. Stejně tak se snaží napodobit nějaké originální hry, třeba dobble pro nejmenší, čtyři obrázky, domino na různá témata..

Za mě je ta myšlenka dobrá, ale nic nového pod sluncem. Učitelky, vychovatelky, chůvy, speckaři, prostě všichni, co se tomuto věnují, si vypomahaji navzájem výrobou takových ucelených materiálů a didaktických pomůcek. A odkupují to i běžné maminky, které mají zájem o kvalitní materiál, bez toho, aby za to daly půlku výplaty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31356
1.8.20 22:25
@stinga píše:
a ještě za to platit, děkuji, to fakt ne, je spousta inspirací a návodů zadarmo
max občas koupím nějaký dětský časopis, ale také moc často ne, využijeme z toho tak 10 % a je to dost drahéPříspěvek upraven 01.08.20 v 22:17

Pdf stojí třeba 50 Kč. Teď záleží, jestli stačí černobílý tisk nebo barevný. Jak u čeho. Jestli je potřeba laminovat. Pokud je ale materiál moc barevný, jak papoušek, také to je jistá známka toho, že je něco špatně. Děti, zvlášť ty s poruchou pozornosti, syté a různé barvy rozptylují, odvádí pozornost od práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4346
1.8.20 22:25
@Terra20 píše:
Zdravím všechny maminky, paní učitelky, chůvy, instruktorky na táborech (příp. i všechny tatínky… :)) - zkrátka zdravím všechny, kteří tráví čas s dětmi a chtějí tento drahocenný čas využít smysluplně, obohatit děti a mít společné zážitky a spokojené ratolesti.

Dělám si malý průzkum a moc by mě zajímal váš názor.

Měli byste zájem o materiály - návody/inspirace na aktivity pro děti?
Her, vyrábění, básniček apod. je a internetu spousta.
Tyto materiály by byly propracované a komplexní, s hlubší myšlenkou.

Kdo a proč by to měl využívat?
Maminky, které tráví celé dny s dětmi a chtějí je zabavit. Kdo si hraje, nezlobí.
Rodiče, kteří mají volný víkend se svými dětmi a chtějí pro své děti připravit zajímavý program.
Pro učitelky, vychovatelky, chůvy i instruktorky, zkrátka všechny, kteří se starají a pečují o děti.

Jak by to vypadalo?

• V úvodu by byla originální tématická pohádka/básnička s výchovným příběhem. (děti to namotivuje, budou pak činnost vykonávat s větším zájmem).
  • Navazovat budou různé aktivity svázané stále s příběhem. Aktivity budou dítě rozvíjet - kreativita, představivost, paměť, řeč, zrak, grafomotorika, pohyb a další.
  • K vytištění budou také pracovní listy pro individuální práci dítěte.

Rodič/učitel bude moci využít všech aktivit, ale také si jen některé vybrat či je prostřídat.

Dostupnost:
Tyto materiály by byly ke stažení z webových stránek za poplatek.

Využili byste tyto materiály? Bylo by to pro vás zajímavé?
Budu ráda za jakýkoliv váš názor, postřeh či připomínku. Děkuji. :)

Ja bych za to urcite neplatila, na internetu toho najdu dost a v kombinaci s pracovnimi sesity z Levnych knih uz v podstate nic dalsiho nepotrebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18993
1.8.20 22:26

@Jana206 jenze ty na to koukas ocima pedagogického pracovníka, mne jako matce staci par sesitu od Albi, Svojtky, abych vyplnila cas, kdy nejsme venku, kdy necteme, nekreslime, nestavime z lega… Ja to pouzivam jen jako maly doplnek, spis jako overeni, zda dite zvlada, co pro dany vek ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama