Sestřenice a asi začínající anorexie

1225
30.7.20 16:34

Sestřenice a asi začínající anorexie

Ahoj. Jdu si pro radu. Má přijet sestřenka, která je v pubertě. Nedávno zkolabovala a byla na kapačkách. Nějakou dobu předtím byla u mých rodičů a prý tam málo jedla. Tak mi došlo proč ty kapačky. Před pár měsíci jsme její váhu řešily. Prý byla označena za tlustou dětskou lékařkou, což nechápu. :nevim: Teď má 156 cm a 46 Kg. Tipuji, že se během pár let ještě vytáhne, máme to v rodině.
Přemýšlím, jestli si to brát na triko a ten týden si ji tady nechat a zkusit se s ní o tom pobavit, ale plus minus vím jakou mentalitu mají anorektičky. Jen tak jim nelze něco vysvětlit. K psychologovi ji vzít nemůžu, nejsem zákonný zástupce. Její rodiče by na ní nejspíš asi jen řvali. Navíc jde teta do nemocnice. Vztahy v rodině mají příšerné. Co by jste dělali vy? Vzali sestřeniku na chvíli k sobě a zkusili jste ji pomoct?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59697
30.7.20 16:48

@Walburga můžeš to zkusit, ale pokud sama nechce, nic s ní neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2780
30.7.20 16:50

Zkolabovat mohla z úplně jiných důvodů, pokud nic nevíš přesně, jsou to jen tvé dohady. Zkolabovat může člověk i z dehydratace. Zkusila bych zjistit víc od jejích rodičů, pomoc musí přijít přes ně. Kolik je sestřence let? 156 cm a 46 kg je u dívky celkem v pořádku, to měla moje dcera ve 13, samá ruka, samá noha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1225
30.7.20 17:00

@Veveří Od jejich rodičů alkoholiků… Tak určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.20 17:41

Sice nevím jak pomoc kor jestli má takové rodiče. U sestřenice jsem si problémů všimla přes vánoce bylo ji 13 a ona mi psala, že přibrala kilo, no, hysterie… Říkala jsem to mamce, že je to divný. Mavla nad tím rukou (bylo mi 16)… Za 3 měsíce jsme se viděli (moc jsme se nevidali, vztahy v rodině nic moc)… Mamce se sestrenka taky nezdala, viditelně zhubla, naznačila to tetce a ta ji seřvala ať si hledí svého, že je holka poradku… No dopadlo to tak že půl roku na to ji zavirali na psychiatrii s mentální anorexii měla 37 kg(nevím kolik měřila předtím, ale teď měří 178cm).. Dneska je už „zdravá“.(je to u 15 let). Sama mi říkala, že i když ji pak rodiče hlídali, tak nejedla přehnaně sportovala. Před vážením u doktora pila vodu, hodně vody, aby vážila víc. Samotnou ji to prý probudilo ve chvíli, kdy s litrem vody měla těch 37kg…mě neposlouchala moje máma a ji její máma… Nakonec se holka musela vzpamatovat sama… Snad říkat, že je krásná taková jaká je… :nevim:.. Promiň, moc jsem nepomohla…

• Nahlásit
  • Citovat
2780
30.7.20 22:33
@Walburga píše:
@Veveří Od jejich rodičů alkoholiků… Tak určitě.

Bohužel když nejsi zákonný zástupce, tak s tím nic moc neuděláš. Můžeš ji akorát vyslechnout, podpořit. Ale o a bude mít problém o tom mluvit, anorektici nemají ba sebe reálný náhled. Tedy pokud sestřenka má tuto diagnózu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1225
31.7.20 09:15
@Anonymní píše:
Sice nevím jak pomoc kor jestli má takové rodiče. U sestřenice jsem si problémů všimla přes vánoce bylo ji 13 a ona mi psala, že přibrala kilo, no, hysterie… Říkala jsem to mamce, že je to divný. Mavla nad tím rukou (bylo mi 16)… Za 3 měsíce jsme se viděli (moc jsme se nevidali, vztahy v rodině nic moc)… Mamce se sestrenka taky nezdala, viditelně zhubla, naznačila to tetce a ta ji seřvala ať si hledí svého, že je holka poradku… No dopadlo to tak že půl roku na to ji zavirali na psychiatrii s mentální anorexii měla 37 kg(nevím kolik měřila předtím, ale teď měří 178cm).. Dneska je už „zdravá“.(je to u 15 let). Sama mi říkala, že i když ji pak rodiče hlídali, tak nejedla přehnaně sportovala. Před vážením u doktora pila vodu, hodně vody, aby vážila víc. Samotnou ji to prý probudilo ve chvíli, kdy s litrem vody měla těch 37kg…mě neposlouchala moje máma a ji její máma… Nakonec se holka musela vzpamatovat sama… Snad říkat, že je krásná taková jaká je… :nevim:.. Promiň, moc jsem nepomohla…

Jaj, ono když se nepodchytí ten začátek, tak to může dopadnout špatně. Rodiče někdy některé věci bohužel nechtějí vidět. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1225
31.7.20 09:17

@Veveří Myslím, že je to začátek. Ještě se asi vzpamatovat může, ale pokud se to nepodchytí včas, tak nevím. Od začátku roku už zhubla z 51 na 46.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama