Jak začali Vašim dětem neštovice?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1330
16.5.22 13:11

Jak začali Vašim dětem neštovice?

První dítě dostalo klasicky prvni pupen a bylo jasné, že jsou to neštovice… Nyni druhe - pred tremi dny jedno zvraceni, jeden prujem a ted uz je jen neobvykle spave avsak neklidne - hazi sebou, protivne, mrzute, mazlici, ale jinak se nezda, ze by mu neco bylo. Ze skolky ale prisel meil s infem o vyskytu nestovic… no a my mame jet na dovcu:-( Jak zacali u Vas nestovice? na netu pisou, ze se zprvu muze par dni tvarit jako chripka nez se osypou, bylo to tak i u Vas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
87
16.5.22 13:21

Dcera byla prvni den unavena a zvracela. Druhy den uz se objevily pupinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2164
16.5.22 13:35

3 děti a u všech první den teplota a bolest v krku. Večer už jsme našli pupínky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
16.5.22 13:38

U nás začalo jako viróza s teplotou, druhý den pak pupínky a bylo to jasné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
16.5.22 13:50

Dcera loni na dovolené, 4 dny před odletem. V té době rok a čtvrt.
Jeden den nervózní, horečka. Jakoby exem v kolenní jamce. Další den horečka a jedno zvracení. Exem už i na břiše. Ale žádné pupínky. Spíš fakt jak exem. Třetí den pár pupínků, byla pořád divná. A čtvrtý den úplně celé plochy vodnatých pupenů po těle. Jakože ne samostatné pupínky, ale vyloženě slité plochy, komplet záda, podpaží, kolenní jamky, břicho… Byl to děs. Ale kupodivu to zvládla úplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14682
16.5.22 13:50

Rano zdrave dite, ve 12 volali ze skolky, ze ma pupinky a horecku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12140
16.5.22 13:57

Syn 4,5 roku měl 3 dny pod okem jeden pupínek, 4. den začaly vyskakovat další a přidala se teplota a mě az v tu chvili došlo, ze to pod okem je neštovice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
16.5.22 14:01

Jedno dítě padlo první den večer s horečkama ke čtyřicítce. Druhý den v nich pokračovalo, k tomu rýma. Třetí den se vzbudilo zcela bez teplot, veselé… po pečlivém prohlédnutí objeven jeden zcela ukázkový pupen, ale jinak vůbec nic. Čtvrtý den se vzbudilo osypané zcela.
Druhé dítě pár dní poté - zcela bez teplot i rýmy - první den pár takových „kousnutí od hmyzu“, vzhledem k tomu, že se hodně pohybovalo venku, jsem si nebyla jistá. Druhý den už ukázkové osypání. Jiné problémy žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
16.5.22 14:05

Den, kdy jsem našla první pupínek, hlídala dceru babička a hlásila mi, že stále polehává a odpočívá, ale že ji prý nic nebolí. Když jsem se vrátila domů, začala si stěžovat na bolest ouška, jeli jsme na pohotovost pro kapky, abychom to přes víkend nenechali rozjet. Když jsme přijeli domů a šli jsme kápnout, tak jsem na spánku našla první neštovici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73298
16.5.22 14:42

Teplota a kasel. Pupinky za par dni k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
16.5.22 19:45

To spíš vypadá na střevní virózu, dcera ji právě má. Syn má zase neštovice a kromě pupínků po celém těle mu vůbec nic není. Každopádně bych počítala s tím, že je stejně chytne, ale může to být třeba za 2-3týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Cyd
1
21.5.22 07:40

Syna (8let) v pondělí bolela hlava, večer zvýšená teplota a od noci horečka i přes 39 a to až do pátku. V úterý první pupinek na pindovi, zvracení, nechutenství. Ve středu se osypal, bylo to hrozný, naštěstí si to neškrábal. Dávali jsme Fenistil kapky, Nurofen na střídačku s Panadolem na horečku a stříkali ViraSoothe, ve čtvrtek jsme zkusili koupel v hypermanganu a potírat ředěným teatrea olejem. Bohužel se mu to rozlezlo i v puse a krku takovým způsobem, že přestal jíst a skoro pít. Včera uráno už byl dehydrovaný, odvezla jsem ho k dr. a odtamtud rovnou k hospitalizaci na infekční. Má těžkou formu neštovic a hlavní příčinou je to, že je atopik a to přesto, že už víc jak rok neměl žádné problémy. Museli ho zavodnit a dostává antivirotika. Doufám, že bude brzo ok, nikdy by mě nenapadlo, že blbý neštovice můžou mít tak komplikovaný průběh :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
23.5.22 16:48

@Cyd preji at je brzy lepe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.5.22 20:59
@Lady_M píše:
Dcera loni na dovolené, 4 dny před odletem. V té době rok a čtvrt.
Jeden den nervózní, horečka. Jakoby exem v kolenní jamce. Další den horečka a jedno zvracení. Exem už i na břiše. Ale žádné pupínky. Spíš fakt jak exem. Třetí den pár pupínků, byla pořád divná. A čtvrtý den úplně celé plochy vodnatých pupenů po těle. Jakože ne samostatné pupínky, ale vyloženě slité plochy, komplet záda, podpaží, kolenní jamky, břicho… Byl to děs. Ale kupodivu to zvládla úplně v klidu.

A odletěli jste domů v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
23.5.22 21:42

Dcera byla ráno zdravá, po obědě měla jít do pyžama a místo toho mi volali, že má na zádech 3 pupínky a že si pro ní mám přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat