2,5leté dítě nechce kakat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 20:22

2,5 leté dítě nechce kakat

Ahoj, obracím se na Vas s dotazem. Zítra volám doktorce, ale i tak mi to už nedá a chtěla bych znát názory a případné rady ostatních. Moje skoro 3letá dcera odmítá už pátý den kakat. Začalo to tím, že ji jednou ladění zabolelo a od té doby nechce tlačit a kakani zadržuje. Jelikož to zadržuje klidně celý den tak,, se ji to ucpe,, a má to tvrdé a bolí ji to. Pokaždé se ale vykaká ( ale uplne tvrdé) samozdrejme u toho dělá scény a netlačí, vykadi se až když to,, leze,, samo a uz ji to nejde zadržet, breci u toho silene. Dnes třeba nekakala, ale celý den říká,, kakat,, a je vidět jak to zadrží. Jinak je uplne v pořádku, čůrá, jí, pije, bricho ji nebolí, hraje si, je veselá, ale jak přijde pocit na kakání, začne vyšilovat a zadržuje to. Už jsem si i všimla, že má na to finty. Sedne si, nebo chce na ruku. Ve stoje ji to vadí a hned jak to na ní přijde, okmazitě si šedá nebo lehá. Zkousela jsem už snad všichno ( od jídla až k vysvětlování, uplacování, že když zatlací a vykaká se, tak dostane autíčko apod) nic nezabírá :( Má od miminka pup. kýlu a bojím se, jestli to třeba nemá z toho, ale že by ji třeba bolelo bříško, nerekla bych. Je opravdu uplne normální, než přijde pocit na kakání. Nemáte nějakou radu? měl to taky tak někdo u svého dítěte? Máme zajít k doktorce? Jsem si jistá, že kdyby slto nezadržovala celý den, tak má stolici normalní, ona si to dělá sama tím, že to zadržuje a má z toho pak zácpu, která samozdrejme bolí. Jak ji mám vysvětlit, aby tlačila a nezadržovala to, že to pak bolet nebude? Už jsem z toho hotová. Zkoušeli jsme na nočník, když to na ní přišlo, rvala jak tur a měla tam jen kapičku jakoby průjmu. Asi jak to zadržuje, tak jde jen to kolem a to,, tvrdé,, zase zatlací. Ach jo.. Pritom vždycky tak ráda kakala :mrgreen: Už mi to přijde nekonečné a mam pocit, že to nezvládnu odbourat. Hlavne mám strach, aby se ji něco nestalo se střevama, jak to tam zadržuje. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
896
15.5.22 20:27

Syna jednou ucpala mrkev, takže když šel kakat, neskutečný řev, bo měl tvrdý bobek..a pak odmítal chodit a držel to. Zkoušeli jsme švestkové šťávy, teplou koupel,..nic. Tak jsem to řešila s doktorkou a řekla ať zkusíme čípky, dávat každé ráno po probuzení, působí do 30 minut a praktikovat to několik dní, než si prcek vytvoří návyk. No bylo to peklo, dvouleté dítě už odmítá čípky, ale zvládli jsme to a od té doby naštěstí dobré 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 20:33

@Meggiska Zítra tedy zavolám doktorce, ať na ni koukne skrze tu pup. kylu a domluvím se s ni a zkusíme taky čípky. Snad to taky zabere. Děkuji mockrát

• Citovat
  • Nahlásit
15659
15.5.22 20:38

Kup ji Lactulosu na změkčení stolice, nebo něco takovýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 20:43

@JancaS84 To jsme také zkoušeli, zadržuje to, nevím jak, ale prostě ji to jde. Protoze se boji že to zase bude bolet, nedokážu ji vysvětlit, že nebude, ať to zkusí. Kdyby to zkusila, zase by zjistila, že to nebolí a pak už by to snad bylo dobré. Nechapu to prostě. :nevim: Už jsem z toho fakt hotová.

• Citovat
  • Nahlásit
205
15.5.22 20:51

Ja davala chvili glycerinove cipky. Dcera mela od mala s tim problemy a vypestovala si chronickou zacpu. Ted je ji temer 10 let. V peti letech byla i na klystyr. A od te doby uziva forlax. Pokud ho chvili nebere tak se zas ucpe. Zkus upravit stravu..to si vsechno najdes na netu. Nam tehdy zakazali mleko…deti to ucpava, zadne sladke, banany taky nejsou dobre. Na laktulosu se musi hodne pit a cipky zas nejsou dobre davat porad jen obcas. Ten forlax pro tak male dite je na predpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
15.5.22 21:52

Ja bych ji teda nelhala, ze to nebude bolet.
Na rovinu bych ji rekla, ze to holt boli, ale ze je potreba to vydrzet, protoze cim dele to zustane uvnitr, tim to bude bolet vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
15.5.22 22:27

Když ma občas problem, tak dostane lactulosu s tím, ze to pomůže. Ne hned, ale bude to další den lepší a nebude bolet. Pokud to nezabralo, tak dat trochu větší dávku a nezapomenout hodně pit. Me stačí v těhotenství něco mezi malým a velkým panakem. Nechapu jak by tohle mohla zadržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 22:54

Holky, díky za reakce. Zítra ráno zavolám dr. poradím se s ni, nejlépe aby nás pozvala na nějakou kontrolu, ať ji rovnou koukne na pupík, skrze tu kýlu a pozeptam se na nějaké ty čípky, nebo něco, co zabere a aby postupně zjistila, že je to lepší a začala sama kadit. Treba nás posle i na nějaké sono, když má tu pupeční kýlu, jestli se ji tam s těma střevama něco neděje :nevim: doufám že ne. Ale jestli má nějaký blok, to taky teda nebude brnkačka a už se bojím dalších dnů, jak zas bude celý den chodit s tím, že potřebuje kakat a nic z toho. Až teda to přijde samo, to už zadržet nemuze a chudak celá ztuhlá, pomalu ani nedýchá jak pláče a má to tvrdý. Samozdrejme ji hned chválím, že je šikovná. Pak už je hnedka jak vyměněná a řádí, běhá. Snažím se ji to vysvětlit, ale asi mě nechápe, nebo neposlouchá.. nevím :nevim: Proste přestala uplne tlačit, jindy kakala furt.. s radostí chodila oznamovat, že má hotovo.. Docela mi to chybí :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
206
16.5.22 02:14

Easylax, to jediné pomohlo. Bylinkové, volně dostupné čípky. Postupně se blok v malé odbourával, až začala bezestrachu kakat. :palec: :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
16.5.22 06:22

@Radka610 jo easylax…je taky super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 21:00

Ahoj holky. Tak jsem dneska volala s paní doktorkou, radila co davat jíst, co nedávat apod. Rikala, ať koupím FORLAX 10g, že je sice pro starší od 8 let a výš, ale ze ma zkušenosti s tím, že FORLAX 4g pro děti od 6m. do 8 let nezabírá. Že mám dávat jeden pytlík denně toho forlaxu 10g do pití. Každý den i když bude kakat, i když nebude. Proste každý den 1 sáček alespoň do čtvrtka a v pátek se ozvat, jestli se to zlepšilo. Jenze mám docela teda strach, protože nevím, jestli to fakt dát. Přijde mi to hodně, když ji budou teprva 3 a FORLAX 10g je od 8 let a pro dospělé. Měli jste ho někdo takto brzy? neublíží ji to? Dneska jsem to ještě nelajskla, dala jsem ji glyc. čípek, ani moc neplakala, jen maličko.. po chvíli řev a kakani. Stolice tvrdá, ale bylo vidět, jak se ji ulevilo.. Nebylo toho sice moc, ale přesto. Čípek vykakala i s tím, už byl teda trošičku rozpuštěný, asi to byla náhoda, spíš si myslím, že jak jsem ji dala ten čípek tak ji tam tlacil tak ji to nutilo ho vytlačit a vytlačila i hovínko s tím, jak byl malinko rozpuštěný tak to neměla tak suché a asi to vyklouzlo lépe. :nevim: Mám zkusit ráno zase čípek? nebo by jste radši přešli na ten forlax 10g? I když se bojim, že ho ani nevypije, ona je vycurana a i v pití to pozná. Hlavne jsem cetla, že zabírá klidně až za 3 dny i déle, takže nechápu, co by se do čtvrtka mohlo změnit. V pátek mám doktorce zavolat a kdyz to bude stejné ( což myslím, že bude) tak nás pozve na nějakou kontrolu. Ach jo, jsem z toho nešťastná a děsím se, jak dlouho to potrvá a jestli ještě vůbec někdy bude ráda kakat jako dříve. Samozdrejme jsme po bobku všichni moc chválili a tleskali, zrovna jsme byli u babičky tak měla hroznou radost, že ji tolik lidí tleská a všem se chlubila. Byla jak vyměněná. Poraďte prosím, jak s tím forlaxem, dali by jste ho? Docela se toho bojím, že je to velká dávka na tak malé dítě, je určený pro dospělé a děti min. od 8 let :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7260
16.5.22 21:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Tak jsem dneska volala s paní doktorkou, radila co davat jíst, co nedávat apod. Rikala, ať koupím FORLAX 10g, že je sice pro starší od 8 let a výš, ale ze ma zkušenosti s tím, že FORLAX 4g pro děti od 6m. do 8 let nezabírá. Že mám dávat jeden pytlík denně toho forlaxu 10g do pití. Každý den i když bude kakat, i když nebude. Proste každý den 1 sáček alespoň do čtvrtka a v pátek se ozvat, jestli se to zlepšilo. Jenze mám docela teda strach, protože nevím, jestli to fakt dát. Přijde mi to hodně, když ji budou teprva 3 a FORLAX 10g je od 8 let a pro dospělé. Měli jste ho někdo takto brzy? neublíží ji to? Dneska jsem to ještě nelajskla, dala jsem ji glyc. čípek, ani moc neplakala, jen maličko.. po chvíli řev a kakani. Stolice tvrdá, ale bylo vidět, jak se ji ulevilo.. Nebylo toho sice moc, ale přesto. Čípek vykakala i s tím, už byl teda trošičku rozpuštěný, asi to byla náhoda, spíš si myslím, že jak jsem ji dala ten čípek tak ji tam tlacil tak ji to nutilo ho vytlačit a vytlačila i hovínko s tím, jak byl malinko rozpuštěný tak to neměla tak suché a asi to vyklouzlo lépe. :nevim: Mám zkusit ráno zase čípek? nebo by jste radši přešli na ten forlax 10g? I když se bojim, že ho ani nevypije, ona je vycurana a i v pití to pozná. Hlavne jsem cetla, že zabírá klidně až za 3 dny i déle, takže nechápu, co by se do čtvrtka mohlo změnit. V pátek mám doktorce zavolat a kdyz to bude stejné ( což myslím, že bude) tak nás pozve na nějakou kontrolu. Ach jo, jsem z toho nešťastná a děsím se, jak dlouho to potrvá a jestli ještě vůbec někdy bude ráda kakat jako dříve. Samozdrejme jsme po bobku všichni moc chválili a tleskali, zrovna jsme byli u babičky tak měla hroznou radost, že ji tolik lidí tleská a všem se chlubila. Byla jak vyměněná. Poraďte prosím, jak s tím forlaxem, dali by jste ho? Docela se toho bojím, že je to velká dávka na tak malé dítě, je určený pro dospělé a děti min. od 8 let :nevim:

Dala bych. Podle popisu je to jako Lactulosa - nerozklada se, nevstrebava se a můžou to těhotné a kojici. Normálně jak řekla doktorka, ráno pytlik. Měl by zabrat za 24-48h takže do čtvrtka opravdu uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 21:07

@hospodki Dobře. Děkuji moc. Tak ráno zkusíme :)

• Citovat
  • Nahlásit
1044
16.5.22 21:11

Syn se takto jednou ucpal a nepomahalo nic co se týče potravin. Koupila jsem glycerinové čípky, ale ani to moc nepomohlo, až lactulosa. Bál se kakat, ale vysvětlovala jsem mu, že až se vykaká, tak to přejde. Naštěstí nic jiného potřeba nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat