Jak zavést kousky v příkrmu

402
14.11.18 20:42

jak zavést kousky v příkrmu

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit jak zavést kousky jídla v příkrmu? Dceři je měsíců a zatím jí vše mixuji dohladka, protože když někde byl pidi kousíček rozmixovaného masa, tak jí to začalo nadavovat. jídlo vůbec nekouše, hned polyká a vím, že bych měla dávat kousky, ale vůbec nevím jak, mám strach, že bude zvracet nebo se dusit. Prosím tedy o rady jak s kousky začít a jak případně reagovat pokud se začne dusit, děkuji, jen dodám, že dcera je strašný nejedlík

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3341
14.11.18 20:45

Kolik je ji těch měsícu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.11.18 20:46

@Veru1987 pardon 11 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3341
14.11.18 20:49
@aduska912 píše:
@Veru1987 pardon 11 měsíců

Neřešila bych zatím. Mi dcera kousky přijala po roce, jinak se dávila a natahovalo ji z toho. Prostě občas zkusit. Co si pamatuji tak do mixovaného jídla jsem přidala kus kus a to bylo první co akceptovala. I maso jsem dlouho mixovala ale pak to přišla snad ze dne na den. POstupně jsem mačkala hodně vydličkou a pak mín a mín. Však má ještě času dost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
14.11.18 20:55

Postupne, semtam zkus, ono se to zlomi, neboj, ja to taky resila a dockala se behem 14.mesice :) nejvic se mi osvedcily testoviny tvaru a velikosti ryze, varim s rajcatovou omackou a mletym masem - prvne mixovane, pak jsem nechala cele, ale se spoustou omacky, ze to byla spis polevka a ubirala. Myslim, ze na tom se „naucil“ , kousky v zeleninovem pyre snasel hur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7496
14.11.18 20:55

Mně malý jedl dlouho vše jen na kaši a pak najednou obrátil a snědl vše. Teď je mu rok a dokáže sníst téměř normální jídlo. Jen maso mu krájím na minikousíčky. Ale záleží i na tom, jestli má dost zubů. Určitě bych to neřešila, protože v tom je každé dítě jiné. A zkusila bych nabízet to, co jí chutná do ručičky, jestli pak nepochopí,že i ty kousky v jídle jsou ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.11.18 21:04

jde mi o to,jestli by mi někdo poradil,jakými kousky začít.Zoubky má dva ještě malé dole,a dva se teprve nedávno objevili nahoře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3341
14.11.18 21:07
@aduska912 píše:
jde mi o to,jestli by mi někdo poradil,jakými kousky začít.Zoubky má dva ještě malé dole,a dva se teprve nedávno objevili nahoře

Zkus ten kuskus do omáčky. At si zvyká pomaličku. Ten je jemný. Nebo jen část pomačkat vidličkou a zbytek mixnout. Zkoušet pomaličku-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
14.11.18 21:09

taky mi malá dlouho kousky v jídle nechtěla jíst a to byla vcelku zubatá :nevim: pak jsem jednoho dne dala kus kus(někdy kolem desátého měsíce), ten snědla bez problémů a dneska ve svých třinácti měsících nemá problém s ničím ;) nenuť do toho dcerku, jen to prostě občas zkus, ono to přijde samo :) jinak,, když nad tím tak přemýšlím tak u nás zabralo, že malá při nákupech žužlala rohlíky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
800
14.11.18 21:23

Namačkaný banán vidličkou, nebo strouhané jablíčko, teď jsou jablka sladká a měkká. Zase je to dobré na dásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
14.11.18 21:44

Nebo testoviny a jine kousky (treba varene jablko na kosticky) pred dite na stul a at si to bere ze stolu sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41381
14.11.18 22:15
@aduska912 píše:
jde mi o to,jestli by mi někdo poradil,jakými kousky začít.Zoubky má dva ještě malé dole,a dva se teprve nedávno objevili nahoře

A varis nebo kupujes sklenicky? Mi prijde, ze v tech sklenickach to je hodne mekky, mne se u domaciho stalo ze treba nakej kousek mrkve byl tvrdsi.. Ale v tech sklenickach to je fakt nekky ze secmi zda, ze se to rozpadalo na jazyku.. Nas teda ji vsechno, ted mu je 14m a taky se mi teda zda, ze hned polyka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15013
14.11.18 22:17

Me se dcera dusila jidlem do asi 18m. Tchyne mi neverila, rikala mi, at z ni nedelam miminko, ze uz neni. Dala ji neco do rucicky na ukusovani a hned po prvnim soustu se dcera zacala dusit, normalne jsme ji museli obratit vzhuru nohama. To stejne delala s masozeleninou, kdyz nebyla uplne do hladka.

Na mne to delalo dojem, ze neco jeste nedozralo bud v hlave nebo krcku. Taky mi vse polykala hned, zadny pokus o kousani. Sebemensi kousek vedl k daveni a obcas duseni. Na cca 20m ji behem asi mesi narostly 4 stolicky naraz a ejhle, zacala pekne kousat a polykat. Od te doby se dusi jenom obcas, kdyz neco podceni a snazi se spolknout moc velky kousek, nebo spatne pozvykany. Proste normalka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15013
14.11.18 22:20
@Limi123 píše:
Nebo testoviny a jine kousky (treba varene jablko na kosticky) pred dite na stul a at si to bere ze stolu sam.

a bude se jim dusit. Moje dcerka byla cislo. Nakrajim ji jablicka na mesicky, ona to vezme a cele si to narve do pusy, nasleduje daveni. Neni mozne ji to rozmluvit. A dokud nemela stolicky, tak nic nekousala, Ukousla prednimi zuby a hned se to pokousela polknout. S vysledkem takovym, ze mi tuhla krev v zilach, kdyz se zacala dusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12224
15.11.18 11:18

@aduska912 vyzkoušej drobné těstovinky třeba dát jen tak do mističky co na to bude říkat, jsou měkké, já začala vždycky těstovinama, kuskusem, postupně jsem jídlo jen mačkala vidličkou nebo štouchadlem, maso mixuji do hladka ještě teď kvůli lepšímu strávení. Dceři bude 15.měsíců.
Nebo uvařenou mrkvičku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama