Jak zjistím,jestli jsem plodná ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
6.1.22 15:28

Jak zjistím,jestli jsem plodná ?

Dobrý den, mám otázku, dítě ještě nechci, ale v budoucnu ano a zajímá me, jak žena vlastně zjisti, jestli je plodná, nebo není? Vím, ze jsou na to kliniky a speciální vyšetření na plodnost, ale na preventivní prohlídce na gynekologii tohle gynekolozka nezjistí ne? A testy, které existují na plodnost, co jsou k zakoupení v lékárně, tak ty asi nebudou fungovat stoprocentně? Přemýšlím nad tímhle už dlouho a přijde mi proste divny, ze by žena zjistila, ze něco není v pořádku, až když se o dítě začne snažit a proč by slečny braly antikoncepci třeba několik let a pak by chtěly jednou otěhotnět a dozvěděla se, ze nejsou plodné a antikoncepci si celou dobu platily zbytečně? A preventivní prohlídky na gynekologii, tam zjišťuji jen nemoce, rakovinu, ale zároveň i nejak průchodnost vaječníku, což by teoreticky mělo souviset s plodností? Jak to tedy přesně je? Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66398
6.1.22 15:36

@Aaaaaaala zjistíš maximálně ovulaci, nic víc.. že jsi plodná se dá zjistit pouze tak, že otehotnis..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 15:50

Já mám hodně protilátek proti štítné žláze, proto nemohu otěhotnět.

• Citovat
  • Nahlásit
5100
6.1.22 16:18
@Aaaaaaala píše:
Dobrý den, mám otázku, dítě ještě nechci, ale v budoucnu ano a zajímá me, jak žena vlastně zjisti, jestli je plodná, nebo není? Vím, ze jsou na to kliniky a speciální vyšetření na plodnost, ale na preventivní prohlídce na gynekologii tohle gynekolozka nezjistí ne? A testy, které existují na plodnost, co jsou k zakoupení v lékárně, tak ty asi nebudou fungovat stoprocentně? Přemýšlím nad tímhle už dlouho a přijde mi proste divny, ze by žena zjistila, ze něco není v pořádku, až když se o dítě začne snažit a proč by slečny braly antikoncepci třeba několik let a pak by chtěly jednou otěhotnět a dozvěděla se, ze nejsou plodné a antikoncepci si celou dobu platily zbytečně? A preventivní prohlídky na gynekologii, tam zjišťuji jen nemoce, rakovinu, ale zároveň i nejak průchodnost vaječníku, což by teoreticky mělo souviset s plodností? Jak to tedy přesně je? Předem děkuji za odpovědi.
Pruchodnost vajecniku nikdo nekontroluje dokud nejsou nejake problemy. Prevetivne se zadna vysetreni nedelaji. Pokud ma zena ovulaci a do roka neotehotni tak se doporucuji doplnkova vysetreni genetiky atp Jako ty myslis, ze budou kazdou zenu co dva roky posilat na slene draha vysetreni jen co kdyby nahodu chtela otehotnet? Vis kolik beha na svete deti z verdiktu ' manzel ma spatne spermie a vy neovulujete a jste medicinsky neplodny par'? Muzes mit spatna vsechna vajicka, mit nejakou mutaci, ktera je pro tebe ok, ale nedovoluje odnosit zdrave dite nebo treba jen urcite pohlavi ( ma znama), muzes byl alergicka na sperma partnera a spermie rovnou usmrcovat nez se kamkoliv dostanou nebo jste oba naprosto ok a spolu poste jen nekompatibilni (kamaradka se s exmanzelem snazila 3 roky a s novym ji to vyslo hned prvni mesic). Ja brala prasky 10 let a pak 6× otehotnela hned prvni cyklus, taky jsem se bala a evidentne zbytecne. POkud otehotnis treba okolo 28 tak mas mnohem vyssi sanci odnosit zdrave dite nez kdyz to nechas na 35 + a pak se budes vztekat a divit
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
6.1.22 17:34
@Aaaaaaala píše:

Jak zmineno nize, gynekoloz zjisti zda nemas nemas v tenskych organech nejake nadory cysty,, sliznice, jestli pravidelne ovulujes..ale bezne se pruchodnost atd zrcite nezjistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
6.1.22 17:44

Děkuji za odpovědi, fakt jsem to nevěděla, jak se o tohle zatím moc nezajímam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
6.1.22 19:40

Jediné, co si můžeš sama od sebe vyžádat od obvodního gynekologa je hormonální profil (odběr krve) a folikulometrii (ultrazvuk jestli ovuluješ). Ale i s tím někdy doktoři nadělají a moc se jim do toho nechce „preventivně“. A jako samoplátce si nechat nabrat AMH. Případně zaplatit si můžeš i tu průchodnost. Je to ambulantní a bezbolestné. Jen je to opět samoplátce.
Ale nic z toho není 100%. Může pak nastat problém u partnera (i když si to ti chlapi nechtějí moc přiznat, už i mladí kluci mají často problém) nebo v kompatibilitě.
Každopádně pokud už máš třicet, o ten hormonální profil si zažádej a AMH taky. A každopádně se nedívej po okolí, že neznáš nikoho, kdo má problém otěhotnět, tak ho nebudeš mít ani ty. Dost často o tom ty páry nemluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
6.1.22 19:44

@Venpet děkuji za odpověď..Nene, mne bude 21 teď teprv, proto říkám, ze nic takového zatím neplanuju, jen o tomhle už přemýšlím dyl, jak se to vlastně pozná a tak mě napadlo zeptat se tady, protože když jsem se o tom bavila s kamoskou, taky moc o plodnosti a tehlech věcech nevěděla :D a na netu mi to moc odpovědí na to, co jsem potřebovala, nebo chtěla vědět, nedalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
6.1.22 20:52

@Aaaaaaala tak v tom případě to ještě rok dva můžeš vypustit z hlavy ;)
Pokud neplánuješ mateřství odložit až do pětatřiceti, zbytečně bych se tím nestresovala. Ona i hlava dokáže udělat své. Ale tak v 26-28 už bych AMH a hormonální profil doporučila, pokud si budeš myslet, že je ještě čas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat