Jak zjistit cukrovku?

Anonymní
11.4.21 22:50

Jak zjistit cukrovku?

Ahoj. Koupila jsem dědovi k narozeninám měřič cukru tak jsem se ze zvědavosti dneska taky otestovala a vyšly mi hodnoty 9,9 což je prý dost tak bych se pro jistotu chtěla objednat na testy. Zajímalo by mě jak takové vyšetření probíhá jestli se děla test krve jen z prstu nebo moci nebo normálně mi odeberou žilní krev, mám fobii z odběru krve ze žily a vyhýbám se tomu jak čert krize :cert: 8o Tak jestli se to dá zjistit jen moci nebo z prstu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31295
11.4.21 23:06
@Anonymní píše:
Ahoj. Koupila jsem dědovi k narozeninám měřič cukru tak jsem se ze zvědavosti dneska taky otestovala a vyšly mi hodnoty 9,9 což je prý dost tak bych se pro jistotu chtěla objednat na testy. Zajímalo by mě jak takové vyšetření probíhá jestli se děla test krve jen z prstu nebo moci nebo normálně mi odeberou žilní krev, mám fobii z odběru krve ze žily a vyhýbám se tomu jak čert krize :cert: 8o Tak jestli se to dá zjistit jen moci nebo z prstu?

Tak jestli jsi objednaná k praktikovi, píchne tě do prstu. Jdi tam na lačno, předchozí dny jez normálně, žádné přejídání sladkým nebo alkoholová párty. Když ti přijde na vyšší hodnoty, pravděpodobně bude návštěvu chtít zopakovat. Pak teprve bude řešit nějakou cukrovku.

Test, který podstupují třeba těhotné a zjištuje se tím vstřebávání cukru, je samozřejmě ze žíly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
11.4.21 23:12

Určitě ze žíly… Fobii prekonáš, nemáš na výběr… tě napíchnou odsajou krev a nazdar. :nevim: :nevim: nám braly krev před dvoumi týdny malé je 6 měsíců a světe div se to malé stvoření bylo statečnější než já :think: :think: 8) ona ani nepípla a já brečela :zed:
Lepší to podstoupit než něco zanedbat když už jsi naměřila takové alarmující hodnoty :think: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
11.4.21 23:27
@KKikina píše:
Určitě ze žíly… Fobii prekonáš, nemáš na výběr… tě napíchnou odsajou krev a nazdar. :nevim: :nevim: nám braly krev před dvoumi týdny malé je 6 měsíců a světe div se to malé stvoření bylo statečnější než já :think: :think: 8) ona ani nepípla a já brečela :zed:
Lepší to podstoupit než něco zanedbat když už jsi naměřila takové alarmující hodnoty :think: :palec:

Jaké alarmující hodnoty? Víš, kdy se měřila? Jednorázové vyšší číslo nic neznamená. Toto je orientační měření. Rozhodnutí je na lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
11.4.21 23:30
@Russet píše:
Jaké alarmující hodnoty? Víš, kdy se měřila? Jednorázové vyšší číslo nic neznamená. Toto je orientační měření. Rozhodnutí je na lékaři.

Přečti si zakladatelky příspěvek znova ju :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
11.4.21 23:32
@KKikina píše:
Přečti si zakladatelky příspěvek znova ju :palec:

Já ho četla pozorně. Na základě jednoho měření nelze diagnostikovat laikem cukrovku. U praktika je vyšetření každé dva roky zdarma. Netřeba plašit, že si domácím glukometrem jednou naměřila 9,9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4924
11.4.21 23:33

Jedno číslo je nic neříkající. Nevime co jsi předtím jedla a kdy po jídle jsi se měřila.
Já se jednou změřila, když jsem snedla několik kusů pravé německé štoly a číslo bylo alarmující. Změřila jsem si ho po chvíli a bylo to pak v normě.
Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
11.4.21 23:37
@Russet píše:
Já ho četla pozorně. Na základě jednoho měření nelze diagnostikovat laikem cukrovku. U praktika je vyšetření každé dva roky zdarma. Netřeba plašit, že si domácím glukometrem jednou naměřila 9,9.

No něco na tom bude… A co pak zakladatelka papala než se asi změřila??? :dance: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
11.4.21 23:39
@KKikina píše:
No něco na tom bude… A co pak zakladatelka papala než se asi změřila??? :dance: :pankac:

Tak to nám nesdělila. Proto jsou tyhle diskuze k ničemu a má jít k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 23:45

Zakladatelka.
Měřila jsem se na lačno ráno a nic sladkého jsem predtim nejedlá

• Citovat
  • Nahlásit
31295
12.4.21 00:21
@Anonymní píše:
Zakladatelka.
Měřila jsem se na lačno ráno a nic sladkého jsem predtim nejedlá

Každopádně rozhodnutí je tvém praktikovi. Neplaš zbytečně dopředu. Přístroj může být vadný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat