Jak zjistit doručovací adresu majitele pozemku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikol436
Povídálka 25 příspěvků 11.02.19 12:38
Jak zjistit doručovací adresu majitele pozemku

Hezky den,
Vlastnime pozemek a radi bychom se spojili s majitelkou vedlejsiho.
V Katastru ma trvalou adresu, na ktere nebydli a nikdo nevi, jakou ma dorucovaci (byli jsme tam osobne) a v celem velkem dome ani nenasli jeji presne cislo bytu a nikdo ji nezna.
Volala jsem tedy na urad, kde mi rekli, ze si mam na strankach zaplatit vypis a tam to bude. Zaplatila jsem, ale bylo tam pouze to same, co vidim na webu.
Volam znova a jina pani mi rika, ze musim volat na pobocku do Brna, tam mi rekla pani, ze to na netu neni ani za poplatek, ze musim prijit osobnw. Tak jsme se sebrala a jela do Brna na katastralni urad osobne. Pani na me koukala jak z jara, ze ona vidi jen to co ja na webu a zasnou jinou asresu na majitelku nema. Ok, jsem nastvana, protoze na konci 9 mesice mam trochu problem s tim behat od certa k dablu a dovit se, ze leva ruka nevi, co dela prava. Diky urade!
A k dotazu, nenapada vas nejaka moznost, jak zjistit prechodnou/do­rucovaci adresu na pani? (googlit ji atp jsem take zkousela samozrejme) Moc dskuji za jakykoliv point.

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 11.02.19 12:43

Víš, ono jde o to, že je to soukromý údaj, že spousta lidí ani nechce, aby je někdo cizí kontaktoval, takže kdo má jen trochu mozek, tak ti to (dnes tuplem s ohledem na GDPR) neřekne.
Existuje možnost, bývá to pokud vím na krajském úřadě (asi i na některých matrikách, ale kraj je celkem jistota), kde za 500,– Kč můžou pomoct zkontaktovat určitého člověka. Ale není to tak, že ti nahlásí, kde bydlí, ale oni jako úřad zkontaktují jeho s tím, že mu napíšou, kdo a proč ho shání, a pokud má zájem, ať se mu ozve.
Oficiální název je „zprostředkování kontaktu“.
Pak je na daný osobě, jestli bude mít vůbec chuť se s tebou bavit.
Jo, a taky se může stát, že ani ten úřad danou osobu nesežene, poplatek je nevratný.

Příspěvek upraven 11.02.19 v 12:47

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 11.02.19 12:45
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33894 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 12:45

Google a FB nic? Zkusila jsi zajít na obecní úřad v místě, kde je pozemek a v místě, kde má ta osoba TP?

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 11.02.19 12:49

A zkousela jsi ji kontaktovat písemně? Hodně lidí ma zřízenou dosilku z místa trvalého pobytu na reálnou dorucovaci adresu.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 2 inzeráty 11.02.19 13:01

jj, taky bych zkusila písemně napsat na trv.adresu, protože paní může mít na poště dosílku nebo osobní odnos… doručovací adresa je opravdu osobní soukromý údaj, který Vám jen tak někdo nesdělí… pokud měla v poslední době co do činění s policií, tak bude v jejich pc systému, ale do toho se zas nedostane policista „bez důvodu“ (resp. dostane, ale je to o průser)… zkoušela jste popátrat po jejích dětech ? ty by mohly být dohledatelné přes sociální sítě… já přes fcb našla celkem dost lidí právě přes jejich příbuzné či známé…

histep
Závislačka 4257 příspěvků 11.02.19 13:02

@Nikol436 Jenže zprostředkování kontaktu ( jak radí @Mar__tanka1983 ) funguje jen na adresu trvalého pobytu. Vzhledem k tomu, že katastr je propojený systém s evidencí obyvatel a v katastru se adresa trvalého pobytu majitele nemovitosti aktualizuje automaticky, tak to i MVČR půjde na tu samou trvalou adresu, která je v katastru a kde je paní evidentně nekontaktní. A bude fuč další pětikilo zbytečně.
A do katastru ani nikam jinam se dneska žádná „přechodná“ adresa neuvádí, takže fakt úředníci ani z jednoho úřadu nemohou pomoct.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64555 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 13:11

@histep Tak v evidenci obyvatel dorucovaci arresa byt muze… I když realne ji tam moc lidi mit nebude.

Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 11.02.19 13:11
@Nikol436 píše:
Hezky den,
Vlastnime pozemek a radi bychom se spojili s majitelkou vedlejsiho.
V Katastru ma trvalou adresu, na ktere nebydli a nikdo nevi, jakou ma dorucovaci (byli jsme tam osobne) a v celem velkem dome ani nenasli jeji presne cislo bytu a nikdo ji nezna.
Volala jsem tedy na urad, kde mi rekli, ze si mam na strankach zaplatit vypis a tam to bude. Zaplatila jsem, ale bylo tam pouze to same, co vidim na webu.
Volam znova a jina pani mi rika, ze musim volat na pobocku do Brna, tam mi rekla pani, ze to na netu neni ani za poplatek, ze musim prijit osobnw. Tak jsme se sebrala a jela do Brna na katastralni urad osobne. Pani na me koukala jak z jara, ze ona vidi jen to co ja na webu a zasnou jinou asresu na majitelku nema. Ok, jsem nastvana, protoze na konci 9 mesice mam trochu problem s tim behat od certa k dablu a dovit se, ze leva ruka nevi, co dela prava. Diky urade!
A k dotazu, nenapada vas nejaka moznost, jak zjistit prechodnou/do­rucovaci adresu na pani? (googlit ji atp jsem take zkousela samozrejme) Moc dskuji za jakykoliv point.

Co se poptat sousedů? Jestli o ní někdo nemá zprávy? Na mě si v klidu zájemce o pozemek našel spoustu údajů :nevim:

Jedna babička
Závislačka 4455 příspěvků 11.02.19 13:22

@Nikol436 Ten dům, kde má paní TB, je v majetku nějakého družstva, majitele, společenství. Zkusila bych se poptat přímo u nich (výbor, pověřený vlastník, apod.), zda na ní nemají kontaktní adresu, email, mobil, nemají ponětí, kde paní pracuje nebo na její dospělé děti.

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 11.02.19 13:25

@Nikol436 nechala bych jí dopis na trvalé adrese. Pokud je aspoň trochu chytrá, někdo jednou za čas projde poštu, kdyby přišlo něco důležitého.

Nikol436
Povídálka 25 příspěvků 11.02.19 15:20

@Russet ano, sousedy jsme obesli, nikdo nic nevi a ani si nepamatují, že by tam kdy kdo takového jména bydlel, mam to v tom uvodu
@Tiger-lily to bylo to prvni, ale je to bohužel starší ročník a nevíme ani, zda má potomky a jak by se případně mohli jmenovat
@Jedna babička moc dekuji, toto me nenapadlo a zkusíme! Dekuji

Dopis jsme ji nechali, nevíme zda dosel, zkouseli jsme to znova doporucene a vrátil se jako nedoručený (ale když jsme tam byli osobne, v tom domě bylo spousta i nepopsaných schránek, zadna jmena) :nevim:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >