Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Faris píše:
To je fakt, me nedoslo, ze nekdo nepochopi, ze hlavne v nasich koncinach to zni divne. Ale pro mene vnimave: Mia Farrow zni lip, nez Mia Krumpolcova.
Já vnímám dobře. Netuším, co se ti honí hlavou, když napíšeš, jak to bude vypadat u padesátnice.
Je to divny…co treba dat Miriam a Mia ji rikat? Nebo Marie/Maria? Kamaradky dcera je Mia 2. jmenem ale I to 1. jmeno, i prijmeni ma spis mezinarodni - zijou v zahranici a tam je Mia beznejsi, ale u nas taky zacina jit do mody. No a nebo ji dat jako 2.jmeno… treba …Ilona Mia, Anna Mia, I kdyz to uz je zas jako Mamma Mia haha, tak treba Lucie M., Adela M , Sofie/-a M., Silvia/-e… Natalie Mia zni taky moc hezky, ale to 2.jmeno se pak musi uvadet porad vsude… a mit v obou jmenech tu koncovku -ia, ie to je asi blby…je to hezke jmeno, coz o to, ale k tomuhle prijmeni mi nesedi…co Leona, Diana, Darina? Bez te Mii teda, s tou tyhle jmena moc neladi, ale k tomu prijmeni docela jdou…a taky se tak nejmenuje pulka skolky…jen Mia je na me zas asi uz moc kratke, takove useknute… Milena, Marianna…z toho by taky slo odvodit…
@Anonymní píše:
Chceme dát holčičce jméno Mia.Byla by Mia Krumpolcová.
Nelíbí se mi, ale to je celkem jedno. Jména mých dětí se taky nemusí líbit vsem. Očividně ale nejsi rozhodnutá, když se musíš ptát na fóru, takže bych ho nedávala.
Mi se libi. Dala bych klidne pred Mia jmeno, ale pouzivala bych Mia.
Daniela Mia, Beata Mia, (H)Elena Mia…
a proc zrovna Mia, jak jste na to prisli? Je to v ces.kalendari nebo (kdy) slavi svatek vubec?
Znam podobne prijmeni a holcicka je Amalie (Amalka). Jine jmeno by ji nesluselo.
@Jahudka82 píše:
Daniela Mia, Beata Mia, (H)Elena Mia…a proc zrovna Mia, jak jste na to prisli? Je to v ces.kalendari nebo (kdy) slavi svatek vubec?
V knize jmen Knappove byla uz 10r. zpatky, je to hezci varianta, nepekneho, prestarleho jmena Marie.
@Russet píše:
Já vnímám dobře. Netuším, co se ti honí hlavou, když napíšeš, jak to bude vypadat u padesátnice.
Tak predpokladam, ze se dozije dospeleho veku. A proste se mi nehodi jmeno Mia pro cesku. Slecna nebo pani se ptala na nazor, tak svuj nazor rikam.
A co treba Adina Mia…u nas ted maji sousedi Malvínu dokonce…neobvykle, ale hezke ceske!
Jméno Mia je ted in, ale mě se zdá takové ukousnuté. K uvedenému příjmení mi neladí, něco jako Mia Kudláčková
Ale každého věc.
mne se to líbí a k příjmení se to hodí, příjmení je dost dlouhé, tak si zaslouží kratší křestní a zní mi to hezky
@Anonymní píše:
Chceme dát holčičce jméno Mia.Byla by Mia Krumpolcová.
Prijde mi to v pohodě. Mia není žádná exotika, s klidem jméno dej
Je to krásné jméno. Příjmení nemusí mít stejné celý život. I s tímto příjmením bych jí ho dala. Líbí se mi moc ![]()