Reklama

Jaká základní škola v Českých Budějovicích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bystricka.L
Nováček 4 příspěvky 31.01.18 18:39
Jaká základní škola v Českých Budějovicích?

Zdravím Vás a prosím o radu. Budeme se s dcerou stěhovat do Českých Budějovic 200km od trvalého bydliště a dcera má jít od září do 1.třídy. Jakou základní školu v Budějovicích máme vybrat? Zatím koukám pouze po webových stránkách a docela se mi líbí ZŠ Oskara Nedbala jelikož je zaměřená na sport a pak ZŠ Matice školské jelikož je zaměřená na jazyky, ale bojím se, že z kapacitních důvodů mi dceru na školu nevezmou jelikož musí přijmout děti ze spádových oblasti a i kvůli tomu, že v Budějovicích nebudeme mít trvalé bydliště. Prosím poraďte.

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 31.01.18 19:07

Jo to je otazka za milion. Ja chci u syna na druhy stupeň sehnat prestup, mam nekolik variant, ale vsechny samozrejme mimo spadovou oblast a vubec netusim jestli se mi to povede. Uz dostat ho do prvni tridy byl boj. Do Matice se stoji vylozene fronty, O. Nedbala otvirala vic trid, tam si myslim bude vetsi sance. Sportovni je jeste Grünwaldova.

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 31.01.18 20:03

@Bystricka.L ahoj, spíš budeš ráda když vás vůbec nekam vezmou. V Budějcích jsou základky dost natřískaný. Loni dokonce někteří rodiče stáli ve frontě k zápisu od večera až do rána :nevim:
Raději se zaměř na školy, které otevírají více tříd :nevim:

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 31.01.18 20:32

Taky se obavam, ze na vyber muzete zapomenout. Matici i O. Nedbala bych take vybrala, dale se mi libi pristup Dukelske.
Soucasna situace je takova, ze natrask ze skolek je pryc a silne rocniky miri na zakladku, takze to bude zase mela. Na Matici se snazi dostat spadove treba Roudne a podobne, takze bez trvaleho bydliste myslim, ze tam jste uplne bez sance.

Bystricka.L
Nováček 4 příspěvky 01.02.18 11:16

Myslela jsem si to a proto začínám být bezradná :roll: :nevim: Přeci dceru nebudu tahat od základky k základce na zápisy..? A ve finále mi ji nikam nepřijmou. To jí mám nechat udělat trvalé bydliště na úřad? Jenom kvůli škole? Aby jste mi rozuměli, s přítelem stavíme barák nedaleko Buďejovic ve Štěpánovích, ale do září dům nebude hotov, takže do té doby bychom byli v pronájmu v Buďejovicích. Přítel má být v Jírovcově ulici a hned vedle je Baarovka, jenže být je pouze garsonka a tam se ve třech nevejdeme a nelíbí se mi Baarovka kvůli umístění… Je to mezi ulicemi i hřiště a je to tam dosti frekventované a nelíbí se mi zaměření školy na hudebku. :nevim:

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 01.02.18 11:44

@Bystricka.L no tak ze Štěpánovic by jste po přestěhování stejně spadali do ZŠ v Lišově ne?

Bystricka.L
Nováček 4 příspěvky 01.02.18 11:57

Ano.. Já si chci najít práci v Budějovicích a dávat tam i dceru na kroužky tak mi přijde nemyslitelné, abych z práce jela do Lišova pro dceru a pak jela zase zpět kvůli kroužku..

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 01.02.18 12:56

@Bystricka.L teď jsem čirou náhodou narazila na tento článek.

https://www.tvjecko.cz/…lektronicky/

Bystricka.L
Nováček 4 příspěvky 01.02.18 14:45

@markyj Moc Vám děkuji :) Teď je otázka, když pošlu přihlášku na více škol, dostanu se vůbec na zápis.? Když se na školy stojí fronty a jsou na to pouhé dva dny… :nevim:
Máte někdo zkušenost se soukromou základní školou? A co to obnáší?

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 01.02.18 16:24

V tomhle okruhu bych nevolila Baarovku ani Novou, ty fakt nemaji moc dobrou reputaci, ale fajnova je ZS na Rudolfovske. Coz tedy nesplnuje naroky na idealni umisteni dle vasich pozadavku, ale za sebe mohu rict, ze to byla nejlepsi skola, kam jsem chodila na praxi. Je to tedy 5 let, byla vedena jako cirkevni (mozna stale je), ale fakt nejsikovnejsi deti a mile ucitelky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >