Jaké a odkdy první boty?

756
20.2.16 12:46

Jaké a od kdy první boty?

Ahoj, ráda bych se poradila se zkušenějšími. Malá (13M) zatím obchází kolem nábytku, doma žádné papuče nemá, ale ráda bych se poradila, jak s botami na ven - občas ji třeba na chvíli vyndám z kočárku a také si kolem něčeho obchází na hřišti apod. Chtěla jsem se teda zeptat, zda na toto „chození - nechození“ jí stačí třeba bazarové botečky, protože dávat např. 700 Kč se mi nechce, když v tom ani nebude třeba chodit a nožka jí mezitím vyroste. Samozřejmě až bude normálně chodit, mám v plánu do kvalitní obuvi investovat. A ještě otázečka - musí mít i tyto první botečky, v kterých teprve stojí atd. už mít pevný kotník? Děkuji za každou odpověď Zůza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
20.2.16 12:52

Pevný kotník moje děti budou mít, až se budou učit lyžovat.
My jdeme cestou barefoot, takže dostatečně prostorná bota a s měkkou podrážkou, ohebnou ve všech směrech.
Doma chodí s protiskluzových ponožkách
I na obcházení jsem koupila boty, obcházel 4m takže se to oplatilo, dýl stejně bota nevydrží asi ani chodci pak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4141
20.2.16 13:00

Já měla pro dceru pro tento účel tyhle: http://www.detskaobuvberanek.cz/…-1093-v17-22
Dělají více druhů, chce to vybrat, které sednou na nožku. Podobný styl bot nabízí i jiné značky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
20.2.16 13:01

Bazarové boty bych nekoupila nikdy ani pro sebe natož pro dítě

• Nahlásit
  • Citovat
22842
20.2.16 13:30

Typů bot, které někdo považuje za nejlepší jsou desítky. Asi si o tom co nejvíc pročti.
Jsou lidé, kteří jdou cestou utažení do pevných bot, někdo řeší pevný kotník, někdo měkkou podrážku, někdo barefoot, někdo to neřeší…
Nejspíš to bude sto lidí sto názorů.
mě třeba přijde systém „bosých nohou“ v pořádku, dokud dítě nelítá třičtvrtě dne po betonových podlahách…
Takže já odmalička malýmu kupovala boty. Snažím se o hodně měkkou podrážku, pevnou patu, bota ke kotníku, aby dobře držela (ale né přes něj, pokud to nejsou sněhule). Takže já sem malýmu koupila první botky tyhle
http://www.cervenytulipan.cz/…-maskac.html?…
http://www.cervenytulipan.cz/…e-maskac.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 13:33

@Zuzanec Já dávala synovi kotnikove taky ty co doporučuje @lecijasek Vůbec bych nedávala jak je teď v módě ty ohebne ani bazarkove. Pro první obcházení a chození jsou důležité pevné ze strany aby dobře drželi kotník aby se nebortil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 13:34

Kup si měkké kožené capáky, pevný kontík netřeba. na venek na tu chvilku klidně z bazaru nahoď na ponožky Stonz jestli ještě nechodí a jen se o něco pokouší..až bude tepleji, koupila jsem malé atipass a byla v nich celé léto - buď v nich, nebo při vedrech jen capáky. taky jedu v barefoot :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 13:35
@Soňa Zacharová píše:
@Zuzanec Já dávala synovi kotnikove taky ty co doporučuje @lecijasek Vůbec bych nedávala jak je teď v módě ty ohebne ani bazarkove. Pro první obcházení a chození jsou důležité pevné ze strany aby dobře drželi kotník aby se nebortil.

otázka názoru 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
20.2.16 13:36

Já mám capáčky už po prvním synovi, odnosil je i druhý, i třetí a pořád jsou v super stavu, ty maličké děti to absolutně nijak nesešlapou, však to ani nejsou boty, ale spíš „oblečení“. A bazary jsou tady těch skoro nových mini capáčků po jednom dítěti plné, takže já bych naopak nové nekoupila, zbytečně vyhozené peníze :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
20.2.16 13:37

Ohebná podrážka a pevný kotník to je pro mě důležitý. zrovna nedávno jsem si vyhlídla boty pro syna ten už je starší a v obchodě když jsem se na ně podívala sice lehká bota ale absolutně nepružná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
20.2.16 13:37

@Soňa Zacharová opravdu je to nesmysl, zeptej se dobré fyzioterapeutky třeba :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
20.2.16 13:39

Když ale dítě obchází nábytek a na noze má něco, co mu pevně drží kotník, jak se pak ta noha v botě chová, když leze? (Pro mě dítě obcházející nábytek je lezoucí dítě-pokud to tak není, opravte mě)
Boty na nohu podle mě patří teprve až dítě víc chodí, než leze. A to boty, které nechají nohu vyvíjet se přirozeně, cítit nerovnosti povrchu a tím pokračovat ve vývoji motoriky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
20.2.16 13:39

Čili moje rada-na ven měkoučké capáčky, na doma ponožky s protiskluzem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
20.2.16 13:43

I v zimě dáváte na ven jenom capačky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 13:44

@reinkarnace @Klementyna Každý má svůj názor a každý má jiné požadavky na boty. Já měla extrémně rychlý vývoj u syna tak jsem to řešila hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama