Jaké koření od půl roku věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 03.10.14 19:01
Jaké koření od půl roku věku?

Už asi měsíc dávám malé příkrmy, nedávno jí bylo půl roku. Kombinuji kupované/doma vařené, podle potřeby. Onehdy jsem koupila od Hippu „Špagety Bolognese“ od 4. měsíce (zatím jsem jí to nedala, protože ještě neměla maso). V té skleničce je mimo jiné i oregano a bazalka. To mě udivilo a přivedlo mě to na otázku, jaké koření může půlroční dítě? Nevidím důvod, proč by např. nemohlo kmín nebo fenykl (koneckonců pije fenyklový čaj), majoránku… možná štipku červené papriky? Nebo je možné do příkrmu vyvařit cibuli?

Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 03.10.14 19:08

Bylinky bych klidně dala, i kmín, papriku asi radši ne. cibuli byhc já osobn dala, pokud nemá problémy s bříškejm. do vývaru.

laducha
Generální žvanilka 22187 příspěvků 03.10.14 19:11

Dávala jsem majoránku, kmín, petrželovou a celerovou nať a i trošku česneku, dceři naštěstí nevadilo nic.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 03.10.14 19:14

Co tě udivuje? To víš, že bazalku i špetku oregana může.
Na cibuli má naopak čas.

aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 03.10.14 19:18

Cibuli byc asi nedala a ani tu papriku ;-) používáme drcený kmín a majoránku, doma si suším bazalku vlastní tak občas do omáčky použiju i tu

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 03.10.14 19:19

Davala jsem bylinky od 8m a to bazalku, majoranku, kmin, rimsky kmin, sladkou papriku, cesnek, libecek, petrzelku, pazitku.

Vim, ze se ma davat pozor na rozmaryn a muskatovy orisek

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 03.10.14 19:37

Vzhledem k tomu, že v půl roce jsme s příkrmy začínali, koření jsem nedávala opravdu žádné, s tím jsem začala až nedlouho před 1. rokem.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 03.10.14 19:41

Davala jsem majoranku a kmin, podporuji traveni a cca od osmeho mesice bylinky… kopr, bazalku, petrzelku, libecek, nedlouho potom jsem zaradila i tu sladkou papriku, kdyz jsem delala kure na paprice, takze i cibuli a zkusila jsem i cesnek. Mala zvladala bez problemu vsechno.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 19:45

Tak cibule není koření. Já jsem trochu dávala, i jsem ji pak do příkrmu mixovala, myslím že převařená není tak agresivní…od roka česnek. Nedávala bych určitě koření červenou papriku. Myslím že kmín je OK, fenykl bych nedávala spíš kvůli chuti. Bylinky bych důkladně převařila. Myslím že v těch skleničkových příkrmech nebývá všechno úplně vhodné, podle toho bych se neřídila.

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 03.10.14 19:46

Od 8 měsíce jsem dávala pažitku a petržel, cibuli od 11 měsícu a od roka solím, jiné koření zatím nedávám

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 03.10.14 19:48

Koreni nedavam, bylinky ano. Lahudkovou cibulku sem zacala davat ted v 9mes a papriku jako koreni nedavam pouzivam cerstvou od 8mes.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 03.10.14 19:48

Já to třeba nikdy neřešila. Kombinovala jsem skleničky a domácí stravu. Do 10 měsíců byl syn na těch kašičkách a potom jsem pozvolna přešla na naše jídlo. Teď v 13 měsících jí všechno co my, kromě uzenin a ostrých jídel. Ale měla jsem štěstí, že nikdy netrpěl na bolesti břicha a alergické reakce taky žádné, takže jsem brzo vzdala nějakou snahu všechno kontrolovat a řešit :) Jo a teda ty kašičky jsem nekořenila ničím :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >