Jaké šaty zvolit na svatbu, když jdu za svědkyni?

Anonymní
25.10.20 17:11

Jaké šaty zvolit na svatbu, když jdu za svědkyni?

Dobrý den, kamarád mě požádal, zda bych mu šla za svědkyni. Budou se brát na jaře, nebo v létě na úřadě a poté bude oslava. Bude to svatba okolo 100 lidí a má otázka zní jaké šaty? Na obřad dlouhé a poté se převléct do krátkých? Přeci jen se bojím, že bych si je na trávě zničila a poslapala. Je to vůbec vhodné dlouhé šaty? Přemýšlím, že bych si vzala své maturitní, které sem měla jen na ten večer, abych je provetrala, ale není to moc? Mela bych uspořádat jako svědek nějakou rozlučku? Případně co dát jako svatební dar? Jsem samozivitelka a moc peněz nemám, a svědek má prý dávat nejvíce peněz. Děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
150
25.10.20 17:26

Ahoj :mavam: nedavno jsme byli s pritelem na svatbe, byla jsem druzicka a pritel svedek.. mela jsem dlouhe saty jak na obrad tak po cely vecer oslavy.. akorat my jsme meli jako druzicky stejny strih a barvu satu.. dala bych prani novomanzelum a nejaky obnos penez, nemusi to byt nejvic. my jsme dali 2000, ale na penize si nemuzeme stezovat a neprijde mi to ani tak moc.. rozlucku pro chlapa by meli usporadat chlapi a pro nevestu zase damy, teda aspon takhle jsme to meli a ne jen jednou.. snad jsem ti pomohla.. saty jsme meli z aliexpresu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
25.10.20 17:29

Já se vždy ptala nevěsty, jaké bude mít „barvy svatby“ (pokud má) a co si bere a představuje ona.. dle toho jsem volila oděv, aby to nebylo ani málo ani moc a abych ji neurazila (NIKDY si nebrat bílé či krémové/smetanové šaty) a dlouhé by se nehodily v případě, že ona by měla kratší (abys ji prostě „nazastínila“)
pokud máš maturitní delší barevné, tak klidně.. jen to s nimi nějak decentně prober..
pokud se berou jen na úřadě, tak to asi nebude zas takové hogo-fogo.. tak abys to s těmi dlouhými nepřehnala, zvláště, pokud budou mít odhalená ramena, tak je to takové dost výrazné… když jsem šla za svědka, tak já osobně vždy (po probrání s nevěstou, šla jsem třikrát v životě) nakonec vždy volila „malé“ šaty… a vždy to bylo správně… jo a stejně jako NE bílou, tak NE černou ;) ale to asi víš
Jo a jako DAR - vždy jsem dost zabodovala, když jsem koupila fakt nádherné svatební samolepící album (seženeš v papírnictvích i na netu) a do něj vložila peníze…ve tvé situaci klidně i jen 1500, jsi sama s dítětem, tak to pochopí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
25.10.20 17:38

Moje svědkyně měla celou dobu dlouhé a v barvě svatby. Ale to se jí musíš zeptat, co si představuje ona. Nevim kolik přesně nám dali svědčí, protože do své obálky ještě dali peníze, které se vybrali na svatební tombole (kterou organizovali) a ještě nám zaplatili muziku (myslím 2000,–). Ale od samozivitelky se určitě nebude očekávat tolik.
A rozlučku u nás nevěstě organizuje jako překvapení svědkyně, ale skládají se na ni všechny zúčastněné, takže to na osobu třeba vyjde jen 200,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
25.10.20 17:53

Ja vzdy jako svedkyne/doprovod mela kratke pouzdrove nebo koktejlovd saty a vzdy OK, ted naposled jsme se vsichni z rodiny krasne sladili do tmavomodre a fotky vypadaji moc hezky.

S hodnotou darku bych si tolik nelamala hlavu, jak uz nekdo psal vyse, sezenes darky za 1000-2000 Kc a oni jiste dobre vi, z jakych jsi pomeru a ze od Tebe nemuzou cekat nevimco. Urcite se najde nekdo jindy kdo jim bude moci prispet vice a v celku se to vyrovna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
25.10.20 17:56

Zeptala bych se jaké budou mít šaty ostatní. Pokud je to svatba hogo-fogo, kde bude víc dlouhých šatů, tak ano. Ale sama jsem na svatbě nikdy v posledních letech nezažila, že by někdo měl dlouhé šaty kromě nevěsty, jen v jednom případu měli několik dospělých „družiček“ a ty měly všechny podobné dlouhé šaty. Kdybys byla jediná, bylo by to dost trapné. Jako dar bych dala peníze, pokud se nedomluvíš jinak, dává se minimálně 1000,– na osobu, jako svědek bych dala asi 2000,–, pokud je to pro tebe akceptovatelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
26.10.20 21:43

Většinou jsou v barvě svatby nebo alespoň podobné.. rozhodně bych volila s délkou lehce nad kolena, líp se Ti v tom bude hýbat, tancovat a tak :) jinak uspořádat rozlučku, hnmmm..holka borci jsem ještě nezažila ale tak můžete udělat „svícu“ kde se sejdou všichni..jak ženich tak nevěsta s přáteli a prostě se baví :) můžeš udělat nějakou hru spolu se svědkem nebo svědkyni nevěsty..plus na svatbě budes pravá ruka ženicha :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama