Jaké známky je třeba, kde složení maturity?

Anonymní
17.4.21 14:09

Jaké známky, aby udělal maturitu

Zdravím všechny, mám syna ve druháku (teď půjde do třeťáku), je na technické škole. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s maturitou? Za mých let ještě státní nebyla. Syn je trojkař, něco chápe, a něco ne. Jak jste to měli s maturitou vy? Myslíte, že když má trojky tak ji udělá? Popřípadě bych sehnala nějaké doučování. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
170
17.4.21 14:24

Pockej, podivam se do kristalove koule a hned ti reknu… :think: :mrgreen:

Hele, to jako vazne tenhle dotaz?? Jak mame vedet, jestli tvuj syn udela maturitu? :roll: pokud se na to nevy*ere a bude se ucit, tak ano, pak ji udela.. v opacnem pripade ne… nehlede na to, ze sam by mel asi vedet co umi, cemu rozumi/nerozumi apod… :nevim: nevim co jineho chces od nas slyset..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
17.4.21 14:28
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, mám syna ve druháku (teď půjde do třeťáku), je na technické škole. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s maturitou? Za mých let ještě státní nebyla. Syn je trojkař, něco chápe, a něco ne. Jak jste to měli s maturitou vy? Myslíte, že když má trojky tak ji udělá? Popřípadě bych sehnala nějaké doučování. Děkuji :kytka:

Když se na ni naučí, tak ji na některý z pokusů udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
17.4.21 14:32
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, mám syna ve druháku (teď půjde do třeťáku), je na technické škole. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s maturitou? Za mých let ještě státní nebyla. Syn je trojkař, něco chápe, a něco ne. Jak jste to měli s maturitou vy? Myslíte, že když má trojky tak ji udělá? Popřípadě bych sehnala nějaké doučování. Děkuji :kytka:

Já bych synovi zaplatila nějakou přípravu. Letos jsem hledala přípravy na přijímačky na SŠ, určitě najdeš i něco k maturitě. Stejnou cestou půjdu za 4 roky, až půjdou děti k maturitě. Něco se musí naučit děti samy a s něčím jim pomůže právě ta příprava. Vidím to na těch přijímačkách, syn už má lepší výsledky, než když s přípravou před víc jak měsícem začal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
17.4.21 14:49

Ja se na maturitu učila 3 dny s bídou a jinak sem měla i nějakou tu trojku. Dneska to daj podle mě za podpis :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
17.4.21 14:56

Pokud mu nějaké předměty a především maturitní nejdou, tak bych zařídila doučování. Ještě je dost času. Aby se s tím srovnal.
Známé dcera chodí na doučování ČJ. Didakťák byl její slabá stránka. Letos ji čeká právě didakťák, aby dodělala maturitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
17.4.21 15:25
@Anonymní píše:

Neudělá, je to flákač a lempl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
17.4.21 15:45
@Anonymní píše:

S naší chytrou vládou je to ještě brzo něco předpovídat.
Ale tvé privilegium by mělo být to, že by se měl učit celé roky, maturita nematurita. Samozřejmě čím víc se bude učit tím líp.
Já mám státní a není tak těžká jak se říká. Dle mě kdo neudělá státní maturitu nemá na maturitní škole co dělat. Učila jsem se na 2 - 3.
Ve čtvrtém ročníku jsem měla i 4, ale to proto, že na předměty, které jsem nepotřebovala k maturitě jsem se vykašlala a učila jsem se pouze na maturitní předměty i matika.
A jak nám bylo řečeno, Matika není těžká, ale hodně lidí pohořelo na tom, že očekávali učivo z sš a nepočítali s tím, že tam bude učivo i zš, které si tedy nezopakovali a neudělali např. trojčlenka a Pythagorovu věta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 16:07

Většinou udělají všichni, když jsou připuštěni. U nás učitelé rovnou žáky prosili, ať se ke konkrétním předmětům ani nehlásí (za nás byly 2-3 volitelné, takže se dalo maturovat ze 4-5 předmětů), když měli obavy (a to byli víceméně trojkaři-čtyřkaři „z dobré vůle učitele“). A jedna holčina neudělala, a to měla z předmětu za jedna (prostě nějaký zkrat). :nevim: Jinak ale většině ty známky odpovídaly ročníkovým výsledkům.

• Citovat
  • Nahlásit
2479
17.4.21 16:23
@smajlik345 píše:
S naší chytrou vládou je to ještě brzo něco předpovídat.
Ale tvé privilegium by mělo být to, že by se měl učit celé roky, maturita nematurita.Samozřejmě čím víc se bude učit tím líp.
Já mám státní a není tak těžká jak se říká. Dle mě kdo neudělá státní maturitu nemá na maturitní škole co dělat. Učila jsem se na 2 - 3.
Ve čtvrtém ročníku jsem měla i 4, ale to proto, že na předměty, které jsem nepotřebovala k maturitě jsem se vykašlala a učila jsem se pouze na maturitní předměty i matika.
A jak nám bylo řečeno, Matika není těžká, ale hodně lidí pohořelo na tom, že očekávali učivo z sš a nepočítali s tím, že tam bude učivo i zš, které si tedy nezopakovali a neudělali např. trojčlenka a Pythagorovu věta.

Proč by mělo být matčinou výsadou, aby se její dítě učilo? 8o
Používat cizí termity je velké rizoto, protože pokud člověk není suterén, tak potom vypadá jako decibel. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
17.4.21 16:41

Myslím si, že to vůbec není o známkách. Taky jsem studovala technickou SŠ a měla jsem trojky někdy i čtyřky a maturitu jsem udělala úplně v pohodě. Dokonce jsem šla i na VŠ. Maturita je hodně o štěstí. U nás to třeba nedal kluk, který byl jedničkář. Byl tak vystresovaný, že nedokázal nic říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
17.4.21 16:49
@Jahru píše:
Používat cizí termity je velké rizoto, protože pokud člověk není suterén, tak potom vypadá jako decibel. :mrgreen:
:mrgreen: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5979
17.4.21 17:34

Doučování jistě není na škodu. Učit se na maturitu jistě bude muset. Nikdo ti neřekne, zda syn školu udělá nebo ne. Bude to záležet na jeho přípravě k maturitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
17.4.21 19:13

Ja jsem dělala už státní a pokud nepropadá tak v maturitních předmětech je obvykle 4. ročník věnovaný opakování a přípravě na maturitu, případně školy mají často i maturitní semináře (něco jako doučování a příprava). Vypracované Maturitní otázky z odborných předmětů jsou často schopní získat od předchozích ročníků a na státní část (tzn. matika, čeština, jazyk) existuje spoustu knížek a online testů přímo od cermatu, které může zkoušet už teď. Ale pokud se na to úplně nevykašle tak trojky v druháku na odborné škole fakt nejsou známkou toho že by neměl udělat maturitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
17.4.21 19:22
@Jahru píše:
Používat cizí termity je velké rizoto, protože pokud člověk není suterén, tak potom vypadá jako decibel. :mrgreen:

Nice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat