Jakou čtečku knih? Pocketbook Inkpad 2 anebo Kindle Paperwhite 3?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4205
19.6.17 19:52
@SAJ píše:
Neumím si představit, jak tu spoustu grafů, schémat a vzorců luštím na čtečce - na tohle je opravdu lepší ntb.
Mohl bys sem dát, prosím, reálné foto, jak to na té čtečce vypadá? Já to totiž zkoušela na své a jako nee, nedá se to. A čtečka, která by uměla převracet zobrazení z výšky na šířku - o takové jsem ještě neslyšela. :nevim: Která to umí?

PocketBook umí stránku otočit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2209
19.6.17 19:53

@SAJ já mám Kindle, ale upřímne už nevím ktery:D a ten převrácení umi :) ale hodně grafu bych na tom nedala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
17073
19.6.17 19:54
@renduli píše:
PocketBook umí stránku otočit.

Který? Znám 626 a ještě jeden typ (ale na označení si teď nevzpomenu) a ani jeden to neumí - tedy automaticky. A i tak, u převrácení pdf - jak funguje posouvání po stránce? Nerýpu, fakt mě to zajímá, technické blbinky, to já ráda. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8
19.6.17 19:58

Tady je Inkpad 2, který s pdf zřejmě nemá žádný problém:

http://www.axos.cz/…nkpad-2-p487
Předvedení, video:
https://www.youtube.com/watch?…

Jen nevím, jestli by se mi nerozbila při častém přenášení (škola, vlak…), a je drahá… Nevím, jestli by bylo vhodné číst na ní beletrii tak, jako na malé čtečce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4205
19.6.17 20:01
@SAJ píše:
Který? Znám 626 a ještě jeden typ (ale na označení si teď nevzpomenu) a ani jeden to neumí - tedy automaticky. A i tak, u převrácení pdf - jak funguje posouvání po stránce? Nerýpu, fakt mě to zajímá, technické blbinky, to já ráda. :)

Mám 623 a v Menu si dám Otočení a nastavím stránku na šířku, pokud chci. A pracuješ s tím stejně jako při zobrazení pdf na výšku - akorát teda s tím, že celá stránka se tam nevejde (i když i to lze nastavit - ale pochopitelně nesmysl).
Na šířku se ti zobrazí třeba půl stránky (text se na šířku „roztáhne“ na šířku, takže je čitelnější). Pak si tlačítkem nebo dotykem přejdu na druhou půlku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4205
19.6.17 20:06
@petrbow píše:
Tady je Inkpad 2, který s pdf zřejmě nemá žádný problém:

http://www.axos.cz/…nkpad-2-p487
Předvedení, video:
https://www.youtube.com/watch?…

Jen nevím, jestli by se mi nerozbila při častém přenášení (škola, vlak…), a je drahá… Nevím, jestli by bylo vhodné číst na ní beletrii tak, jako na malé čtečce.

Na 8´se beletrie zobrazí stejně dobře jako na 6´. Ale 6´je aspoň pro mě příjemnější a praktičtější formát.

Jo, a Axos má kamennou prodejnu, skvělé odborné poradenství. Takže pokud to nemáte daleko do Ostravy… ale dobře zodpoví konkrétní věci i po netu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
17073
19.6.17 20:09
@petrbow píše:
Tady je Inkpad 2, který s pdf zřejmě nemá žádný problém:

http://www.axos.cz/…nkpad-2-p487
Předvedení, video:
https://www.youtube.com/watch?…

Jen nevím, jestli by se mi nerozbila při častém přenášení (škola, vlak…), a je drahá… Nevím, jestli by bylo vhodné číst na ní beletrii tak, jako na malé čtečce.

To vypadá hodně dobře, ale popravdě dost jednoúčelově. Musela bych odborné texty potřebovat opravdu hodně a mít k nim přístup (např. jako když jsem studovala VŠ), pak jako jo, to by bylo super řešení.
Teď, s mými současnými potřebami, to hodnotím jako příliš obří verk. ;)

Hele, obal, na Nook máme pevné obaly z e-bay - zezadu pevná skořepina, zepředu pevná deska. Něco jako toto:

http://i.ebayimg.com/…Z/s-l400.jpg

Nedělá se to i na tuhle šikovnou hujdu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26879
19.6.17 20:12
@renduli píše:
Jo, a Axos má kamennou prodejnu, skvělé odborné poradenství. Takže pokud to nemáte daleko do Ostravy… ale dobře zodpoví konkrétní věci i po netu.

Na ebookexpert.cz je i diskusni forum a prodejce skutecne na dotazy odpovida.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
17073
19.6.17 20:13
@renduli píše:
Mám 623 a v Menu si dám Otočení a nastavím stránku na šířku, pokud chci. A pracuješ s tím stejně jako při zobrazení pdf na výšku - akorát teda s tím, že celá stránka se tam nevejde (i když i to lze nastavit - ale pochopitelně nesmysl).
Na šířku se ti zobrazí třeba půl stránky (text se na šířku „roztáhne“ na šířku, takže je čitelnější). Pak si tlačítkem nebo dotykem přejdu na druhou půlku.

Aha, jasně - jenže co když je ten vzorec nebo graf přesně vejpůl stránky? Každopádně, je to řešení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
17073
19.6.17 20:16

@petrbow Tak se na ebay pár obalů najde:

Barevný výbět dost naprd. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26879
19.6.17 20:26

@petrbow Nevim, jestli na skripta apod. je ctecka zrovna idealni. Prece jen pohyb na displeji i nacitani stranek je pomalejsi. K prohlizeni webu taky neni pouzitelna. K tomu by fakt asi byl lepsi tablet (i kdyz displej nic moc na oci a hlavne vydrz stoji za prd).
Je to proste jina technologie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
17073
19.6.17 20:36

@cecetka No jo, jenže na druhou stranu ti tablet nevydrží celý den na přednáškách nabitý, ne? Vydrž baterie je obrovská výhoda. Samozřejmě, je to dost samoúčelně vynaložených 5k. Tedy 5000,– Kč. Za studií (nebo v případě akademické kariéry) dost peněz, ale zase se to možná opravdu vyplati.
V běžném životě málo využitelné. Já už sebou většinou nevozím ani klasickou čtečku, čtu na mobilu, tedy pokud nejedu někam, kde předem vím, že nebudu mít na čtení hodiny času. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15575
19.6.17 22:08

@SAJ můj to umí, mám 624 myslím :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11700
30.12.17 12:11

Pokukuji po čtečce PocketBook Touch Lux 3, ale velmi by mě zajímalo, zda to tlačítko na listování stránek cvaká a zdá to podsvícení svítí i do prostoru. Potřebuji totiž číst před spaním v posteli, vedle spícího manžela a spícího dítěte a konkrétně manžela ruší byť i nepatrný zvuk a hlavně tedy i malinké světlo.
Díky :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák