Jakou máte zkušenost s císařským řezem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 18:03
Jakou máte zkušenost s císařským řezem?

Dobrý den,

Jelikož jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, chci se zeptat, jakou máte zkušenost s císařským řezem a nebo normálním porodem.
Mám problém s pánví(mám ji vychýlenou na stranu a úzkou), tak se chci zeptat, zda je lepší rodit tak a nebo tak. :nevim: mám strašný strach vůbec z nemocnic. :oops: :oops:

Hezký den a děkuji.

Přečtěte si článek: Porod císařským řezem a hojení poté

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28970 příspěvků 09.11.18 18:09
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Jelikož jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, chci se zeptat, jakou máte zkušenost s císařským řezem a nebo normálním porodem.
Mám problém s pánví(mám ji vychýlenou na stranu a úzkou), tak se chci zeptat, zda je lepší rodit tak a nebo tak. :nevim: mám strašný strach vůbec z nemocnic. :oops: :oops:

Hezký den a děkuji.

Milion podobných diskusí na toto téma zde již je.Problém vychýlené pánve je problém medicínský, dotaž se svého ošetřujícího lékaře.

Russet
Extra třída :D 11616 příspěvků 09.11.18 18:12
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Hezký den a děkuji.

Já má zkušenost s císařským řezem. Snášela jsem ho líp než operaci slepáku v osmičce. Nebyl planovaný. Hned jak to šlo, vstala jsem a měla miminko u sebe. Hojení proběhlo bez problémů, jizva je OK i teď po skoro 4 letech.
Když nejsou komplikace, asi je lepší nechat to na přírodě a rodit klasicky. Ale u tebe asi bude mít hlavní slovo lékař. Nechala bych to na něm a zbytečně neriskovala.

odlaska
Kecalka 298 příspěvků 09.11.18 19:11

Za mě zkušenost s císařem velmi špatná. Velice bolestivá jizva, nemohla jsem pořádně ani chodit, takže radost z miminka upozaděná kvůli bolestem. Navíc se špatně hojila, po měsíci mě znovu otevírali. A samozřejmě problémy s nástupem laktace..
Plus mě doteď mrzí, že jsem si dítě nemohla pochovat ihned po porodu.. První porod přirozeně, druhý císařem a určitě bych preferovala přirozený porod.
Ale samozřejmě chápu, že někdy není zbytí. Jen bych se neupínala k císaři jen kvůli strachu z porodu, některé maminky se bojí bolesti a radši už předem žadoní o císaře…

Euforia
Kecalka 178 příspěvků 09.11.18 19:24

ja jsem byla na akutnim cisari, pred tim jsem si pekne protrpela asi 12 hodin :-)) za me cisar pohoda, rozhodne jizva po odezneni epiduralu nebolela tak, jak kontrakce ( jasne davaji leky na bolest, ale bylo to uplne ok ), ted po dvou letech je jizva v pohode a jestli budu jeste nekdy znovu rodit, tak doufam, ze cisarem a to planovanym :-)

luccifera
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 09.11.18 19:30

Ja rodila prirozene a bylo to v pohode… ale nezazila jsem bolesti, ze bych lozila po zdech. A to pry byvaji vyvolavane porody horsi :D

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 09.11.18 19:43

Ahoj,já měla císaře akutního.Po 27 hod kontrakcí byl pro mě vysvobozením,ale potom teda nic moc.Ale s odstupem času vím,že po jakékoliv operaci je nejdůležitější se co nejrychleji rozhýbat a pak ty bolesti už nejsou takové…Ale jako nic moc no…Teď čekám druhé a vubec nevím,jaký porod budu mít…Zatím nad tím nepřemýšlím,abych se zbytečně nenervovala..U cí­saře si říkam,že je třeba člověk bez těch kontrakcí,když je plánovaný,ale zase bych chtěla poznat, jaké to je, rodit normálně…Ale asi taky nic moc kvůli bolestem myslím,to co je potom,je určitě nesrovnatelné… :think: Tak se nechám překvapit

karkarka
Závislačka 2661 příspěvků 09.11.18 19:53

Na to jak rodit se zeptej sveho gynekologa.zku­senosti ostatnich ti budou celkem k nicemu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 19:54

Mám 2 císaře - oba plánované. Problémy s laktací jsem neměla, ale je pravda, že v pozdějším věku (40+) už byla rekonvalescence horší než ve třiceti. Nakonec mělo miminko ještě omotanou šňůru kolem krku, tak bůhví jak by to dopadlo, kdybych rodila normálně.

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 10.11.18 12:27

Rodila jsem přirozeně 18hod a druhé akutním císařem po 13 hodinách. Nikdo mi nezměřil pánev a malá by neprošla.Mám 150 cm dcera měla 3,5 kg, první měla 1900g tak prošla. Co se týče bolesti a hojení byl určitě lepší císař, po 10 dnech jsem ani nevěděla, že jsem rodila ALE prvni 3 dny horor, po přirozeném ( nastřihlá i natržená) dloooouhé hojení a sex nepřicházel v úvahu půl roku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >