Jakou práci po mateřské?

Anonymní
2.1.21 23:11

Jakou práci po mateřské

Čau holky, protože vím, že jste tady všechny moc chytrý, jdu si k vám pro radu :)
Jsem teď na mateřský a snad se ještě zadaří jedno dítě, takže bych na ní ráda ještě nějakej rok zůstala. Ale už teď občas myslím na to co pak. Vůbec se mi nechce vracet do minulý práce. Navíc pracovní doba úplně naprd od 7,30 do 16,30 bez možnosti to nějak změnit, takže nevím jak bych to s dětma dělala. Problém je, že vůbec nevím co bych chtěla dělat. Nic extra neumím. Mám střední ekonomku a tohle byla nezajímavá práce v kanclu. S jazykama to taky není žádná sláva. Navíc mi vadí pracovní kolektiv. Jsem celkem introvert. Nevadí mi lidi, který jsou fajn, ale špatně snáším takovou tu drbárnu a hnusný lidi v práci. I když jsem nikdy s nikým vyloženě problém neměla, ale vnitřně mě to ubíjí. Nejradši bych dělala nějakou práci doma nebo někde kde bych byla sama. Byla bych ochotná si i dodělat nějakou školu, kurz, rekvalifikaci, ale prostě nevím co. Jediný co, že umím trochu šít, tak mě napadlo vymyslet něco original a zkusit to začít prodávat, ale vůbec nevím, jestli se tím dá uživit a taky kolik to člověku vlastně zabere času. Aby to nebylo horší než když člověk někde normálně maká. Nějaký nápad prosím? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
250
2.1.21 23:17

Mě teda ta pracovní doba přijde vcelku v poho. Ráno můžeš dát děti do školky a tatínek je třeba zase může snad vyzvednout, ne? Nebo naopak. Potom teda toto řešit, když chceš ještě druhé dítě…
Jinak, když ani sama nevíš co chceš dělat, tak je to vcelku blbý. Jedině se věnovat té ekonomice, ne? Můžeš externě dělat účetnictví, když chceš flexibilní pracovní dobu. S tím “podnikáním” to růžově nevidím, když opět nemáš představu vůbec co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
2.1.21 23:26

Normální pracovní doba nic špatného na ni nevidím. A podnikání? Když nevíš co chceš dělat to asi těžko. A nehledej problémy tam kde v práci nejsou :zed:
A nebo ještě tak 5-10 děti a mateřská to jistí min na 10 let :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 23:29

Já vím no. Jsem hrozně nevyhraněná. Tady je právě školka jen do 4.Tatínek dělá na 12ctky, takže by to šlo jen občas. Ale celkově se mi tam prostě zpátky nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
574
2.1.21 23:45

Zkusit síti můžeš. Já mám. treba manžela na 24, takže musím. umet s dětma fungovat úplně sama. Navíc teď v této. dobe není ráno ve škole družina(máme první třídu) a učitelka si v určitý čas vyzvedá děti u školy aby se nesetkaly s jinou třídou, to samé odpoledne
Družina jen do půl 4. Takže pracuju u souseda za úplně minimum, ale. hlavne aby za mě platil sociální a zdravotní… Je to teď těžké cokoliv…ale časově u malých dětí je to celkově na houby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
2.1.21 23:46

A jak dlouho budeš ještě na RD? Zas tak dopředu bych práci neřešila. Dnes je velmi nejistá doba, co platí dnes za půl roku už nemusí. Pokud chceš nějakou rekvalifikaci, to snad jedině IT nebo nějaké řemeslo. Vše ostatní se už teď automatizuje apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
3.1.21 00:44

Tak mne teda ta pracovní doba přijde ke dvěma malým dětem příšerná a neumím si to představit. To je tak děti vidět o víkendu a vesměs ani to ne, protože to budeš vařit, uklízet a dohánět resty z týdne :zed: Jak moc potřebujete druhý příjem? Zkusila bych se podívat po částečném úvazku, pokud finance nehoří. Jinak zkusit účetnictví, když máš ekonomiku, to mi přijde docela fajn. Jinak já mám podobnou povahu jako ty a tohle pracovní prostředí taky nesnáším. Nebo trochu úlet, ale co pestounstvi na přechodnou dobu? Mas sice jen 20tis hrubyho, ale jsi doma a plat máš, i když zrovna žádné dítě přidělené nemáš. Jen nevím, jestli tam není věkový limit co se týká vlastních dětí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10947
3.1.21 00:48

Hele, zakladatelko, pokud by sis chtěla udělat značku na šití, tak to je hodně práce a hodně nejistý byznys.

Pokud nic extra neumíš, základ je zapracovat na jazycích. Ty se hodí vždycky.

Pak taky zapracuj na sociálních dovednostech. Pokud se nechceš živit jako samostatná účetní - a to je taky hodně těžký chleba, sehnat si dost klientů a být si jistá v kramflecích, že ovládáš všechny předpisy a uděláš vše dobře - tak si budeš muset zvyknout i na ty drbárny atd. Lidi jsou lidi a lepší to nebude.

Kdyby ses chtěla vrhnout na to účetnictví, začni hned: vzdělávej se, nabízej se kdekomu po celou dobu, co budeš doma, aby se Ti nějací lidi nabalili, abys zjistila do konce rodičáku, jestli jich máš dost na uživení.

PS: Počítej s tím, že podnikání je VŽDYCKY horší, než když makáš. Je tam stres - jsi za sebe odpovědná, žádná jistota, co každý měsíc přijde na účet - musíš se přizpůsobovat a vymýšlet nové věci, rozhodovat se, co udělat a co ne, a hlavně: na začátku je vždycky hodně hodně práce a vymýšlení po nocích, jak do toho, za které nedostaneš nic. Z Tvého ble ble projevu soudím, že nejsi typ, co by zvládl a chtěl riskovat, a pak radši popracuj na těch sociálních dovednostech, ať si i tu kancelářskou práci můžeš vybrat. Bez práce Ti obvykle nic do klína nespadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 01:09

@Slečna Ferka mě vždycky fascinuje, jak lidé doporučuji pri malých dětech dělat účetnictví… :lol: práci, kde jsou termíny striktně dané, nelze z nich za žádnou cenu slevit, audity, kontroly… Dělám účto 12 let a po RD se k němu vracet nehodlám. Být 12 hodin v práci, leden - březen prakticky non-stop, to fakt už ne.

• Citovat
  • Nahlásit
5464
3.1.21 01:46

Já si zas myslím, že je fajn, že to takto řešíš. Mě třeba osobně přijde škoda být třeba 7 let v kuse doma a pak se musí maminka vrátit do práce a nezkusila si doplnit vzdělání, využít ten čas ku prospěchu sobě. Ale zase chápu, že ne každý má tu možnost. Já vidím hodně důležité v dnešní době jazyky. Být tebou, tak bych se zatím pustila do toho. Dnes je hodně možností a nestojí to ani tolik. Můžeš i z domova přes video a pořád je to lepší, než nic a životopis i jinak vypadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5464
3.1.21 01:49
@Anonymní píše:
@Slečna Ferka mě vždycky fascinuje, jak lidé doporučuji pri malých dětech dělat účetnictví… :lol: práci, kde jsou termíny striktně dané, nelze z nich za žádnou cenu slevit, audity, kontroly… Dělám účto 12 let a po RD se k němu vracet nehodlám. Být 12 hodin v práci, leden - březen prakticky non-stop, to fakt už ne.

Souhlasím. Navíc od ledna do března kolikrát firmy ani nechtějí a je to i jejich podmínka, aby si vzaly účetní dovolenou. To si neumím představit s malými dětmi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
3.1.21 01:58

No, nabízíš trhu průměr, tak Ti ho i vrací. Nemyslím to špatně, mám to v podstatě obdobně - má kvalifikace je velmi úzká a nic extra nebo jiného nabídnout nemohu. Já myslím, že za kancelář můžeš být ráda, já znám holky, co s ekonomkou (ale i gymplem nebo pajďákem) prodávají :nevim:. Dodělat si třeba účetní kurz je super, ale nějak se zaběhnout, aby Tě to vůbec mohlo živit je běh na dlouhou trať (takže dobře, že to řešíš s předstihem). Jinak já to zas nevidím, jako takový problém, tu prodlevu mezi koncem školky a práce. U nás to, v době malého dítěte, bylo tak, že manžel pracoval nejvíc v podstatě kolem poledne taková 11-15/16 a já hlavně odpoledne a večer, takže tu mezifázi, kdy já už odcházela a on ještě nedorazil, pokryla chůva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 06:45

Díky moc za odpovědi. Na mateřský budu ještě 2 roky, s tím ale že bysme se chtěli ještě pokusit o druhé, takže možná ještě o nějakej ten rok dýl. Neříkám, že ta práce a pracovní doba byla úplně špatná, ale přece jenom s malýma dětma se mi zdá ta pracovní doba nic moc. Je to v podstatě celej den, protože domů jsem se dostávala mezi 17 a 17,30 což bych právě úplně nechtěla. Vím, že je ještě dost času, ale ono to vše tak letí, že bych nerada tu možnost promrhala. Už než jsem odcházela, tak jsem si dala závazek, že bych si chtěla nějak doplnit vzdělání nebo úplně změnit obor, jen pořád nevím kam se vrtnout. Zrovna účetnictví mi přijde celkem náročný, do toho bych se úplně nehrnula :) Mně nevadí být zaměstnaná. Jen mě na tom štvou ty velký kolektivy a kor, když jsou někde jen nebo z větší části ženský. Mně se třeba líbí, když někdo dělá sestru v ambulanci nebo kadeřnice, která pracuje jen s kolegyní nebo něco takovýho :D Nepotřebuju vydělávat majlant, ale nějaká koruna do rozpočtu se vždycky hodí. Schválně jsem koukala na inzeráty a tady u nás je to samej operátor výroby nebo prodavačka nebo pak rovnou inženýr vývojář :D Někde, možná dokonce tady jsem četla o nějakých IT kurzech Czechitas, ale nevím jestli to pak člověku k něčemu je a sežene nějakou práci. Nebo tady bylo téma o mama yotuberkách, tak že bych začala? :lol: :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
3.1.21 07:47
@Anonymní píše:
Díky moc za odpovědi. Na mateřský budu ještě 2 roky, s tím ale že bysme se chtěli ještě pokusit o druhé, takže možná ještě o nějakej ten rok dýl. Neříkám, že ta práce a pracovní doba byla úplně špatná, ale přece jenom s malýma dětma se mi zdá ta pracovní doba nic moc. Je to v podstatě celej den, protože domů jsem se dostávala mezi 17 a 17,30 což bych právě úplně nechtěla. Vím, že je ještě dost času, ale ono to vše tak letí, že bych nerada tu možnost promrhala. Už než jsem odcházela, tak jsem si dala závazek, že bych si chtěla nějak doplnit vzdělání nebo úplně změnit obor, jen pořád nevím kam se vrtnout. Zrovna účetnictví mi přijde celkem náročný, do toho bych se úplně nehrnula :) Mně nevadí být zaměstnaná. Jen mě na tom štvou ty velký kolektivy a kor, když jsou někde jen nebo z větší části ženský. Mně se třeba líbí, když někdo dělá sestru v ambulanci nebo kadeřnice, která pracuje jen s kolegyní nebo něco takovýho :D Nepotřebuju vydělávat majlant, ale nějaká koruna do rozpočtu se vždycky hodí. Schválně jsem koukala na inzeráty a tady u nás je to samej operátor výroby nebo prodavačka nebo pak rovnou inženýr vývojář :D Někde, možná dokonce tady jsem četla o nějakých IT kurzech Czechitas, ale nevím jestli to pak člověku k něčemu je a sežene nějakou práci. Nebo tady bylo téma o mama yotuberkách, tak že bych začala? :lol: :mrgreen: :pankac:

O Czechitas uvažovala ségra. Dle bratra to jsou kurzy skoro k nicemu, témata jsou prý dost easy, naučí se to každej, ale tím pádem to taky není nic, co by firmy ocenily. Navíc, máš na to? Máš analytický myšlení, bavily tě tabulky? Jestli ne, vykašli se na to. Zamýšlí se, co te bavilo na škole, co ti přijde přitažlivé. Jestli nemáš VŠ, můžeš si teď udělat nějakého snazšího bakalare, pokud to trochu lze. Ve finále pokud nejsi takhle vůbec vyhraněná, moc to neresis a asi nejsi zvyklá na zavratny plat, můžeš jít třeba prodávat do nějakého malého krámku se zbožím, které se tě nějak dotýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
3.1.21 07:54

„Kurzy na IT“ jsou nesmysl. To leda tak na zdokonalení práce ve wordu nebo excelu apod. Žádnýho odborníka a IT to z tebe neudělá. Ti lidi co to dělají, tak to roky studují nebo se tomu dlouhé roky intenzivně věnují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat