Jakou velikost šátku? Nebo nosítko?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alliena
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 16:27
Jakou velikost šátku? Nebo nositko?

Ahoj, nějak se v tom nevyznám a potřebovala bych poradit. Za chvíli mám TP a do ty doby bych chtěla mít už doma šátek nebo nositko. Ale má otázka je: jakou velikost šátku zvolit, když já jsem drobné postavy a přítel oproti mě ne? Ale chceme nosit oba :nevim: nebo jsem potom koukala na nositko Fidella Fly tai, ale nevím, co je lepší. Jestli šátek nebo nositko. :think:

Reakce:

Heivka
Závislačka 3237 příspěvků 19.01.18 16:41

První šátek bych volila podle vás, přeci jen je vyšší pravděpodobnost, že budete nosit častěji a s příliš dlouhým šátkem se váže hůř. Já osobně dávám přednost šátku, protože ten se utáhne vždy dle aktuální potřeby (málo/hodně nalitá prsa u mě to dělalo až 8cm na obvodu v prvních dvou měsících). Pak už jen záleží jestli pro tatínka pořídíte druhý, delší šátek, nebo nosítko, které bude mít nastavené na svou velikost. Já využila šátky dva, jeden dlouhý na vrstvené úvazy a teď mám jeden kratší místo golfáče, syn toho ujde hodně, ale občas je třeba ho poponést, tak uvážu tibetský batoh na záda a tradá. Jinak šátek má výhodu v tom, že na rozdíl od nosítka ho můžete v nouzi použít jako přebalovací podložku, ručník, hrací deku, přikrývku, svetr nebo improvizovanou houpačku, tohle všechno má můj šátek od Šanami za sebou a ten dlouhý v létě čeká další šichta (tomu krátkému šichta ještě neskončila).

alliena
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 16:46

@Heivka Jé super, na Šanami jsem koukala a jsou i cenově super, kdybych kupovala 2 :D tak Dekuju, počkám, až přítel dorazí z práce a probereme to :kytka:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 19.01.18 17:08

To je otázka. Určitě se v začátku lépe váže s kratším šátkem, ale určitě neber ten nejkratší - některé úvazy v těch kratších nejdou uvázat. Zároveň se i ten kratší může později na větší dítě (i později se silnějším tatínkem) použít k nošení na kruzích (googluj ring sling), které nevyžadují vázání.

Ergo nosítka obvykle nabízejí i nošení od narození (s novorozeneckou vložkou), ale nejsou tak vhodná jako šátek. Dobrou alternativou je i tzv. šátkový hybrid/šátkové nosítko, jaké nabízí Caboo (s tím nemám zkušenost) nebo třeba Didymos (dražší, ale výborné). Má výhody šátku (i malému miminku se perfektně přizpůsobí, zároveň ho není třeba vázat a sedí různým typům postavy - můžeš i koupit šátek a nechat si z něj nosítko ušít).

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 19.01.18 17:09

Zase delší šátek (aby byl i pro tatínka) si ty můžeš před zavázaním posledního uzlu obrkoužit o jedno koečko víc kolem pasu a je to.

alliena
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 18:57

Dekuju za informace :) a podle čeho mám vybírat velikost šátku?

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 19.01.18 19:33

@alliena už je to dávno, co jsem kupovala :D, ale řídila jsem se tímhle
 http://www.nosenideti.cz/clanek.php?…

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 19.01.18 19:34

A k tomu bych dodala, že nejbežnější úvaz pro děti do roka (já jinak ani nenosila) je kříž s kapsou uvnitř, tj. ten, co „spotřebuje“ nejvíc látky

alliena
Povídálka 39 příspěvků 19.01.18 19:38

@selia moc dekuju :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >