Jaký je Váš názor na BIO potraviny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
surovka
Kecalka 328 příspěvků 03.01.11 15:25
Jaký je Váš názor na BIO potraviny?

Ahojky, teď jsme trávili pár dní s našimi kamarády a hodně nás nahnuli k BIO potravinám. A tak bych chtěla vědět několik názorů. Nejsme ten typ lidí, co se hned k něčemu nadchne. A jako druhá věc je ta, že tyto výrobky nejsou zrovna levné.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 03.01.11 15:31

Že je to jen módní trend a tahání peněz. Co je Bio nemusí být nutně to nejlepší a nejzdravější. Se prodává i biobůček a i biopotraviny obsahují „éčka“. Za mne - nakupovat s rozumem a hlavně číst složení ať už kupuješ bio nebo nebio :wink:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 03.01.11 15:32

Ahoj,
my žijeme BIO jen pokud je to z vlastní zahrady a nebo chovu (máme slepice a králíky). Případně potraviny z místních trhů. Na BIO dovážené bůh ví odkud nevěřím- myslím, že dovozem a následným nutným uskladněním či jiným zpracování se hodnota BIO nuluje,
takže pak kupuju jakékoliv slušnější potraviny. :-D

Blanulina
Kecalka 187 příspěvků 03.01.11 15:37

Já osobně teda bio nekupuju,měly v akci bio mrkev tak to občas koupím,ale jinak nevím no jestly je to zdravější,co natom když budem kupovat bio a pak si dáme bůček,nebo hranolky s přesmaženého oleje 8-o

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 03.01.11 15:44

Mela jsem takovy choutky,kupovat vse bio,kdyz zacal Samik jist prikrmy,ale brzo me to preslo :)
Je to pekelne predrazeny a myslim,ze ne vse bio musi byt zarucene zdrave!

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 03.01.11 15:46

Bio? nevim jestli v tomhle ohledu jsou nějaký rozdíly, pokud to nemáš přímo od sebe, tak bych tomu moc nevěřila, zrovna nedávno jsem někde viděla testy na máslo a Bio máslo z nich dopadlo úplně nejhůř! MMch, dřív žádný bio nebylo a naši prarodiče žili a žijou a nakonec my taky, takže já jsem pro nebio.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 03.01.11 15:49

Pokud je něco bio ve smyslu z dobrého zdravého chovu, tak to může být klidně i osvědčený řezník a vůbec značku bio používat nemusí. Tutově bio jsou vajíčka ods naší babi, stejně tak jako mrkev nebo brambory. A moje babi (doslova nebo nepřímo) může být klidně i vaše sousedka. Prostě spolehlivý zdroj. A na druhé straně, ruku bych za to teda nedala, ale klidně to opravdu může být nálepka u jednotlivých součástí, které echt bio nebudou …

Takže ANO zdravým věcem ze zdravých zdrojů. NE každé flašce, na každé jsou vyvedena písmenka BIO ve všech monžých velikostech, aby to bilo každého už při vstupu do supermarketu.

A konečně - kupuju třeba osvědčenou značku, a ta BIO není. Což neznamená, že není zdravá. Jen není prostě BIO.

Příspěvek upraven 03.01.11 v 15:56

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 03.01.11 15:51

u mě záleží na tom, co je to za potravinu. živočišnou produkci bio mám raději pro přísnější standardy chování se ke zvířatům, např. volná pastva u krav apod. ale třeba bio obilí rozhodně ne, raději chemii než námel :) rozhodně nekupuju všechno bio, ale někdy něco bio koupím.. třeba kuře, mlíko, sýry, a tak..

spíš u potravin čtu složení a využívám znalostí technologií, naštěstí vím, co do kterého výrobku ještě patří a co se tam dává jako náhražka..

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 03.01.11 19:06

Bio mi připadá celkem úsměvné.V tomto státě lze totiž obechc…všechno. Jen tak pro představu dva příklady:
V Tescu byly jablka už trochu „unavený“, tak je šoupli do biokoutku, protože ty bio nejsou přece chemicky ošetřený a tudíž nemusí být tak krásný,že…Cena pochopitelně trojnásobná.

V jednom soukromém bioobchodě nakupuje majitel ovoce zeleninu na obyčejném tržišti a pak to prodává jako bio. Za bio ceny…

Takže pokud nemáš svůj spolehlivý zdroj, tak je to jenom vyhazování peněz. Bohužel…

mravenecek
Povídálka 27 příspěvků 04.01.11 20:01

taky neverim, ze bio je vzdy dobre. treba bio kure obcas koupim, verim, ze je zdravejsi bez hormonu, ale na ovoce/zeleninu je nejlepsi mit vlastni zahradku :pankac: nebo aspon provereneho lokalniho zemedelce/reznika/farmare.

super je web www.nalok.cz, kde jsem se zaregistrovala a chodi mi informace o farmach a trzich v mem okoli, kde pak jezdim nakupovat primo od producentu :palec:

boruvcicka27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.11 08:27

Nějaké bio potraviny jsou určitě dobré, ale jak píše paní nahoře, chce to mít spolehlivý zdroj, aby člověk nekupoval za bio ceny, ale nebio výrobky:o(

Já osobně někdy něco bio koupím, ale je to dost drahý, takže si pěstuju na zahradě vlastní zeleninu, ovoce, bylinky. Mléko kupuju od souseda co má krávy. Maso máme vlastní králíky, kachny a slepice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.11 08:32

Pokud jde o vlastní z zahrádky, tak veskrze pozitivní.
Jinak spíše rezervovaný a beru to hodně kus odkusu. Čtu, co o BIo zrovna v tom konkrétním případě znamená.
Rezervovaný proto, že teta je laborantka a občas dělá rozbory těchto potravin.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 13.03.11 21:25

Ahoj,tak já jednu dobu byla na Bio úplně šílená,studovala jsem všude samé složení,apod.,bohužel to bylo v té době,kdy to začínalo,a všeho bylo málo-prodejen,restaurací s bio výživou,v supermarketech to nebylo ani náhodou.Jinak dneska si tu a tam bio koupím,do zdravé restaurace zajdu,ráda jím upravené tofu,apod.,celkově se snažím žít zdravě,i když onehdá mě popadla hrozná chuť na vlašák :mrgreen: Ale jak říkám,teď už to tak nehrotím :wink:

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 15.04.11 11:14
bio vídeňské párky

já minule viděla v obchodě bio vídeňské párky a fakt jsme s etomu zasmála,nechápu,žže tomuhle něko věří ,jako bio zeleninu ano,ale ne z obchoďáku,ale od farmáře

Allee
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 15.04.11 11:26

Když mám v něčem za stejnou cenu na výběr mezi Bio a normálním, tak koupím Bio, ale jinak to nijak programově nedělám. Obecně se prostě dívám na složení a snažím se kupovat prostě zdravější věci ať jsou Bio nebo ne. A nevylučuje to, že kupuju někdy i nezdravý věci, občas třeba brambůrky, uzeniny apod. Prostě všeho s mírou. :palec: Bio fanatici to mají jako koníčka, když je to baví…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama