Jaký typ antikoncepce zvolit?

4035
27.1.16 12:33

Jaký typ antikoncepce zvolit?

Ahoj holky, potřebuji prosím poradit.
Nevím jakou HA zvolit. Teď jsem brala prášky, ale nebaví mě na to myslet každý den a navíc jsem díky nim přibrala. Je nějaká HA, na kterou se nemusí myslet tak často?
Před lety jsem měla nehorm. tělísko, které mi děloha do 2 měsíců vyloučila, tak nevím zda se pokoušet znovu o tělísko. Navíc jsem četla, že způsobují záněty, tak nevím.
Nemáte lepší návrh?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lutonka
27.1.16 12:37

Náplasti, injekce, implantát. Toliko z těch běžných hormonalních. Já zvažuji tu impl. tyčinku, odrazuje mě jen cena a málo referencí uživatelek.

• Nahlásit
  • Citovat
9475
27.1.16 12:39

Náplast, podkožní implantát, injekce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
27.1.16 13:31

Antikoncepční kroužek Nuvaring

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
27.1.16 13:45

Ja používala před otěhotněním vaginalni globule. Globule se zavede o něco dřív (kolikrát sme na to šli hned) teplem se rozpustí, nijak nám nezapachala, je nehormonalni a u nas v lekarne je jich deset ta 250kc. A otěhotněla jsem hned po vysazení (dobrani globuli) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
27.1.16 13:58

Holky a co ty injekce, jak často, jsou účiné, nežádoucí účinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
27.1.16 13:59

@bershka1 je to bez předpisu? jsou účiné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
27.1.16 14:09

Bez předpisu taky sem hledala alternativu která mi nehuntuje tělo a váhu. Účinnost u nás 100% ani jednou se nedělo co nemělo. Ja spokojená, přítel taky. Žádné vyhozené peníze :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
27.1.16 14:14

Z pharmatex.cz

pro ty z Vás, které hledají plnohodnotnou nehormonální, snadno použitelnou a účinnou antikoncepci…

Pharmatex® je nehormonální, lokální antikoncepce volně prodejná v lékarnách, která je u nás k dispozici ve formě vaginálních globulí a vaginálního krému. Nabízí ženám, které nemohou nebo nechtějí brát hormony, možnost účinně se chránit před otěhotněním. Pearlův index (tj. počet těhotenství na sto žen užívajících danou antikoncepci jeden rok) je u Pharmatexu velice nízký - 0,68. Pharmatex® se užívá pouze lokálně, tudíž neprostupuje ani do krve, ani do mateřského mléka. Oba typy Pharmatexu mají lubrikační efekt a částečně i antivirovou a antibakteriální účinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
27.1.16 14:20

@bershka1 a to se zavádí pouze před sexem? nebo každý den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
27.1.16 14:31

Mám několik kamarádek co s Pharmatexem otěhotněly a celkově ty recenze nic moc… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4035
27.1.16 14:33

@Lutonka zrovna ted jsem si cetla recenze a krom toho ze nektere palil nic :nevim: spis naopak si to chvali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
27.1.16 14:45

Uvažovala jsem o implantátu - ale pak jsme četla že člověk zešerední, ztloustne, je samej bedar :D tak jsme to neriskovala, a nechala si dát mirenu - navíc otěhotnění po vyndání do 2 měsíců ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
27.1.16 15:00

@Lutonka ja osobne jej pouzivala rok a pul v kuse a nikdy nic. kazdopadne jsme kazda jina, ale me pomohla v tom ze je nehormonalni. :)
@Frederi zavadi se pred sexem..myslela jsem ze nam to narusi tu atmosku ale ve vysledku jsme ani jeden v tomhle problem neshledali. a jak rikam kolikrat sem necekala ani 5min a jen jsme dodrzeli postup, neumyvani se mydlem jen vodou a na pohodu :)
cili muj konkretni nazor je pozitivni. doporucila jsem ho i dvema kamaradkam co rapidne po HA pribraly a ted si sexualni zivot jen chvali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
27.1.16 15:54

Mě by se ten Pharmatex taky líbil, stejně jako uvažuji o Lady-compu, jen se mi teď prostě nechce riskovat otěhotnění (mladšímu dítěti je teprve 9m a máme složitější bytovou situaci) a vím, že na potrat bych nešla.. Zároveň se mi nechce se prát hormony, takže já jsem těžce nerozhodná a jistíme to zatím jen bariérově ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama