Jane CarreraXPeg PeregoXInglesina Zippy

Anonymni
16.4.07 13:49

Jane CarreraXPeg PeregoXInglesina Zippy

Ahojky všem :D
Vím, že je tady spoustu diskusí o kočárkách, taky jsem jich dost přečetla, ale bohužel stále nevím, tak moc prosím o radu. Potřebuji pro naše zlatíčko nové vozidlo. Máme totiž Teutonii Spirit S3, což je dobrý kočár, ale je hodně robusní a já bych ráda nějaké golfky. Ale Barborka je ve svých 16 měsících dost veliká, tak musí být prostorné. Ráda bych, aby nebyly těžké a dobře se složili do auta( mám citroen c3). Rozhoduji se mezi Jane Carrera, Peg Perego a Inglesina Zippy. Líbil se mi Jane Nomad, že je prostorný a snad není ani těžký, ale nevejde se do auta a byl by to dalčí velký sporťák. Musím doddat, že bydlíme v Liberci, kde je dost terénu. Taky chci, aby měl kočárek prostorný košík - pořád vláčíme spoustu věcí a vzhledem k tomu, že je u nás i dost zima, tak pořádný nánožník. A přijde mi, že takový kočár snad ani neexistuje - chápu, že každý má něco a žádný vše, proto prosím o radu, nápad a zkušenosti. Musím už dobře vybrat, neb to bude už náš v pořadí čtvrtý kočárek, a kdyby ani tenhle nebyl ok, tak už by mě doma asi vyměnili.
Předem moc díky a nezlobte se, že zakládám další diskusi na toto téma. Přeji všem hezký sluníčkový den.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.4.07 16:00

Mně naprosto vyhovuje Peg perego P3, je to bomba. Je lehoučkej, skladnej, má veliký nákupní koš…akorát nevím, jestli by se ti už spíš vzhledem k věku nevyplatilo koupit nějaký uplně obyč golfky. Přeci jenom tvé holčičce bude skoro rok a půl a tak třeba by investice do těhle dražších kočárků byla zbytečná..
Mary

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.4.07 16:57

Ahoj Mary.
Moc děkuji za odpověď. To, co píšeš, taky řeším. Vím, že už je velká, ale přeci jen ještě v kočárku spí a hlavně jsem pro ní chtěla co nejvíc pohodlí. A taky se přiznám, že ty klasický golfky se mi až tak nelíběj. Mám doma na popojíždění půjčenýho Zappa, ale ten je sice krásnej, ale nedá se polohovat, nemá absolutně žádný úlož.prostor a navíc je v něm Barborka tak nějak utopená. Doporučovali mi ještě Jane Energy. Tak nevím.
Každopádně díky moc.
Bedrunkaaa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.4.07 19:33

No, Energy a Carrera jsou sice oboji golfky, ale každa jine kategorie. Carrera je mnohem těžší (určitě víc než udávaných 8 kg), ale zase o něco prostornější ale taky vetší (je deocela dlouhá do délky, kvůli vystrčené rukojeti,ale zase se super řídí, nekopeš do koleček. Energy se na svojí kategorii supr ovládají, řídím je i jednou rukou - s carrerou to jde samo lépe) (za druhou vodím druhé dítě :-)), je docela odpružený, lehounký a má pro mě výhodně vysoko rukojeti, ale to někomu vadí. Mám tyhle kočáry oba, v obou se vyspí i starší syn )3 a půl roku), oba jdou do lehu. carrera má větší kolečka, přejedeš s ní jednodušeji nějaký ten terén jako kořeny, měli jsme jí ted na šumavě a vše OK. Energy musíš přeci jen sem tam nazvednout. Carrera má vetší koš. prostě záleží co od toho kočáru chceš. Taky cena je u každého typu někde jinde.

Inglesina a PP budou srovnatelné, mám zkušenost jen s těmi ze starších kolekcé (2003), jezdilo se mi s nimi výborně, přijde mi, že PP i Inglesina mají nejpohodlnější sedačky pro děti, vyhovovala mi šířka sedu, pod nohama i zad i uhly nastavení sedaček. Ovládání u obou v pohodě. Jo a se všem kočárama se dobře najíždí na obrubníky, což není vždy samozřejmostí.

Pokud bych nebazírovala na spojené rukojeti a chtěla pohodlí pro sebe i dítě, koupila bych PP Pliko.

Měla jsem 11 kočárů značek Knorr, Hauck, ABC, Inglesina, PP, Carrera 2 noname značky a PP u mně jednoznačně vede. Bohužel jsem potřebovala spojenou rukojet a zároven možnost skejtu, tak vyhrála Carrera.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
175
16.4.07 21:07

PP Pliko

Martino, nestaci u PP Plika to stupatko pro druhe dite? Prijde mi to sikovnejsi, nez vsude vozit board, ale zkusenost s tim zatim nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
17.4.07 10:12

Martino: to je super, že máš zkušenost s Carrerou - právě o ní uvažuju - mám tříměsíční holčičku a chci golfky - abych je unesla sama - aby v nich malá mohla ležet, aby zvládly město a když trooochu nasněží - v Brně toho moc nemíváme.-) plus, dobré řízení - občas vedu pejska… chci bytelnější golfky - ne moc lagricové… takže myslíš, že s Carrerou neprohloupim???
Jen ta cena je fest a není v ní ani nánožník.(
Nebo myslíš, že je lepší PP? A jaký typ? Děkujuuu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.07 13:01

Ahoj Martino.
Moc a moc děkuji za vše, co píšeš. Musím říct, že se mi ty Carrery líbí asi nejvíc. Taky proto, že mají nastavitelnou tu rukojeť, neb já mám necelých 160cm a můj chlap zase skoro 190cm - takže by ocenil, že nebude tolik kopat do kočáru a snad se ani tolik hrbit. Nevím proč, ale Inglesiny mi nějak nejsou sympatické, ikdyž vím, že jsou dost vychytaný, ale nevím. Na druhou stranu už mám zkušenost, že pokud se mi ten kočárek nelíbí, tak to taky není úplně ono, ikdyž to třeba není tak důležité. Na Carrery už mám orig.pláštěnku :) Taky se mi na nich líbí, že se k nim dá dokoupit ta taška v barvě kočárku. Máš ale taky pravdu, že PP mají prostornější koš, ale ty barvy nic moc ( vím, že barva nejezdí ). Mám výhodu, že můžu zajet do Dětského ráje přímo v Liberci, kde mají všechny tyto kočárky v reálu. Někdo psal, že PP mají neskladnou pláštěnku ? Ale Carrera jí má taky hrozně velikou. To Inglesina má zas fajnovou. Samozřejmě, že každý kočár má něco a něco mu chybí. Tak já si asi hodím korunou. A nebo nechám vybrat Barborku :lol:
Moc moc ti děkuji a kdyby tě náhodou ještě něco napadlo, tak prosím písni.
Ještě jsem se chtěla zeptat, kolik je váha u Carrer a PP - všude uvádí jen váhu podvozku a já nevím, kolik je to se sedačkou ?
Díky a hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.4.07 13:24

Cau holky,

zkusím reagovat na vše:

nám to stupátko nestačilo, matěj se bál, to surfer od Jane je fakt vychytany a da se priklopit k zadum kocaru, ze o nem ani nevi. ja stupatko pouzivam i na hodne dlouhy vylety, to mi prislo pohodlnejsi. Ted kdyz to máme na prevoz sem tam pár metrů, tak by se hodilo. Ale já fakt nemohla matesa na zadny stupatko dostat, az tohle.

Mno Carrera je dobra volba, mne na ni vadi v lete jedna vec a to, ze nejde letni uprava strisky a je v nem vedro. my jezdili bez strechy a se slunecnikem, ale ten nám porád padal, no nic moc :-( Vazi bych rekla tak 10 kg??? Plastenku i nanoznik mam UNI (mmch budu prodavat :-)) od emitexu a pasuje super. Energy maji origo plastenku v cene, je neskladna, ale super.

Carrera se bezkonkurencne dobre ovládá. Ten kosik vypadá pidi, ale mně se do nej na vylet vejdou veci pro oba kluky, na madle mam jeste tasku (tez od emi, za tyhle doplnky odmitam utracet:-)) A jde zapnout, coz je teba pri vynaseni kocaru do busu super.

Toz tak podruhe :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.4.07 13:29

Jo, jeste - kamaradka ma Slaloma a koupila si za 4 klica uzasnej nanozni, ktery super pasuje, ma nahore 2 zipy, tak ho ani nesundavate kdyz vyndavate dite. pisu proto, ze doporucuju se nerozhodovat a kupovat podle plastenky a nanozniku.

jo, PP pliko nevim kolik vazi, ale pri noseni mi prislo ze tech 8 kilo ma, inglesina taky. Carrera mi rpijde nejtezsi. Asi je taky takova nejobustnejsi. Kompromis gofkyxsportak - ideal.

m

• Nahlásit
  • Citovat
443
17.4.07 17:11

Ahoj, já mám Jane Carreru a jsem s ní mo spokojená, tento kočárek můžu jen doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
17.4.07 18:29

Ahoj holky, tak jsem se dnes byla podivat na ty kocarky v realu a mám další neznámou..co Jane Nomad? Je sice větší než Carrera - ale taky lehčí…má jen šestapůl kila..sjkvěle se ovládá…a ta Carrera tolik místa v kufru neubere… no nevím, ted váhám… Nomada nebo Carreru? .-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.4.07 18:57

Zvážila jsem carreru a má tak 10 kilo. U nomandu vyslovene na jejich stránkách píšou že 6,5 kg je váha konstrukce, každopádne ale asi tedy bude lehčí než carrera, to by musela byt nejak víc težka ta sedacka. U slalomu píšou jen váha - 8 kg, stejne jako u carrery, ale ty kočáry to ani náhodou nemají.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.4.07 19:46

Taky přidám svoji trochu do mlýna, já na malou mám inglesinu zippy a nedám naní dopustit, super nánožník, řekla bych na golfky dobře odpruženej, celkem prostornej košík, vetší kola, jsem moc spokojená a neměnila bych, kamarádka má pp pliko a taky je spokojená, jediné co mě na zippy závidí je ten nánožník (některé modely pp ho mají ale taky, prý je ale kratší než u zippy). Malá bude mít 2,5 roku a stále v kočárku jezdí i spí.

přeji dobrý výběr

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.4.07 21:58

Ahojda.
Tak jsme dneska byli v jednom obchodě a stále nejsem rozhodnutá. Musím přiznat, že po Nomadu jsem taky pokukovala, protože se milíbí, jak je prostornej, ale to je vyloženě sporťák a bojím se, že by se mi nevešel do kufru - moc se totiž nesloží. A té váze moc nevěřím, v jedné diskusi psali, že ho vážili a že má 11 kilo. pokud má Carrera kolem 10, tak by Nomad vzhledem k prostoru byl asi lepší. Ta letní úprava boudy u Carrer mě taky štve. Navíc prej tím průhledným na děti svítí slunce ? To by se Barborce asi nelíbilo. Ale Nomad je na tom asi stejně, ne ??? Takže zase budou v rozhodování zpět i Zippy - ach jooooo, já už se z toho asi zblázním. Ty zippy by měli vážit taky k 10 kg. nechci tu váhu nějak přehnaně řešit - koneckonců je nemusím nikam vynášet, spíš mi jde o to ježdění - pokud se vůbec ta váha při jízdě nějak projeví. Můžu to sice zkusit v obchodě, ale tam nejsou žádné kostky, obrubníky ani terén. Ale uklidnilo mě, že nejsem jediná, kdo si neví rady a taky že se najdou i mamky, co mají za sebou víc kočárků než já. ( Měli jsme Mutsy, Casualplay, Teutonia S3 a Zappa )
Zatím se mějte a díky moc.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.4.07 19:32

Ahoj,
nedávno jsem taky prožívala muka s výběrem :-)). Pak jsem vybrala PP Pliko a fakt čím déle ho mám, tím víc ho miluju.
Nám tedy stupátko naprosto vyhovuje, dokonce jsem koukala jako blázen, že bez problémů uveze našeho téměř čtyřletého, dvacetikilového drobka :-))).
Nánožník klame tělem, nejdřív mě štvalo, že je „krátkej“ - do tý doby, než jsem přišla na to, že když se odepne od madla, tak je krásně až nad bříško a skoro pod bradu (pravda miminovi je sedm měsíců). ale fakt krátkej není.
Pláštěnka se dá pomocí gumičky perfektně složit do pidibalíčku.
Neustále oceňuji boudičku, která se dá stahnout až na madlo.
Zvážen v plné výbavě - 8 kilo.

Musela jsem znovu pro Peregáčka trochu zalobovat :-)),
tak se mějte všichni hezky
Mary

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama