Je dítě připravené na nočník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mladamamina17
Povídálka 32 příspěvků 27.06.19 12:38
Je dítě připravené na nočník?

Ahoj holky,
Mala ma 18m a posledni tyden-10 dni odmita nosit plenku. Myslela jsem, ze je to signal, ze muzeme zacit chodit na nocnik. Zkousime druhy den a zatim mi cura jen na podlahu.. Posadim ji na nocnik a sedi tam treba 5 minut a nic, tak sama vstane a do minuty je pocurana.

Kdyz se pocura, tak fnuka a hned bere kapesnik a chce to utrit. Predpokladam tedy, ze si uvedomuje, kdyz se vycura a mrzi ji, ze udelala neporadek. Obcas vydrzi i hodinku necurat, ale normalne si ucvrnkne co 15 minut..

Na spani zatim plenku samozrejme ma. Rada bych stihla naucit na nocnik, dokud je teplo a mala muze byt doma cely den naha.

Muj dotaz tedy je, zkusene maminky, myslite, ze je na nocnik dost zrala? Jak byste to resily vy? Dat ji zpatky plenku a pockat nekolik tydnu a zkusit to znovu nebo vydrzet, pripadne jine napady?

Vsem budu moc vdecna za tipy!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 27.06.19 12:43

Taky se připojim. Syn ma také čerstvé 18m a sundava si plenku. Když jsme v bazénu a chce ven tak je mi jasné, ze chce curat, vyndam - vycura se a jde zpět. Takže si uvědomuje “že potřebuje” ale na nocnik si sednout nechce :nevim:

KKatka23
Echt Kelišová 9240 příspěvků 27.06.19 12:46

A nesundává si ju, protože je vedro? jako určitě jsou děti, který zvládaj nočník v 18ti měsících…ale u nás teda první dcera až před druhým rokem a druhá teda ve 20ti měsících, ale to jen proto, že to odkoukala od té starší…

Ravedd
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 27.06.19 12:48

A není jim jen teplo? dcera plinu sundavala od 16 měsíců a na nočník začala chodit až ve dvou letech

Emmulka
Kecalka 407 příspěvků 27.06.19 12:50

Naší malé bude zítra 18 měsíců a měsíc jsme bez plen…
Doma chodí sama na nočník a venku si řekne, čůráme na mravence a kytičky… :lol: :D

Ja už bych ji tu plenku nedávala, prostě musíš vydržet, mít trpělivost… Nemá smysl ji držet na nočníku 5 minut, já co 30 min. malou posazovala na nočník a vždy se vycurala jinam… Když se jí to povedlo, tak jsme tleskaly, jásaly a ukazovala jsem ji „super, super“… Pochvala se jí tak líbila, že za tři dny chodila sama a dobrovolně. Teď už doma curani nehlásí, jen hovnouse… :D Nocniky máme tři.. Po bytě rozmístěné.
Venku, ještě občas učůrne, tak nosím několik náhradních kalhotek, nosíme neustále jen šatičky, takže to je bezva.. Teď je super počasí vše pořádně natrénovat.
Držím pěsti, ať se Vám to holky brzy podaří :palec: :kytka:

Matylda22
Stálice 59 příspěvků 27.06.19 12:50

Taky me jako prvni napadlo, ze si tu plenku sundava, protoze ji je pod ni teplo.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 27.06.19 12:51

Tak dokud mi dcerka delala to, ze na nocniku posedi a nic, pak vstane a zachvili se pocura, brala jsem to, ze pripravena neni. Plinku muze odmitat z uplne jinych duvodu. KLidne taky jenom proto, ze proste nechce. Jako spravne batole zadny duvod nepotrebuje :mrgreen:

Ravedd
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 27.06.19 12:52
@Lenka_Hal píše:
Tak dokud mi dcerka delala to, ze na nocniku posedi a nic, pak vstane a zachvili se pocura, brala jsem to, ze pripravena neni. Plinku muze odmitat z uplne jinych duvodu. KLidne taky jenom proto, ze proste nechce. Jako spravne batole zadny duvod nepotrebuje :mrgreen:

Přesně :lol: holka si tu plinu sundavala přes zimu takže teplem to nebylo, spíš si ji sundavala protože prostě zjistila že to umí :lol:
Za připravenou na nočník jsem jí považovala když začala říkat že cura a když se poprvé vycurala do nočníku tak jsme plinu přes den zahodili a naučila se to vlastně ze dne na den.

Emmulka
Kecalka 407 příspěvků 27.06.19 12:54

A ještě dodám, že každe dítko to má opravdu jinak a také záleží na trpělivosti… Prvni syn byl bez plen ve 14 měsících a u druhého jsem byla zoufalá, tam se nám to povedlo ve 2,5 letech…pracovala tam hodně jeho psychika, potřeboval soukromí, takže se naučil na záchod a bez svědků :D

Příspěvek upraven 27.06.19 v 12:56

warita
Extra třída :D 11313 příspěvků 27.06.19 12:55
@Mladamamina17 píše:
Ahoj holky,
Mala ma 18m a posledni tyden-10 dni odmita nosit plenku. Myslela jsem, ze je to signal, ze muzeme zacit chodit na nocnik. Zkousime druhy den a zatim mi cura jen na podlahu.. Posadim ji na nocnik a sedi tam treba 5 minut a nic, tak sama vstane a do minuty je pocurana.

Kdyz se pocura, tak fnuka a hned bere kapesnik a chce to utrit. Predpokladam tedy, ze si uvedomuje, kdyz se vycura a mrzi ji, ze udelala neporadek. Obcas vydrzi i hodinku necurat, ale normalne si ucvrnkne co 15 minut..

Na spani zatim plenku samozrejme ma. Rada bych stihla naucit na nocnik, dokud je teplo a mala muze byt doma cely den naha.

Muj dotaz tedy je, zkusene maminky, myslite, ze je na nocnik dost zrala? Jak byste to resily vy? Dat ji zpatky plenku a pockat nekolik tydnu a zkusit to znovu nebo vydrzet, pripadne jine napady?

Vsem budu moc vdecna za tipy!

moje mala to na 18m taky delala a bylo to v lete. Myslim, ze se jim v te plene poti prdelka, tak tu plenku nechteji. Nemyslim si, ze to signalizuje zralost na nocnik.

Mladamamina17
Povídálka 32 příspěvků 27.06.19 12:57

Aha, to me nenapadlo, ze ji v ty plene muze byt teplo nebo je ji nepohodlna :zed: V byte mame pomerne “chladek”, ale je nahata cely den.

Dcera si jeste nerekne, ze chce curat, jen se pocura a POTOM fnuka, ze ji to mrzi. Tak to asi zabalime a zkusime to znovu za par tydnu.

Ale kdyz teda nechce plenu, na nocnik neni pripravena, tak jak to resit? :think: Koberce sice nemame, ale uklizet kazdych 15 minut se mi nechce :lol:

hicha
Povídálka 49 příspěvků 45 inzerátů 27.06.19 13:06

@Mladamamina17
Ahoj, dle mé zkušenosti je na nočník malá…resp. můžeš to zkoušet, ale pokud jí ti nejde nebo to začne odmítat, tak se na to vykašli. U první dcery jsem se na popud babiček snažila o nočník od roka…ano, celkem rychle se to naučila, asi 3 týdny zvládla čůrat na nočník-když jsme to chytli. Pak se zasekla a odmitala se na nočník posadit snad do necelých 2,5 let. Pak když do toho dozrála, šlo to rychle a bezbolestně:) u druhé dcery jsem si řekla, že s nočníkem nebudu vůbec chvatat. Do 2 let nočník neznala-a vůbec ji to nevadilo. Pak jsme jí ho zkoušeli nabízet a odmítala se na něj posadit. Když jsme jí na zahradě nechali běhat nahatou, přiběhla, když potřebovala čůrat nebo kakat a vyžadovala plenku (tak to jsem byla lehce nervózní, že jsme to pos… a ten správný okamžik jsme propásli).. Ale doslova ze dne na den přišel zlom a začala čůrat a kakat do nočníku, po pár dnech si o něj sama začala říkat. A strašně rychle jsme přešli i na noc bez plenky - celkem to od ty doby, kdy se absolutně odmítala vyprazdnit do nočníku, do doby kdy byla komplet bez plenky, trvalo tak dva měsíce.. (To u starší dcery trvalo mnohem déle, než mohla spát bez plenky).. Takže za mne -rozhodně stojí za to to neuchvátat… (Teď mě to ještě čeká s klukem, tak jsem zvědavá-kluci jsou prý, co se týká nočníku, větší ignoranti:)))

1mila2
Ukecaná baba ;) 1072 příspěvků 27.06.19 13:07

Nase 18M si sedne na nocni, protoze ji reknu: Kde mas nocnik? Kam se dela ee? Tak leti, sedne na nocnik, tlemi se. Po chvilce se postavi a do 5ti minut si cura na nohy a rve 8) podle me, pripravena neni. Asi nechape co je ee :lol: :lol: takze ja jeste pockam :roll:

Mladamamina17
Povídálka 32 příspěvků 27.06.19 13:21

Asi mate pravdu, holky. Pockam, az si sama rekne :nevim: Ono mi nic jinyho uplne nezbyva :)

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 27.06.19 13:31

@Mladamamina17 ja ji doma tak po 20 minutach posazuju, aby se vycurala a obcas si rekne. Bobka se boji, to uacne knourat, rikat bo a drzi se ta pipku. Tak dam kalhotky a vykaka se do nich. Jinak beha bez kalhotek a doma bez nehod. Venku cura, kde ji napadne. Kdyz jedeme autem, max 20 minut, vycurame se pred odjezdem a jede bez plinky. Ma 19 mesicu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama