Je můj králík vybiravý nebo nemocný ?

Anonymní
25.10.19 06:12

Je můj králík vybiravý nebo nemocný ?

Dobrý den, mám králici 7 měsíců, od nějakého
4-5 měsíce ji dávám různou zeleninu a ovoce, ale asi od 6 měsíce začala být hrozně vybíravá, papá to vždy chvíli v tu dobu nic jiného nechce a pak už nechce ani to. Takhle to bylo s mrkví, jablkem nebo tvrdým chlebem. Myslíte, že je vybíravá nebo ji něco bolí? Chováním nevypadá na to, že by ji něco bolelo. Děkuju moc odpovědi. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
25.10.19 07:11

Pokud normálně žere seno (především seno) a okrajově granule, nic se neděje. Je prostě vybíravá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
25.10.19 07:40

Chleba bych nedávala, není vůbec vhodný… Nechat králíka několik dní jen na senu a bídě.. Je rozmlsany a jak na něj přijde hlad sní i to seno. Hlavní složka jídelníčku by mělo být seno.. Králík jej potřebuje aby se mu obrusovaly stoličky na kterých mu jinak mohou růst háčky. Granule jen kvalitní bez9bilne.. Se zeleným s mírou a rozmanitě.. Sladkou zeleninu viz mrkev, petržel, celer, jabko dávat jen výjimečně.. Králík pak dá raději přednost tomuto před senem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6914
25.10.19 07:49

@Ufinka87 ale prd ze chleba neni vubec vhodny, na to jste dosla kde? Poradne proschly tvrdy chleba se dava kvuli obrusovani prednich zubu, ale musi se davat pravidelne a kralik byt na nej zvykly. Nic mu to neudela.

Ale jinak kralik spatne snasi zmeny v jidelnicku. Takze kdyz mu chcete neco dopravat, tak pomalu a pravidelne. Ne ze najednou mu tam mrsknete pulku jabka apod. Ale jinak si myslim, ze je vybiravy. Kdyz ma lepsi, tak proc by jedl neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
25.10.19 08:00

Chleba se opravdu nedoporučuje, raději mu tam dát větvičku ovocného stromu na okus, seno by měl mít pořád, zbytek dle možností, dávám jablko, mrkev, zelí, králíky mám 2 jeden sežere všechno, druhý je vybíravý a raději by jen tu mrkev.Pres léto byli na pastvě, samozřejmě pomalé přivikani na zelené a vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
25.10.19 14:14

@Cenarius chleba není vhodný vůbec… Chlebem si zuby králík opravdu neobrousi.. Navíc je kalorický.. Dřív než vy mohl králíkovi pomoci s obrousenim zubů tak se rozmočí v tlamě.. Na obrušovani zubů tu jsou větvicky a seno… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 15:34

No mně chovatelka od které mou samičku mám říkala, že malý kus chleba za čas není špatný tak nevím :nevim:, jinak seno baští pořád, to je na jejím jídelníčku nejvíce, sem tam to doplní granulkama, akorát je tedy asi vybírá. Snažím se ji vždy dávat po malých kouskách pokud je to něco nového a i podle stránky králíci. cz, akorát mi to přišlo divný, že občas už nechce ani pampelišku. Ale holt ji pár dní nechám a pak třeba zase najde chuť. Děkuji za odpovědi :) :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.19 16:30

Chleba je možná tak na levný výkrm, pokud ji nemáte na maso, nedávat vůbec. Jablko, mrkev apod. jsou sladké pamlsky, takže když si dá jen kousek (to samozřejmě může), naopak ví, co je pro ni dobré. :) Z ovoce a zeleniny je vhodnější spíš zelené - různé natě, saláty, tráva, větvička z jabloně, bylinky… ze začátku všechno jen po trošce ať se nenafoukne a radši nedávat vodové jako okurka nebo ledový salát. Hlavní je samozřejmě to seno. Granulky bezobilné (každý i zmlsaný králík si zvykne na zdravé) a bohatě stačí třeba lžíce. Různé směsky se zrním a podobné nesmysly vůbec nejsou vhodné :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat