Je tato forma placení v pořádku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:33
Je tato forma placení v pořádku

Nevím zda jsem téma přiřadila do správné kat. S přítelem bydlím v jeho domku já a naše dítě 9let, Já platím veškeré jídlo, školu, drogerii, oblečení, a něco na zvelebení domácnosti, nové osušky, doplňky…aj. Přítel platí elektriku, vodu, net… hypotéka není, vydělává víc než já. nikdy mi neřekl že mu mám přispět, ale furt když nemá dobrou náladu říká že budeme muset šetřit. Ja na těchto věcech co platím neušetřim, prostě to tolik stojí a my to potřebujeme. nejsem marnotratná. na sebe si moc nekupuji.auta platí přítel, já na své prispivam. Zastavam model otec živitel a matka starost o domácnost a dítě. Tak to bylo v mé rodině a vše fungovalo. Šetrit chce přítel z důvodu že se teď už od Vánoc neukázal ve firmě která ho zaměstnává a je to jejích rodinná firma. nechce tam chodit protože je ješitný a každý si tam jen dělá co se mu líbí. nic neřeší, Teda už řešil ale nikdo ho tam nebral vážně. Nevidim z jeho strany žádnou snahu jen se přes den tak nijak přemisťuje od jednoho kamaráda z garáže k druhému do dílny… žádná prostě povinnost.ja lítám jak hadr na holi z práce, nakoupit rychle něco uvařit…a on si jde na pivo.Ja chápu že má nervy ale podporují ho, víc nezmuzu.diky za postřehy a raději anonymně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hulala
Kecalka 453 příspěvků 21.01.18 15:41

Mě jen fascinuje kolik je tu,,rodin,, s takhle rozdělenýma financema. to bych nemohla. My máme jedny peníze, představa, že,,přispívám,, manželovi a peníze jsou jeho x moje, připadám si jak spolubydlící

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:44

@hulala Ale nejsme manželé

welovefashion
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 101 inzerátů 21.01.18 15:44

Přijde mi, že platíš dost víc, asi bych ho poslala najít si jinou praci, nebo na něj přehodila, nějake povinnosti, uklid, pomoc dceři s ukoly, obcas dojet nakoupit :-)
jako i ty mužeš ušetřit, ale jestli to má cenu např. nějakych 500 na měsíc za jídlo, drogerii, nebo chvíli nezvelebovat domáctnost no ;)

vertunka
Závislačka 4717 příspěvků 21.01.18 15:45
@hulala píše:
Mě jen fascinuje kolik je tu,,rodin,, s takhle rozdělenýma financema. to bych nemohla. My máme jedny peníze, představa, že,,přispívám,, manželovi a peníze jsou jeho x moje, připadám si jak spolubydlící

Naprosto souhlasim. My mame taky od zacatku vztahu finance dohromady a nikdy jsme neresili kdo dal vic nebo min a kdo plati jidlo a kdo elektriku :nevim:.
Ale setrit bychom taky meli :,(.

Jinak k dotazu, podle me to mate rozdelene tak nejak normalne, v ramci moznosti.
Myslim, ze je jedno kdo vydela vic. Proste sectete prijmy a pak vydaje. A co zbyde to jsou vase spolecne penize. Takze pokud chcete vic usetrit, musite zmensit veskere vydaje, ktere jdou.

hulala
Kecalka 453 příspěvků 21.01.18 15:45
@Anonymní píše:
@hulala Ale nejsme manželé

to je snad jedno, máte společný dítě, rodina jste, nebo si tak nepřipadáš?

Markéta80
Hvězda diskuse 40462 příspěvků 21.01.18 15:46
@Anonymní píše:
Nevím zda jsem téma přiřadila do správné kat. S přítelem bydlím v jeho domku já a naše dítě 9let, Já platím veškeré jídlo, školu, drogerii, oblečení, a něco na zvelebení domácnosti, nové osušky, doplňky…aj. Přítel platí elektriku, vodu, net… hypotéka není, vydělává víc než já. nikdy mi neřekl že mu mám přispět, ale furt když nemá dobrou náladu říká že budeme muset šetřit. Ja na těchto věcech co platím neušetřim, prostě to tolik stojí a my to potřebujeme. nejsem marnotratná. na sebe si moc nekupuji.auta platí přítel, já na své prispivam. Zastavam model otec živitel a matka starost o domácnost a dítě. Tak to bylo v mé rodině a vše fungovalo. Šetrit chce přítel z důvodu že se teď už od Vánoc neukázal ve firmě která ho zaměstnává a je to jejích rodinná firma. nechce tam chodit protože je ješitný a každý si tam jen dělá co se mu líbí. nic neřeší, Teda už řešil ale nikdo ho tam nebral vážně. Nevidim z jeho strany žádnou snahu jen se přes den tak nijak přemisťuje od jednoho kamaráda z garáže k druhému do dílny… žádná prostě povinnost.ja lítám jak hadr na holi z práce, nakoupit rychle něco uvařit…a on si jde na pivo.Ja chápu že má nervy ale podporují ho, víc nezmuzu.diky za postřehy a raději anonymně.

pro mě by to moc férové nebylo abych platila s menším platem víc než on :?

welovefashion
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 101 inzerátů 21.01.18 15:47

Jo taky máme rozděleno a taky nejsme manželé ;) mě tento model vyhovuje, ráda mám o svých financích přehled;)

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:49

:nevim: když spolu žijete 10 let, tak to jistě tak hrozné nebude. :roll: Normálně se domluvte tak, aby Vám každému zůstala podobná částka, a aby jste si každý platili penzijní apod…Mě to nepřijde nic zvláštního, ale i tak se tady jistě objeví radikálnější rady feministek a podobných indikací. :kytka:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 21.01.18 15:51

Dvě věci: 1. S manželem taky máme rozdělené povinnosti ke správě, ale máme společné účty (resp. každý má svůj účet a každý je disponentem toho druhého).
2. Pokud se tvůj manžel/přítel fláká a je to očividné, je třeba nadhodit řeč a možná i hlasitou. Jste partneři, ne konkubína a její majitel. A chlap, co nezvládne komunikovat s vlastními zaměstnanci, stojí za… Je to bačkora, co se staví do dominantní pozice jen doma - todle chování bych netolerovala.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 21.01.18 15:52

Hm, tak ho vic zaprahni. Kdyz chodi od niceho k nicemu, muze tak chodit i po supermarketu, ne?

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 21.01.18 15:53

Jestli platíš i ty, tak přece nemáte model otec živitel, matka doma.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16912 příspěvků 21.01.18 15:54
@Anonymní píše:

Možná jsi si nevšimla a už spolu nežijete. Tak mi to připadá. Žijete vedle sebe. Dělej jen to, co se ti bude chtít. On to dělá také. Co budeš mít za deset let soužití, kdyby tě náhodou poslal do háje? Na to mysli. Podle toho co píšeš tak dítě a igelitku.

hulala
Kecalka 453 příspěvků 21.01.18 16:06

Já bych třeba nenepsala, že bydlím v manželově bytě, ačkoliv jeho je :think:. a když on si chodí do hospůdky, začni si taky užívat a chodit třeba na vínko. at se chtě nechtě zapojí do povinností

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 21.01.18 16:13
@hulala píše:
Já bych třeba nenepsala, že bydlím v manželově bytě, ačkoliv jeho je

Tim padem bys to napsala spatne. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >