Reklama

Je tato forma placení v pořádku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:33
Je tato forma placení v pořádku

Nevím zda jsem téma přiřadila do správné kat. S přítelem bydlím v jeho domku já a naše dítě 9let, Já platím veškeré jídlo, školu, drogerii, oblečení, a něco na zvelebení domácnosti, nové osušky, doplňky…aj. Přítel platí elektriku, vodu, net… hypotéka není, vydělává víc než já. nikdy mi neřekl že mu mám přispět, ale furt když nemá dobrou náladu říká že budeme muset šetřit. Ja na těchto věcech co platím neušetřim, prostě to tolik stojí a my to potřebujeme. nejsem marnotratná. na sebe si moc nekupuji.auta platí přítel, já na své prispivam. Zastavam model otec živitel a matka starost o domácnost a dítě. Tak to bylo v mé rodině a vše fungovalo. Šetrit chce přítel z důvodu že se teď už od Vánoc neukázal ve firmě která ho zaměstnává a je to jejích rodinná firma. nechce tam chodit protože je ješitný a každý si tam jen dělá co se mu líbí. nic neřeší, Teda už řešil ale nikdo ho tam nebral vážně. Nevidim z jeho strany žádnou snahu jen se přes den tak nijak přemisťuje od jednoho kamaráda z garáže k druhému do dílny… žádná prostě povinnost.ja lítám jak hadr na holi z práce, nakoupit rychle něco uvařit…a on si jde na pivo.Ja chápu že má nervy ale podporují ho, víc nezmuzu.diky za postřehy a raději anonymně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hulala
Kecalka 441 příspěvků 21.01.18 15:41

Mě jen fascinuje kolik je tu,,rodin,, s takhle rozdělenýma financema. to bych nemohla. My máme jedny peníze, představa, že,,přispívám,, manželovi a peníze jsou jeho x moje, připadám si jak spolubydlící

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:44

@hulala Ale nejsme manželé

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 21.01.18 15:44

Přijde mi, že platíš dost víc, asi bych ho poslala najít si jinou praci, nebo na něj přehodila, nějake povinnosti, uklid, pomoc dceři s ukoly, obcas dojet nakoupit :-)
jako i ty mužeš ušetřit, ale jestli to má cenu např. nějakych 500 na měsíc za jídlo, drogerii, nebo chvíli nezvelebovat domáctnost no ;)

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 21.01.18 15:45
@hulala píše:
Mě jen fascinuje kolik je tu,,rodin,, s takhle rozdělenýma financema. to bych nemohla. My máme jedny peníze, představa, že,,přispívám,, manželovi a peníze jsou jeho x moje, připadám si jak spolubydlící

Naprosto souhlasim. My mame taky od zacatku vztahu finance dohromady a nikdy jsme neresili kdo dal vic nebo min a kdo plati jidlo a kdo elektriku :nevim:.
Ale setrit bychom taky meli :,(.

Jinak k dotazu, podle me to mate rozdelene tak nejak normalne, v ramci moznosti.
Myslim, ze je jedno kdo vydela vic. Proste sectete prijmy a pak vydaje. A co zbyde to jsou vase spolecne penize. Takze pokud chcete vic usetrit, musite zmensit veskere vydaje, ktere jdou.

hulala
Kecalka 441 příspěvků 21.01.18 15:45
@Anonymní píše:
@hulala Ale nejsme manželé

to je snad jedno, máte společný dítě, rodina jste, nebo si tak nepřipadáš?

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 21.01.18 15:46
@Anonymní píše:
Nevím zda jsem téma přiřadila do správné kat. S přítelem bydlím v jeho domku já a naše dítě 9let, Já platím veškeré jídlo, školu, drogerii, oblečení, a něco na zvelebení domácnosti, nové osušky, doplňky…aj. Přítel platí elektriku, vodu, net… hypotéka není, vydělává víc než já. nikdy mi neřekl že mu mám přispět, ale furt když nemá dobrou náladu říká že budeme muset šetřit. Ja na těchto věcech co platím neušetřim, prostě to tolik stojí a my to potřebujeme. nejsem marnotratná. na sebe si moc nekupuji.auta platí přítel, já na své prispivam. Zastavam model otec živitel a matka starost o domácnost a dítě. Tak to bylo v mé rodině a vše fungovalo. Šetrit chce přítel z důvodu že se teď už od Vánoc neukázal ve firmě která ho zaměstnává a je to jejích rodinná firma. nechce tam chodit protože je ješitný a každý si tam jen dělá co se mu líbí. nic neřeší, Teda už řešil ale nikdo ho tam nebral vážně. Nevidim z jeho strany žádnou snahu jen se přes den tak nijak přemisťuje od jednoho kamaráda z garáže k druhému do dílny… žádná prostě povinnost.ja lítám jak hadr na holi z práce, nakoupit rychle něco uvařit…a on si jde na pivo.Ja chápu že má nervy ale podporují ho, víc nezmuzu.diky za postřehy a raději anonymně.

pro mě by to moc férové nebylo abych platila s menším platem víc než on :?

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 21.01.18 15:47

Jo taky máme rozděleno a taky nejsme manželé ;) mě tento model vyhovuje, ráda mám o svých financích přehled;)

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 15:49

:nevim: když spolu žijete 10 let, tak to jistě tak hrozné nebude. :roll: Normálně se domluvte tak, aby Vám každému zůstala podobná částka, a aby jste si každý platili penzijní apod…Mě to nepřijde nic zvláštního, ale i tak se tady jistě objeví radikálnější rady feministek a podobných indikací. :kytka:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 21.01.18 15:51

Dvě věci: 1. S manželem taky máme rozdělené povinnosti ke správě, ale máme společné účty (resp. každý má svůj účet a každý je disponentem toho druhého).
2. Pokud se tvůj manžel/přítel fláká a je to očividné, je třeba nadhodit řeč a možná i hlasitou. Jste partneři, ne konkubína a její majitel. A chlap, co nezvládne komunikovat s vlastními zaměstnanci, stojí za… Je to bačkora, co se staví do dominantní pozice jen doma - todle chování bych netolerovala.

PaníBovaryová
Závislačka 3911 příspěvků 21.01.18 15:52

Hm, tak ho vic zaprahni. Kdyz chodi od niceho k nicemu, muze tak chodit i po supermarketu, ne?

Emimin7
Echt Kelišová 8818 příspěvků 21.01.18 15:53

Jestli platíš i ty, tak přece nemáte model otec živitel, matka doma.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16527 příspěvků 21.01.18 15:54
@Anonymní píše:

Možná jsi si nevšimla a už spolu nežijete. Tak mi to připadá. Žijete vedle sebe. Dělej jen to, co se ti bude chtít. On to dělá také. Co budeš mít za deset let soužití, kdyby tě náhodou poslal do háje? Na to mysli. Podle toho co píšeš tak dítě a igelitku.

hulala
Kecalka 441 příspěvků 21.01.18 16:06

Já bych třeba nenepsala, že bydlím v manželově bytě, ačkoliv jeho je :think:. a když on si chodí do hospůdky, začni si taky užívat a chodit třeba na vínko. at se chtě nechtě zapojí do povinností

Emimin7
Echt Kelišová 8818 příspěvků 21.01.18 16:13
@hulala píše:
Já bych třeba nenepsala, že bydlím v manželově bytě, ačkoliv jeho je

Tim padem bys to napsala spatne. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >