Je tetanovka povinná?

Anonymní
2.2.21 12:50

Je tetanovka povinna?

Nejsem zadny odpurce ockovani -to je podle.mne na zacatek podstatne napsat.Byla jsem po x letech u me obvodsck, protoze jsem.neco po ni potrebovala.
Okamzite na me, ze nemam tetanovku a ze se mam urcite objednat.
Je to povinne ockovani?
Byla zhrozrna, ze ho nemam…Prosim anonym(zdrav.stav).
Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6856
2.2.21 12:52

Jo tetanus patří mezi základní očkování. Ale nikdo tě do toho nedonutí. Každopádně je vhodné mít tetanus naočkovany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
2.2.21 12:54

A co jako resis? Se nech naockovat. Nebo radeji ten tetanus dostanes? Kdyz te privezou po bouracce do spitalu, tak ti ho prdnou automaticky a ani to nebudes vedet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
2.2.21 12:55

Nech si ji píchnout a nevymyslej blbosti. Povinná není, povinné není žádné očkování. Ale schválně koukni jak vypadá průběh tetanu. Celkem hnus a máš víc než 60%sanci že to nepřežijes.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 12:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6856
2.2.21 12:55
@Svistice píše:
A co jako resis? Se nech naockovat. Nebo radeji ten tetanus dostanes? Kdyz te privezou po bouracce do spitalu, tak ti ho prdnou automaticky a ani to nebudes vedet. :nevim:

No pak se bude soudit s nemocnicí, že ji dali něco s čím ona nesouhlasila :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
2.2.21 12:59

Povinné to není, ale kdybych si měla vybrat jediné očkování, které bych mohla mít, tak na tetanus. Nevím, co řešíš. Jinak píšeš hrozně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
2.2.21 13:00

Se poseru, jako vážně už se někdo pobuřuje nad tím, že mu doktor chce píchnout protitetanovku :lol: :lol: :lol: :lol:
Bezprdele nechat zaplatit celou zdr. péči při nákaze… nebo rovnou neléčit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16458
2.2.21 13:01

Nech si nabrat protilátky. Žádné očkování není povinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 13:02

Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu mám od lékaře silně nedoporučena až zakázána všechna očkování. Krom tetanu, ten zachraňuje život. Nech si to píchnout a nešpekuluj, zda musíš/měla bys/chceš.

• Citovat
  • Nahlásit
1456
2.2.21 13:03

Já to vůbec nechápu, když nejsi odpůrce a máš to propadlé, tak se dej očkovat, problém vyřešen :nevim: Nebo se nenech, ale víš, jak se dá přijít k tetanu? Nelze parazitovat na kolektivní imunitě, jak to činí neočkovači ;) Omluva těm, kteří neočkují ze závažného zdravotního důvodu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
2.2.21 13:04
@janickaIII píše:
No pak se bude soudit s nemocnicí, že ji dali něco s čím ona nesouhlasila :roll:

Jo to verim. Takovych blbu chodi po svete urcite dost. Ale beda, kdyby nastaly komplikace z duvodu nepodani toho ockovani ci antibiotik - to by pak byl soud kvuli zanedbani pece. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
2.2.21 13:04

Na tetanus fakt umřít nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
2.2.21 13:08
@Anonymní píše:
Nejsem zadny odpurce ockovani -to je podle.mne na zacatek podstatne napsat.Byla jsem po x letech u me obvodsck, protoze jsem.neco po ni potrebovala.
Okamzite na me, ze nemam tetanovku a ze se mam urcite objednat.
Je to povinne ockovani?
Byla zhrozrna, ze ho nemam…Prosim anonym(zdrav.stav).
Dekuji.

Jestli si ji nechces nechat pichnout, tak nemusis.
Rizika a benefity jsou u kazdeho jina.

Nebo si nech zmerit protilatky (s velkou pravdepodobnosti je jeste mas) a zarid se podle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16393
2.2.21 13:10

No především tetanus reálně můžeš chytnout při banálním zranění. Nemoc je opravdu, opravdu hnusná s vážně vysokou smrtností. Vakcína funguje

nejde ho vymýtit jako třeba pravé neštovice, protože ta bakterie je prostě běžně přítomná všude možně.

Takře pokud nemáš žádné kontraindikace k očkování, tak se fakt objednej a nech si to píchnout. Poměr riziko vakcinace/riziko onemocnění je tady naprosto jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8469
2.2.21 13:10

Zakladatelko-nevim zda dovětek zdravotní stav znamená, že máš nějaké onemocnění, kvůli kterému nechceš zbytečně očkovat. Pokud to není nutný. Nebo i jen, pokud se ti do toho hned teď nechce… Určitě bych si nechala nabrat protilátky. Odběr stojí okolo 700,–. A uvidíš, jaký bude výsledek. Manželovi je dělal lékař - je hodně nemocný, každé očkování je riziko - ale kdyby to nešlo na pojišťovnu, tak bychom si je určitě zaplatili.
Pokud protilátky nebudeš mít, tak se určitě očkovat nech. Ale většina lidí jich má dostatek v době, kdy by se očkovat mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat