Je to hemeroid? Jsem po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miky24
Stálice 55 příspěvků 04.01.11 09:45
Je to hemeroid?Jsem po porodu.

Ahoj,chtěla sem se zeptat žen které měly po porodu hemeroidy.Rodila sem před 4 měsíci.Byla sem hodně sešitá.Všechno je v pohodě jen dokud nejdu na velkou.Nic mě sice nebolí ale hned po vykonání potřeby se mi udělá větší bulka která nebolí a do hodinky zmizí.Je to hemeroid?Jestli ano,jakto že nebolí,hned zmizí a udělá se jen když jdu na velkou?

Reklama

Reakce:

Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 04.01.11 09:56

Ahoj, myslím že to bude ono, nemusí to ani bolet pokud to moc nepodráždíš, po porodu se hemeroidy zase zatáhnou dovnitř a když jdeš na velkou tak ho vytlačíš :roll: pak to zase zmizí :wink: Doporučuju hodně tekutin, zakysané nápoje…(jde se pak snadněji na wc a nemusíš to tolik „namáhat“)

Pipet
Generální žvanilka 24028 příspěvků 04.01.11 09:57

Asi nějaká light verze=) Chtělo by to pojistit nějakou mastičkou, možná bude stačit dubová kůra, aby se to nezhoršovalo…
Mám to podobné.

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 04.01.11 10:11

Jo jo, určitě to je ono. Mě se udělaly hned v těhotenství a bohužel ani rok po porodu mi nezmizely. Vypadá to hrozně. :-( Používala jsem Faktu gel i koupele z dubové kůry a nic. Ty koupele jsem si přestala dělat, protože mi pro změnu nedělaly dobře na poševní sliznici… Tak nevím co ještě vyzkoušet.

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 04.01.11 10:22

Pokud to nebolí, neřešila bych to a čekala, jestli se to vstřebá. Já bohužel patřím mezi ty nešťastníky, co na to trpí se vším všudy, takže bolest a krev. Po prvním porodu jsem to musela lékařsky řešit - doporučuju remedis centrum v Praze. Vyšetří tě a zjistí, v jakém je to rozsahu a zda je potřeba s tím něco dělat. U mě dělali tzv. ligaci (na hemeroid navlíknou gumičku a on pak odpadne), chodila jsem tam asi půl roku. Na vyšetřovacím stole jsem mohla mít i miminko (neměla jsem hlídání), takže skutečně baby-friendly ordinace. Jinak co se týče léků, tak jsem měla lokální anestetikum mesokain gel (nanáší se na zadek těsně před tím, než se jde na velkou, aby to nebolelo) a po velký pak zavést čípek Preparation-H (na rozdíl od Faktu se dá brát dlouhodobě a i při kojení), k tomu ještě Detralex na žilní nedostatečnost a po každém zákroku projímadlo, aby se to nedráždilo. Jinak upozorňuju, že to je finančně poměrně náročné… Baarova ligace stojí 5000 Kč (zaplatí se jednorázově a pak se chodí tak dlouho, jak dlouho je potřeba ligaci a další vyšetření provádět) a za léky pak minimálně další 1 - 2000 Kč. Doplatek na Detralex je totiž neskutečnej. Před těma dvouma rokama to bylo asi 350 Kč na krabičku a já jich spotřebovala asi pět…

Jinak teď po druhém porodu to mám ještě horší, než po tom prvním, takže opět díky za porodné, poměrná část ho zase skončí v Remedisu, ale za tu úlevu to stojí.

Digi
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 04.01.11 11:32

Holky zkuste homeopatickou mast Avenoc stojí 70kč a mě to pomohlo a mám klid. :palec:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 04.01.11 13:07

já jsem trpěla po porodu na krvácení po stolici a hodně mi pomohl HEMAGEL, je sice taky docela drahej,ale byl jediný co mi pomohl.. a uprava stravy, hhodně jogurty, kefíry a hodně pít… i kdyýž já spíš trpěla na fisury..

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 05.01.11 22:43

No já už u konečníku mám bulku asi osm let :mrgreen: . Před těmi osmi lety jsem měla pálení, svědění a bolení. Potíže přestali, hemeroid zůstal :nevim: . Pak mě to zlobilo v těhu.A mám to pořád. A nic s tím nedělám :oops: Ale taky by mě zajímalo co to je a jestli se to dá odstranit. Ale to asi jedině na chíře.

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 06.01.11 09:11

A nevíš, kde by se ta mast dala sehnat? Normálně v lékárně?
Já ty „bulky“ měla 4. Je to už pár let, nějak jsem nevěděla co to je a neřešila jsem to, protože to nijak nebolelo :-(. To byla pěkná blbost. Po klistýru při porodu, jsem 3 dny neměla stolici a pak to bolelo docela dost a udělala se mi ještě jedna bulka.

Digi
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 07.01.11 10:12

Jestli myslíš ten avenoc tak ten koupíš normálně v lékárně.

faldy
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 07.01.11 23:32

Myslim ze je to hemeroid vnejsi. Zkusila bych to, co uz holky psaly a pokud nepomuze, tak k dr. Nekdy to trva del, nez se to zpravi, nekdy se to nezmeni ani po x letech. Odstranuje se to chirurgicky, ale je to rychlovka. Neni se ceho bat, tak brzke uzdraveni :palec:

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 08.01.11 13:08

Jo jo, ten jsem myslela. Tak já se zkusím zeptat a pak podám informace. :-) Teda jestli nezapomenu, ještě ke všemu mám děsnou sklerózu… ;-) Moc děkuju.

arbores
Stálice 70 příspěvků 27.03.12 21:06

Chtěla bych se zeptat doktorka mi dala na hemeroidy detralex a masticku faktu, mam jeden vnejsi hemeroid a nejde mi zatlacit je velikostne jako nehet od malicku, tak jestli zmizi nebo mi tam uz zustane jenom prestane bolet? A jak dlouho to bude trvat dekuji

katkask
Kecalka 387 příspěvků 27.03.12 22:10

Ahoj, já používala faktu mast a faktu čípky, a spravilo se to docela brzo myslím že do týdne to bylo pryč, zatáhlo se to dovnitř. Tak ať ti to taky rychle zmizí.

maslicka001
Kecalka 360 příspěvků 27.03.12 22:16

ahoj holky,mě se taky někdy objeví „kulička“ po velké, ale za chvíli zmizi. Neboli.
Ale kamaradka měla velké problémy, bolest, krvácení - tak šla k doktorovi, ten ji poslal někam na chirdu a tam ji to gumičkou podvazali. Rikala, že to nebolelo, jen trosku neprijemne. Ale byla to rychlovka - radove par minut. Hemeroidy upadnou a je klid. Kámoska je hrozne spokojena. Takze se zkuste poptat, kdybyste to chtěly nějak řešit.

hezky vecer

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama