Je to hemeroid? Jsem po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miky24
Stálice 55 příspěvků 04.01.11 09:45
Je to hemeroid?Jsem po porodu.

Ahoj,chtěla sem se zeptat žen které měly po porodu hemeroidy.Rodila sem před 4 měsíci.Byla sem hodně sešitá.Všechno je v pohodě jen dokud nejdu na velkou.Nic mě sice nebolí ale hned po vykonání potřeby se mi udělá větší bulka která nebolí a do hodinky zmizí.Je to hemeroid?Jestli ano,jakto že nebolí,hned zmizí a udělá se jen když jdu na velkou?

Reakce:
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 04.01.11 09:56

Ahoj, myslím že to bude ono, nemusí to ani bolet pokud to moc nepodráždíš, po porodu se hemeroidy zase zatáhnou dovnitř a když jdeš na velkou tak ho vytlačíš :roll: pak to zase zmizí :wink: Doporučuju hodně tekutin, zakysané nápoje…(jde se pak snadněji na wc a nemusíš to tolik „namáhat“)

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 04.01.11 09:57

Asi nějaká light verze=) Chtělo by to pojistit nějakou mastičkou, možná bude stačit dubová kůra, aby se to nezhoršovalo…
Mám to podobné.

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 04.01.11 10:11

Jo jo, určitě to je ono. Mě se udělaly hned v těhotenství a bohužel ani rok po porodu mi nezmizely. Vypadá to hrozně. :-( Používala jsem Faktu gel i koupele z dubové kůry a nic. Ty koupele jsem si přestala dělat, protože mi pro změnu nedělaly dobře na poševní sliznici… Tak nevím co ještě vyzkoušet.

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 04.01.11 10:22

Pokud to nebolí, neřešila bych to a čekala, jestli se to vstřebá. Já bohužel patřím mezi ty nešťastníky, co na to trpí se vším všudy, takže bolest a krev. Po prvním porodu jsem to musela lékařsky řešit - doporučuju remedis centrum v Praze. Vyšetří tě a zjistí, v jakém je to rozsahu a zda je potřeba s tím něco dělat. U mě dělali tzv. ligaci (na hemeroid navlíknou gumičku a on pak odpadne), chodila jsem tam asi půl roku. Na vyšetřovacím stole jsem mohla mít i miminko (neměla jsem hlídání), takže skutečně baby-friendly ordinace. Jinak co se týče léků, tak jsem měla lokální anestetikum mesokain gel (nanáší se na zadek těsně před tím, než se jde na velkou, aby to nebolelo) a po velký pak zavést čípek Preparation-H (na rozdíl od Faktu se dá brát dlouhodobě a i při kojení), k tomu ještě Detralex na žilní nedostatečnost a po každém zákroku projímadlo, aby se to nedráždilo. Jinak upozorňuju, že to je finančně poměrně náročné… Baarova ligace stojí 5000 Kč (zaplatí se jednorázově a pak se chodí tak dlouho, jak dlouho je potřeba ligaci a další vyšetření provádět) a za léky pak minimálně další 1 - 2000 Kč. Doplatek na Detralex je totiž neskutečnej. Před těma dvouma rokama to bylo asi 350 Kč na krabičku a já jich spotřebovala asi pět…

Jinak teď po druhém porodu to mám ještě horší, než po tom prvním, takže opět díky za porodné, poměrná část ho zase skončí v Remedisu, ale za tu úlevu to stojí.

Digi
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 04.01.11 11:32

Holky zkuste homeopatickou mast Avenoc stojí 70kč a mě to pomohlo a mám klid. :palec:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 04.01.11 13:07

já jsem trpěla po porodu na krvácení po stolici a hodně mi pomohl HEMAGEL, je sice taky docela drahej,ale byl jediný co mi pomohl.. a uprava stravy, hhodně jogurty, kefíry a hodně pít… i kdyýž já spíš trpěla na fisury..

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 05.01.11 22:43

No já už u konečníku mám bulku asi osm let :mrgreen: . Před těmi osmi lety jsem měla pálení, svědění a bolení. Potíže přestali, hemeroid zůstal :nevim: . Pak mě to zlobilo v těhu.A mám to pořád. A nic s tím nedělám :oops: Ale taky by mě zajímalo co to je a jestli se to dá odstranit. Ale to asi jedině na chíře.

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 06.01.11 09:11

A nevíš, kde by se ta mast dala sehnat? Normálně v lékárně?
Já ty „bulky“ měla 4. Je to už pár let, nějak jsem nevěděla co to je a neřešila jsem to, protože to nijak nebolelo :-(. To byla pěkná blbost. Po klistýru při porodu, jsem 3 dny neměla stolici a pak to bolelo docela dost a udělala se mi ještě jedna bulka.

Digi
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 07.01.11 10:12

Jestli myslíš ten avenoc tak ten koupíš normálně v lékárně.

faldy
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 07.01.11 23:32

Myslim ze je to hemeroid vnejsi. Zkusila bych to, co uz holky psaly a pokud nepomuze, tak k dr. Nekdy to trva del, nez se to zpravi, nekdy se to nezmeni ani po x letech. Odstranuje se to chirurgicky, ale je to rychlovka. Neni se ceho bat, tak brzke uzdraveni :palec:

AlaVy
Povídálka 17 příspěvků 08.01.11 13:08

Jo jo, ten jsem myslela. Tak já se zkusím zeptat a pak podám informace. :-) Teda jestli nezapomenu, ještě ke všemu mám děsnou sklerózu… ;-) Moc děkuju.

arbores
Stálice 70 příspěvků 27.03.12 21:06

Chtěla bych se zeptat doktorka mi dala na hemeroidy detralex a masticku faktu, mam jeden vnejsi hemeroid a nejde mi zatlacit je velikostne jako nehet od malicku, tak jestli zmizi nebo mi tam uz zustane jenom prestane bolet? A jak dlouho to bude trvat dekuji

katkask
Kecalka 387 příspěvků 27.03.12 22:10

Ahoj, já používala faktu mast a faktu čípky, a spravilo se to docela brzo myslím že do týdne to bylo pryč, zatáhlo se to dovnitř. Tak ať ti to taky rychle zmizí.

maslicka001
Kecalka 360 příspěvků 27.03.12 22:16

ahoj holky,mě se taky někdy objeví „kulička“ po velké, ale za chvíli zmizi. Neboli.
Ale kamaradka měla velké problémy, bolest, krvácení - tak šla k doktorovi, ten ji poslal někam na chirdu a tam ji to gumičkou podvazali. Rikala, že to nebolelo, jen trosku neprijemne. Ale byla to rychlovka - radove par minut. Hemeroidy upadnou a je klid. Kámoska je hrozne spokojena. Takze se zkuste poptat, kdybyste to chtěly nějak řešit.

hezky vecer

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >