Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Nevím, jestli je vhodné, ale je vůbec potřeba? Každé bělení, podle mě, ničí sklovinu a odrovnávat si zuby už tak brzy? Každý má určité množství pigmentu v zubech, stejně jako v kůži. Barva zubů je dána geneticky a tak bílé zuby, jak ukazují reklamy, nemá od přírody nikdo. A samozřejmě,i vybělené zuby znovu zežloutnou. Každé jídlo,které obsahuje jakékoliv barvivo na ně může působit.
Ne. Nedoporučuji nikomu. Za mě ať si dobre cisti, investujte do dobrých kartáčku, mezizubnich kartáčku a niti a past a ústních vod, elmex gelu a ať chodi pravidelně za dentální hygienistkou na čištění 1-2× za rok …
pokud bude dobre mechanicky čistit plus ta hygienistka tak bude mít zuby krasne a bílé dostatečně
Velení zubů není vhodné nikdy, ničí sklovinu. Lepší je zajít na dentalni hygienu, nechat si odstranit zubní kámen, poctivě se o zuby starat. Pak sice nebudou belostne bílé, ale v naprosté většině případů ani skarede žluté nebo flekate (s výjimkou skvrn po fluoru, ale ty pokid má, tak teď už s tím nic neudela). Ta
A jinak bacha na bělení i u zubaře nedávno mi říkala známa jak její kamarádce u zubaře primo v ordinaci chodila na bělení a začaly se ji doslova drolit zuby - přišla o sklovinu. Je v pr…vyhlášena klinika a prováděli to tam. Žádné domácí bělení..
Takže za mě ne ne a ne. Zuby má mít cely život.
Běleni není vhodné pro nikoho natož pro mladou holku, colové nápoje apod může vynechat i tak, ty nejsou dobré k ničemu… Jestli si chce ničit zuby už v tomhle věku tak prosím
se zubařem jste to probírali? Protože pochybuju že zubař, kterému záleží spíš na zdraví pacientů než na výdělku by něco takového prováděl ![]()
Na bělení zubů v ordinaci jsem byla před svatbou. Svoje zuby jsem měla poměrně dost nažloutlé a byly pak zářivě bílé. Od té doby (13 let) jsem nebyla a zuby už se k původní barvě nevrátily, i když tak zářivě bílé byly jen asi půl roku poté. Je teda fakt, že občas používám i bělící pastu a chodím co půl roku na dentální hygienu, po ní ty zuby taky lehce zbělají. Možná by dceři pro začátek stačila ta dentální hygiena? Stejně by tam měla chodit už kvůli zdraví. A nechápu, čím by bělení mělo poškodit zuby, mám je zdravé.
Zapomněla jsem dodat, že samozřejmě colu, kávu atd. normálně piju. Z těch vznikají ale jen pigmenty na povrchu a to odstraní na té dentální hygieně. Bělení zubů je trochu jiná věc.
Jak už tu padlo, bělení zubů není vhodné v žádném věku. Proč to dcera potřebuje? Je to rozmar, nebo má geneticky až tak žluté zuby? Pokud si vytáhla černého petra a má zažloutlé zuby tak, až to není hezké, poradila bych se s jejím zubařem, zda by to v tak nízkém věku doporučil. Chápu, že nechce mít zuby barvy kukuřice. Pokud je to rozmar a zuby má normální, ani náhodou.
Dcera si to usmyslela, když ji jeden s prominutím blbeček (který dříve měl zluté zuby jako kukuřice) řekl, že byl na bělení zubů a že by měla jit i ona, protoze má trochu nažloutlé zuby a ze to neni hezké. Od te doby se stydí usmívat a já už nevim co s tím… ![]()
@M-i-ch-e-l-l-e @Lalelale @EmmaAnna @Kriss Tina @Lioness34 @chaela @Aduš8 @TMana @Lalelale
@Anonymní píše:
Dcera si to usmyslela, když ji jeden s prominutím blbeček (který dříve měl zluté zuby jako kukuřice) řekl, že byl na bělení zubů a že by měla jit i ona, protoze má trochu nažloutlé zuby a ze to neni hezké. Od te doby se stydí usmívat a já už nevim co s tím…
@M-i-ch-e-l-l-e @Lalelale @EmmaAnna @Kriss Tina @Lioness34 @chaela @Aduš8 @TMana @Lalelale
A má? Nebo je má normální? Pokud to druhé, dceři bych řekla, že nejdůležitější je mít zdravé sebevědomí a ať nedá na názory nějakého vola, co má zuby barvy slámy a nejspíš se jen styděl, že musí chodit na bělení. A určitě bych jí to nedovolila. Bělení zubů je strašně invazivní, natož pro tak mladou holku.
@Anonymní píše:
Dcera si to usmyslela, když ji jeden s prominutím blbeček (který dříve měl zluté zuby jako kukuřice) řekl, že byl na bělení zubů a že by měla jit i ona, protoze má trochu nažloutlé zuby a ze to neni hezké. Od te doby se stydí usmívat a já už nevim co s tím…
@M-i-ch-e-l-l-e @Lalelale @EmmaAnna @Kriss Tina @Lioness34 @chaela @Aduš8 @TMana @Lalelale
Zvýšit sebevědomí, co jí povolit třeba rtěnku? některé odstíny opticky působí, že zuby vypadají bělejší
a na bělení bych ji neposlala kuli tomu že ji nějakej puberťák doporučil ať si tam taky zajde, tohle je hrozný věk kdy se ty holky moc sledujou, ale to přejde a myslím že by ti nepoděkovala za pár let, kdyby si jí to teď dovolila a zničila si tím zuby ![]()
@Anonymní píše:
Dcera si to usmyslela, když ji jeden s prominutím blbeček (který dříve měl zluté zuby jako kukuřice) řekl, že byl na bělení zubů a že by měla jit i ona, protoze má trochu nažloutlé zuby a ze to neni hezké. Od te doby se stydí usmívat a já už nevim co s tím…
@M-i-ch-e-l-l-e @Lalelale @EmmaAnna @Kriss Tina @Lioness34 @chaela @Aduš8 @TMana @Lalelale
Dovedla bych ji k dentální hygienistce - ona ji zuby vyčistí ultrazvukem a docisti klasicky a ukáže ji jak si má zuby čistit. Nameri mezizubni kartacky a půjde - tím se ji trochu vybeli a když si bude čistit bude to ok. Vysvětlila bych ji ze cistenim je muže zlepšit …
Belenim je to na houby pokazí si sklovinu a co pak???
Dobrý den,

Nevíte, zda je vhodné bělení zubů pro mou 14-ti letou dceru vhodné? Je informovaná o tom, že by potom byl konec s colou a jiným obarveným jídlem/pitím.
Popřipadě… Nechceme domácí bělení, ale u zubaře. Jaká by byla cena? Kolikrát by na to bělení musela? Nemůžou ji pak ty zuby zežloutnout? Chci vědět všechno
Děkuju za rada.