Jeden plod má méně vody, než druhý

596
6.2.20 13:31

Jeden plod má méně vody, než druhý

Ahoj, dnes jsem byla na druhem screeningu. Čekám jednovaječná dvojčata. Od začátku je jeden menší než druhý a má jeden méně vody než druhý, dnes mi ale pan doktor řekl, že mám přijít na další kontrolu v pondělí, ale že všechno je v pořádku, žádnou vadu nevidí, ani nevidí podezření na TTTS. Měla jste taky některá a bylo všechno v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
507
6.2.20 13:50

Kamarádka to měla taky tak, ještě snad voda ubyvala a jedno miminko mělo teď nevím jestli problém s tlakem, nebo ozvami. Tak pro jistotu měla císaře někdy kolem 36tt. A obě děti jsou v pořádku, už jim jsou skoro 3 roky. Jsou úplně na stejné úrovni jako naše vaginalně porozené a přenášené dítě. Tedy oni hůř mluví a naše zase proti nim nezvládá nočník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
6.2.20 13:58

@Toma18 sestra. Důležité je i hlídat průtoky pupečníkem. A samozřejmě růst..to srovnáš. Pokud by byl menší málo živený, počítej s tím, že budeš asi v nemocnici a čekat do doby, kdy se udělá CS. Sesra šla ve 34 tt. Dodnes je menší menší, ale naprosto zdravý. Pokud bude přibírat, menší množství vody nevadí. Ale hlídat tě budou. Neboj:P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22265
6.2.20 14:02

Moment..ona čekala dvojvajky. Teď čtu..jednovajky.. budu za debila asi.. :mrgreen: ale jak můžou mít rozdílnou vodu?? Mají dvě placenty? To potom ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 14:24
@Toma18 píše:
Ahoj, dnes jsem byla na druhem screeningu. Čekám jednovaječná dvojčata. Od začátku je jeden menší než druhý a má jeden méně vody než druhý, dnes mi ale pan doktor řekl, že mám přijít na další kontrolu v pondělí, ale že všechno je v pořádku, žádnou vadu nevidí, ani nevidí podezření na TTTS. Měla jste taky některá a bylo všechno v pořádku?

Ahoj, čekám taky jednovajky, zatím jsem tento problém neměla, ale podle toho co mi vysvětloval doktor, tak se může stát i že jedno bude trošku menší nebo mít míň vody a nebude to mít na zdraví miminka vliv. Pokud vyloučili TTTS tak buď v klidu. Na kontrolu jdeš dřív asi preventivně - kdyby se náhodou něco objevilo, což je dobře že tě tak hlídá. Snaž se nestresovat a věřit doktorovi. Přeji jen dobré zprávy :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.20 14:26
@Liška2014 píše:
Moment..ona čekala dvojvajky. Teď čtu..jednovajky.. budu za debila asi.. :mrgreen: ale jak můžou mít rozdílnou vodu?? Mají dvě placenty? To potom ano.

Ikdyž mají společnou placentu, tak mají každý svůj plodový vak (teda stává se i že jsou v jednom vaku, ale to je hodně ojedinělé). Teď můžu dělat chytrou :mrgreen: ale kdyby se mě to netýkalo tak nevím o čem je řeč :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
22265
6.2.20 15:48
@Anonymní píše:
Ikdyž mají společnou placentu, tak mají každý svůj plodový vak (teda stává se i že jsou v jednom vaku, ale to je hodně ojedinělé). Teď můžu dělat chytrou :mrgreen: ale kdyby se mě to netýkalo tak nevím o čem je řeč :lol:

Aha :mrgreen: zak ju…ale neboj…pokud roste, je to ok. Držím palce. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
6.2.20 16:48

Všechno je OK, srdicka, průtoky, všechno. Takže snad se trošku nevyšší ta voda :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.20 08:40

@Toma18 Ahoj, jak dopadla kontrola, všechno v pořádku?

• Citovat
  • Nahlásit
2.3.20 15:57

Ahoj, nejake novinky s plodovkou? Ja momentalne taky lezim s mono-bi dvojcatkama v Podoli, jsem 24+4. ZJistili mi, ze Acko je mensi a ma malo plodovky. Nejdriv si mysleli, ze by to mohl byt TTTs ale to vyloucili a po trech tydhech kdy byl stav stejny se nakonec prislo na to, ze mi u Acka odteka plodovka, velmi pomalu a vzdy tam nejake minimum zbyde. Takze lezime a cekame jak dlouho to jeste vydrzime. Jinak teda ta plodovka tece uz treti tyden, samotnou me to nenapadlo a ani lekare ne, az tady jednu pani doktorku na treti kontrole napadlo udelat test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat