Jídelníček na hubnutí, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denisa Safrankov
Nováček 2 příspěvky 18.01.19 06:49
Jidelníček na hubnutí

Ahoj ženy.

Od ledna se snažím zhubnout, ale mco mi to enjdez atím jen 1kg dole ://
Chtěla bych se zeptat co vy třeba celej den jíte? Kolik kalorii atd?
Moc se v tom nevyznam tak hledám nakou pomoc, aby to slo rychleji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TeSudička
Kecalka 391 příspěvků 18.01.19 06:55

Libi se mi, jak se s huboucima prispevkama od novyho roku roztrhnul pytel :lol: kalorie nepocitam, ani podle tabulek nejim. Ridim se selskym rozumem. Vyradila jsem pecivo, sladky a tlamolepy. zaradila ovoce a hoooodne zeleniny a hlavne!!!!! Pohyb!!!! Varim si normalne rizky, svickou, bramborovej salat atd., ale odlehceny a upraveny. Ale ja uz zhubla hodne driv, tedka chci jeste kousicek a hlavne se poradne zpevnit.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7590 příspěvků 18.01.19 07:01

@Denisa Safrankov a co bys jako chtěla za 2 týdny mít dole 20 kilo?? Kilo od začátku ledna je fajn, timhle tempem máš 2 kila za měsíc… Jinak já nehubnu ale držím si váhu, kalorie nepočítám, ale vyhybam se takovým těm tipicky českým jídlům s hromadou mouky a knedlíků, dávám si min přílohy, nesmazim, jim hodně ovoce a zeleniny a vynechala jsem mléčné výrobky, je mi z nich zle a nafukuji mi bricho. Piju jenom čistou vodu, limonády atd taky dělají hodně no a pak to chce trochu pohybu.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33902 příspěvků 1 inzerát 18.01.19 07:01

Přibližný příjem pro hubnutí je okolo 5000 kJ za den. Do kolika porcí si ho rozložíš, záleží více méně na tobě, doporučuje se 3 - 5 porcí. Měla bys jíst z denního příjmu 20 - 30 % bílkovin, 20 - 30 % tuků a ne více než 50 % sacharidů, tedy pokud jsi běžný zdravý člověk, netrpíš nějakým onemocněním. Vynechat úplně cukr a sladkosti, bílé pečivo a smažená jídla, jinak víceméně můžeš jíst cokoliv. Hodně zeleniny určitě, obsahuje vlákninu, která tě zacpe, částečně zbavuje tělo přebytečné vody a má dost málo kalorií. No a určitě si dát každý den vajíčko nebo maso, nějaký mléčný výrobek, zařadit luštěniny. Je tu i poradna zdravé výživy, tak zkus mrknout i tam. Mmch, týdně se doporučuje hubnout 0,5 - 1 kg, takže rozhodně ne rychlejší hubnutí.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 18.01.19 07:16

1 kg od 1. ledna je dobré, jen tak dál (já sám jsem zhubnul za 15 měsíců 18 kg, tj. 1,2 kg/měs.). Z jídelníčku jsem nic nevyřadil ( jsem diabetik, proto jsem měl vyřazený cukr - ale i bez cukru se dá tloustnout), ale snížil jsem množství, když jsem si to počítal, tak asi 7.500 kJ/den. Jinak bych potvrdil to, co se říká, že hubnutí je 80% o jídle a 20% o pohybu.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26530 příspěvků 18.01.19 08:27

@Denisa Safrankov

Inspiruj se TADY
Najdeš tu super jídelníčky a rovnou typy na kalorie, vyvážení potravin… není nic jednoduššího :kytka:

ElisC
Zasloužilá kecalka 936 příspěvků 109 inzerátů 18.01.19 08:37

@Tiger-lily 5000kJ mi přijde dost málo.
Mám sestavený jídelníček a bez cvičení mám příjem 6200kJ a hubnu v pohodě.

@Denisa Safrankov 1kg za 14 dní je super. Čím rychleji hubneš, tím máš větší riziko jojo efektu. Také záleží, jakou máš počáteční váhu.
Důležité je také se pořádně přeměřit.

Denisa Safrankov
Nováček 2 příspěvky 18.01.19 08:53

Dekuji všem co napsali, neuvěřitelné jak jste rychle :)
Trosku sem hledala po internetu a našla jsem tuto slečnu, https://www.toptrenerka.com/sluzby
vypadá, že bude vědět co a jak tak to zkusím a kdyžtak Vám dám vědet ja jsem proste asi mco blba na to abych si všechny ty kalorie a gramy vypocitala sama + co vubec jíst :) A rozhodni nehci žadny keto diety a sacharidovy vlny v to moc neveřím. Co si o

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7590 příspěvků 18.01.19 09:33

@Denisa Safrankov na to počítání si stáhni kalorické tabulky, zapisuj tam všechno co sníš a ony ti ukážou čeho máš moc, čeho málo, jaký máš celkový příjem kalorií atd ;)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33902 příspěvků 1 inzerát 18.01.19 11:10
@ElisC píše:
@Tiger-lily 5000kJ mi přijde dost málo.
Mám sestavený jídelníček a bez cvičení mám příjem 6200kJ a hubnu v pohodě.@Denisa Safrankov 1kg za 14 dní je super. Čím rychleji hubneš, tím máš větší riziko jojo efektu. Také záleží, jakou máš počáteční váhu.
Důležité je také se pořádně přeměřit.

Záleží na tom, kolik vážíš teď, jakou máš fyzickou zátěž apod. Takže pokud máš sestaveno a funguje, tak je to v pořádku. 5000 je orientační.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 23:58

Já nepočítám ani nevážím..prostě si vezmu malý talířek, 5×denně a neřeším :-)Jinak pokud máš větší nadváhu tak mužeš i 4kg týdne zhubnout :-)

Sov.sarka
Povídálka 15 příspěvků 19.01.19 18:05

Ahoj,

já jsem svoji hubnoucí cestu popsala na svém webu :mavam: https://henria.cz/…ory/hubnuti/ - můžeš nakouknout pro inspiraci :-)

Držím palce, ať se shazování kilogramů podaří, neznám lepší pocit než obléct kalhoty o tři konfekční velikosti menší než „za mlada“ :D

1010
Stálice 52 příspěvků 19.01.19 18:53

Ja teda smazim a obaluju zeleninu hodne, jinak, orisky, seminka, zelenina, ovoce a drzim si 62 na 178, 180.

1010
Stálice 52 příspěvků 19.01.19 19:04

Takze…zeleninove recepty sem..co vam chutna?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33902 příspěvků 1 inzerát 20.01.19 09:03

@1010 Zkus mrknout sem do kategorie receptů - oddělení zeleninová jídla. Už jich tam je docela hodně. :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >