Jídelníček pro čtyřměsíční miminko

69
22.7.13 22:15

Jídelníček pro čtyřměsíční miminko

Ahoj mamči,
mám chlapečka (4,5 měsíce) od narození na UM. Před čtrnácti dny jsme začali přikrmovat a úplně bez problémů. Lžičkou mu to jde od prvního dne. Už třetí den mi snědl malou skleničku zeleniny. Postupně měníme druhy, vše snáší bez jakýchkoliv reakcí, a vše mu chutná. Ale problém je v tom, že má nejspíš hlad.
Pro info - jak během dne jí:
cca 8-9 hod 150 ml UM
cca 10.30 hod 100 ml UM
cca 12.00 malá sklenička zeleniny
cca 14.30 120 ml UM
cca 16.30 100 ml UM
cca 18.00 půlka ovocné přesnídávky
19.30-20.00 170 ml UM
Od té doby, co jsme začali přikrmovat, ale začal po každém mlíčku (kromě ranního) ublinkávat. K ovoci či zelenině vypije ještě trochu čaje a nic, ale jakmile dáme mlíčko, ublinkává. Takže zvýšit dávku mléka nemůžu, protože mi to vyhodí, ale jakmile nevypije alespoň 700 ml mléka, budí se i v noci, takže z toho usuzuji, že má hlad. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak jste vyřešily podávání mléka a příkrmů? A především ublinkávání?
Děkuji za každou radu, jen prosím nepište, že byste čtyřměsíční dítě nepřikrmovaly - to patří do jiné diskuse. Kromě toho každá máme na příkrmy jiný názor a každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25959
22.7.13 22:21

No jestli doteď nezvracel tak bych řekla, že je přecpaný :nevim: Proč dáváš mlíko po 1,5-2 hodinách? Myslíš že brečí hlady? Vždyť to nemůže za tu dobu všechno ani strávit. A že se budí ve 4 měsících v noci mi přijde vzhledem k věku normální :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
22.7.13 22:22

Podle mě ho překrmuješ. Mezi jednotlivými dávkami UM se musí dodržeovat 3hodinová pauza, jinak je v žaludku ještě nestrávené mlíčko a to může způsobovat žaludeční problémy. Navíc když mu ještě po hodině a půl od mléka dáš celou skleničku zeleniny, tak je to fakt hodně. Narvat do něj 700 ml mlíka, aby se nebudil v noci je prostě moc, ve 4,5m na noční jídlo má rozhodně nárok. Takže já bych hodně ubrala a zmírnila bych i rychlost zavádění příkrmů.

Příspěvek upraven 22.07.13 v 22:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
22.7.13 22:22

Nemá tam těch mlík nějak moc? tam mezitím UM a přesnídávkou nemáš ani 2h rozestup :nevim: Kdyžještě neměl příkrm, tak na místě té zeleniny a ovoce bylo ještě další mlíko? Nebo jak?
Přitom v součtu toho mlíka tolik nepije. Zkoušela jsi mu zavést inetrvaly tak ty 3h a v mezičasech dávat pít vodu či čaj a mlíka dávat tak, aby ty 3h vydržel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
22.7.13 22:26

Mne se spis zda, ze mu davas moc… :)

Mliko bych davala po 2,5 az 3 hodinach, odpoledne jedno zrusila a dala mu tu ovocnou a na veceri bych uz zavedla kasi… Klidne jen do flasky udelat hustsi mlicko…

• Nahlásit
  • Citovat
69
22.7.13 22:27

No právě že než jsme dali příkrmy tak snědl 950 ml mléka a nablinkal vůbec, a ty časy pořád odpovídají, jen jsme nahradii dvě dávky mlíčka příkrmem. Jinak spí už od třech týdnů celou noc. A mlíko dávám po dvou hodinách proto, že nepláče, ale vříská, takže nejspíš hlad má. Už jsem zkoušela prodloužit intervaly, ale to řve ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
22.7.13 22:29

A nemá v těchle vedrech spíš žízeň než hlad?? zkoušela jsi mu dát k pití něco jiného než UM?

• Nahlásit
  • Citovat
71537
22.7.13 22:31

@iva159 S krmením neporadím, moje byli kojené, ale to, že dítko spalo celou noc nic neznamená, může se to měnit a nemusí to být hladem… u nás se za 8 měsíců, co je malá na světě změnil režim nočního vstávání už asi 4×, možná víckrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936

Některé děti neví, kdy přestat a prostě se přejídají i za cenu toho, že se poblinkají, ale nejde jim přidávat do nekonečna. Když dáš další mlíko po hodině a půl, tak ho sice rád vypije, ale prostě se Ti poblije. Musíš zatnout zuby a trochu mu ty časy přenastavit :nevim: Přidala bych mu tam čaj, ať se napije a nemá žízeň a bude si muset zvyknout.

Příspěvek upraven 22.07.13 v 22:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna

@iva159 Ale kdyz jsi nahradila dve mlicka jidlem, tak je potreba mu dat i nejake tekutiny… :think:

Zkousela jsi nejaky cajik? Je horko…

• Nahlásit
  • Citovat
69
22.7.13 22:32

Pije vodu nebo čaj, celkem cca 100 ml denně, má to mezi jídly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
22.7.13 22:32

@iva159 jak dlouho přikrmuješ? To noční buzení může být reakce na příkrmy jako změnu. Pokud je to déle než 14 dní 3 týdny, tak zkus teda kdyžtak kaši (ne že by vždy pomohla, spíše je to náhoda, ale může).

Mě se dítě budilo do 8 měsíce furt, takže po zavedení příkrmů (ve 4. měsíci) jsem změnu nepozorovala a dle toho kolik toho vypije mi přijde, že by hlad mít nemusel.

Dále ublinkával mi při dokojování hned po jídle. Takže jsem kojila až hodinu od jídla a už to bylo O. K. Ale zkus když tak ty intervaly klidně i prodloužit přes den, aby Ti pak vypil víc.
Nemusí vadit, když ještě nesní plnou dávku.

Navíc ublikávání? Jak moc, jestli třeba polévková lžíce, je to sice taková nepříjemnost, ale není to nic co bys měla řešit.

Pozor dítě taky v noci může zlobit bříško. Můžeš zkusit probiotikami.

A k tomu buzení v noci. Ono se dětem mění spaní. Takže nevím, co je buzení v noci. Jestli se ti vzbudí 1-2× není to nic hrozného a rozhodně to nemusí souviset s hladem.

Pokud má málo mléčné dávky tak můžeš UM přidávat i do příkrmů (do zeleniny nebo ovoce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5048
22.7.13 22:33

Taky si myslím, že mu dáváš moc. Náš malej je od 3 týdnů taky na UM, ale dřív jak po 3 hodinách mu nedávám. A on ani nechce, pokud pláče, tak určitě ne hlady. V noci se mi tedy budí jen jednou, ale noční spaní má každé mimčo jinak, on takhle v noci spí už od narození. Zkus ty 3 hodinový pauzy, rychle si na ně navykne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
22.7.13 22:34

Ještě mě vždycky jedl cca po 2 hodinách a až ted v 9ti měsích se ty intervaly prodlužují. Takže mě ten jídelníček nepřijde tak divný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
22.7.13 22:36
@iva159 píše:
No právě že než jsme dali příkrmy tak snědl 950 ml mléka a nablinkal vůbec, a ty časy pořád odpovídají, jen jsme nahradii dvě dávky mlíčka příkrmem. Jinak spí už od třech týdnů celou noc. A mlíko dávám po dvou hodinách proto, že nepláče, ale vříská, takže nejspíš hlad má. Už jsem zkoušela prodloužit intervaly, ale to řve ještě víc.

nevříská spíš únavou, že se u toho mlíka hezky ududá ke spánku? :nevim: I když že vříská po 100ml se nedivím, to pil můj jinak kojený 2 měsíční (kojené děti většinou pijí menší dávky). Zaměřila bych se na protažení intervalů, navýšení dávek a intenzivnější nabízení jiných tekutin v mezičase.
Jinak ve 4m mi přijde, že má na nějaké noční krmení klidně nárok, dokud ti nebaští plné dávky masozelu a ovoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama