Jídlo, příkrmy, pití

18.2.20 20:38

Jídlo příkrmy Pití

Zdravím
Pořádně nevím kam to zařadit protože v té otázce je více věcí. :) Čekám první miminko, Za 3 měsíce bude na světě. a mam asi milion otázek a jsem nervozní že něco pokazím až bude na světě. A že nejsem dost připravená :nevim: Snažila jsem se to najít tady mezi otázkami ale nezdalo se mi to co hledám.
Mam roztroušenou sklerozu a kojit kdyz bude mleko muzu max 2 az 6 mesicu.
Pak hadam ze prejdu na umele mleko?
Popripadne na prikrmy. Ale jak ho podavat to mam davat i mleko i prikrmy nebo to mleko pak muzu uz odbourat a davat treba vodu ci caj?
Kdyby nekdo mel nejaky manual jak casto a co kdy podavat bylo by to fajn,
Bojim se ze dam neco spatne nebo neco udelam spatne.
Jak casto davat prikrm a treba do toho davat jeste mleko? ☺️
A budili jste na kojeni a na jidlo?
Jinak jsem cele tehotenstvi uzivala femibion ale ted na 3 mesice bych chtela prejit na elasti q ( maji prece jen vyhodnejsi cenu a baleni na 3 mesice ) myslite ze to bude vadit?

Dekuju predem za odpoved ☺️
Snad jsem to polozila ty otazky jasne, v hlave to mam tak jak si myslim to ale nenapisu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7481
18.2.20 20:47

Nedělej si s tím hlavu dopředu, není to žádná věda. Však ono si mimčo tak nějak řekne samo. Pokud budeš kojit a víš, že to nesmí být déle, jak půl roku, určitě mimčo nauč na UM dříve, protože zavedení příkrmů trvá dlouho a některé děti ani tak brzy jíst nechtějí. Aby jsi pak nemusela nechat kojení ze dne na den a dítě UM neodmítalo, byl by to pro tebe šílený stres. Můj syn byl kojený do 11 měsíců a UM nikdy neochutnal, okamžitě ho plival. Příkrmy jsem u obou dětí zaváděla po ukončeném 4.měsíci na radu lékařky, syn byl plně kojený, dcera je na UM. Začala jsem obědem, postupně zaváděla jednotlivé potraviny. Každý měsíc jsem nahradila porci mléka jedním jídlem, před rokem byl syn na pevné stravě, dcera bude asi ještě dřív, mléko už chce jen brzy po ránu, jinak ho začíná odmítat. Důležité je na začátku dítě nenutit. Zkusit, když nechce, tak to na týden odložit a zkusit znovu. První dny sní fakt jen pár lžiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7481
18.2.20 20:50

A tekutiny se doporučuje nabízet od prvních příkrmů, pokud bude v létě vedro a dítě na UM, kde by se měla dodržet 3 hodiny pauza, můžeš samozřejmě dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 20:51

Ahoj, do 4 měsíce se podává jen mléko 8 denně. Potom když je dítě na umělém mléku se podává první příkrm par lžiček, pak přejdete na plnou dávku 180-200g, když je dítě na plné dávce můžete podat tekutiny i jiné než mléko. Když se kojí, tak dokojíte. Mlíčko nemůžete nahradit do 2 let. Dítě potřebuje růst z vápníku a potřebuje vitaminy a látky buď z UM nebo z MM. Dítě od toho 4 měsíce jí 6-7 denně potom od 6 jí a pije dítě mlicko cca 6× denně a tak až do 18 měsíců to pak má dítě 5× denně jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7481
18.2.20 20:56

@Xxlady 8× denně bych do svého dítěte mléko nenarvala. Malá pila pravidelně každé 4 hodiny a spala celou noc. Jedla celkově 4× denně, popáté jen, když se náhodou vzbudila v noci. Kojený syn to zvládl zhruba 6× denně. Oba vždycky měli a mají na svůj věk vyšší váhu, než je průměr. A ano, dítě do dvou let potřebuje vyšší dávku vápníku, ta se ale stejně tak da docílit vyváženou stravou+mlékem. Určitě to ale nemusí být několikrát denně. Navíc se UM popřípadě i MM dá normálně do příkrmů použít.

Příspěvek upraven 18.02.20 v 20:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3320
18.2.20 20:57
@Xxlady píše:
Ahoj, do 4 měsíce se podává jen mléko 8 denně. Potom když je dítě na umělém mléku se podává první příkrm par lžiček, pak přejdete na plnou dávku 180-200g, když je dítě na plné dávce můžete podat tekutiny i jiné než mléko. Když se kojí, tak dokojíte. Mlíčko nemůžete nahradit do 2 let. Dítě potřebuje růst z vápníku a potřebuje vitaminy a látky buď z UM nebo z MM. Dítě od toho 4 měsíce jí 6-7 denně potom od 6 jí a pije dítě mlicko cca 6× denně a tak až do 18 měsíců to pak má dítě 5× denně jídlo.

8× denně do 4 měsíce?? Proč? a pak 6-7× denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 20:59

@Veru1987 Protože mi to tak řekl doktor, kojit po 3 hodinách. Pak se intervaly prodlužují, dítě víc spí. Paní píše, že bude kojit, pokud bude krmit UM tak 6× denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7481
18.2.20 21:01

@Xxlady kojit se má podle potřeby dítěte. Pokud prospívá, není důvod ho budit každé tři hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3320
18.2.20 21:03

Záleží na tvém miminku jak na tom bude. Jeslti se ti bude budit či ne. Já hodně řešila příkrmy, jiídlo…skladbu jídla atd. (klidně mi napiš do zprávy když budeš potřebovat poradit). Mi dcera spala celou noc. Asi kolem toho 4-5m jsme začli s obědem. Bylo to tak že měla ráno koelm 5hod. UM, po probuzení UM kolem 8. Pak cca 10-11 UM. Kolem té 13-14hod oběd. Kolem 16 UM. V 19 UM a spát. Dcrera pila ale malé dávky mléka. Míň než byli dle tabulky na krabici. Ona jinak blinkala. Takže pila častějí a mín. Kolem 7-8m se to ustálilo na UM, svačina, oběd, UM, UM. Ja přidávala jídla pomalu, nespěchala jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3320
18.2.20 21:03
@Xxlady píše:
@Veru1987 Protože mi to tak řekl doktor, kojit po 3 hodinách. Pak se intervaly prodlužují, dítě víc spí. Paní píše, že bude kojit, pokud bude krmit UM tak 6× denně.

To jsi i v noci budila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 21:04

@Aduš8 tohle je jen a jen odhad kolikrát denně dítě pije. Malá mi přes den pila třeba po 2 hodinách, večer spala 4 hodiny, tak jsme se třeba my vždycky dostaly na číslo 8.

Příspěvek upraven 18.02.20 v 21:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 21:05

@Veru1987 jinak ano do 6 týdnu jsem ji budila, kvůli udržení laktace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 21:08

Ano, každé mimčo je jiné, každé pije jinak. Já jen odpovídám, jak to bylo u nás a jak nám to doporučil lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3320
18.2.20 21:09
@Xxlady píše:
@Veru1987 jinak ano do 6 týdnu jsem ji budila, kvůli udržení laktace.

Ještě že jsem měla rozumného dětského lékaře! říkal nebudit! pak si dítě zvykne na přísun jídla v noci. A o to sní méně přes den. Nebudila jsem, ani v porodnici. A dcera příbírala kilo měsíčně do tří měsíců. Dle mě zbytečně budit. Už v porodnici mi dcera spala v noci 7 hodin v kuse a v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
18.2.20 21:12

@Veru1987 Laktacni poradkyně u doktora i v nemocnici mi kladli na srdce po 3 hodinách. Už s vámi nebudu spekulovat, prostě to tak máme, myslete si že vy to máte lépe.

Příspěvek upraven 18.02.20 v 21:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama