Jíte více, když máte doma pekárnu?

472
2.12.08 18:20

Jíte více, když máte doma pekárnu?

Neboť mijuji čersvé pečivo, tak jsem si chtěla pořídit pekárnu.
Jelikož mám ale nadváhu, tak mě od koupě každý zrazuje, prý se s domácí pekárnou tloustne. Je to myšleno tak, že když si koupíte chleba v obchodě, sníte 1 krajíček, ale domácího chleba - křupavého a čerstvého sníte více krajíčků a tak tloustnete. Je to pravda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10468
2.12.08 18:24

Tak pekárnu máme skoro rok, pečivo kupuju už jen vyjímečně (fakt tak jednou do měsíce) a rozhodně jsme nepřibrali. Velká výhoda pekárny je to, že utratíme míň za jídlo, málo kdy šel člověk pro pečivo a nekoupil nic navíc … teď je pečivo doma a většinou se najde i něco na něj (to navíc kupuju při pravidelném nákupu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
2.12.08 18:58

Jitko - tak to je taky pravda, vidíš, to mě nenapadlo. :! Vždycky v obchodě naberu kromě pečiva i spoustu dalšího. Bydlíme v menším městečku a na velké nákupy jezdíme do obchoďáků tak jednou za 14 dnů.
No a co třeba rohlíky? Já jsem docela ulítlá na rohlíkách. Pekárna upeče co vím jen bílý chleba a rohlíky nekupujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
2.12.08 19:00

V pekárně zadělám a nechám vykynout těsto a pak si upletu housky … my na rohlíky moc nebyli ty jsem zrovna moc nekupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
3.12.08 07:44

Ahoj
No jestli tloustnem nevím.Mám pekárnu něco kolem měsíce.
Rohlíky a housky si taky peču.Zadělám a nechám vykynout těsto a pak tvořím rohlíky a housky a upeču v troubě. Krom toho v tom jde upéct třeba sekaná. Uhníst těsto na knedlíky,cukroví (no zatím jsem dělala jen na perníčky)...... Používám pekárnu minimálně obden. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
3.12.08 08:37

Pekárna ale nepeče jen bílý chleba- ten mi třeba v pekárně nepečeme vůbec. Pečeme s různýma zrníčkama, se špaldovou moukou, s celozrnnou, prostě různé. Ono spíš záleží na tom, co si na ten chleba dáš. My ho máme rádi jen tak suchý. Když je čerstvý je výborný.
Jinak pekdárna Ti udělá nádherné kynuté těsto- na knedlíky, koláče i jiné a z toho už si pak můžeš rohlíky či pletýnky udělat.
Pekárnu doporučuju. A přesně jak psaly holky- člověk ušetří, protože pak dnechodí tak často do obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
3.12.08 13:05

holky a kde nakupujete suroviny do pekárny?dá se to koupit třeba v TESCU? bydlím an malém městě je to spíš vesnice a tak tady žádný specializovaný obchod nemáme a jezdíme jen do TESCA

díky Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
3.12.08 13:11

A jaké suroviny myslíš? Já kupuji jen různé mouky (ty v Tescu mají), sušené droždí a semínka ..... ono toho není moc potřeba :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
3.12.08 13:20

V Tescu kupuju všecko, co do pekárny potřebuju (u vás kromě Jitčiných věcí ještě česnek, sušené koření a uzené :wink: ), ale nevím, jestli by tam měli dost věcí třeba na bezlepkové pečení. Pokud žádnou dietu nemáš, v pohodě.

A taky nepřibíráme, ale šetříme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
3.12.08 13:25

jo myslela jsem mouku a taky ty semínka díky holky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.12.08 21:12

Ahoj holky,
já nad tou pekárnou pořád váhám, tak se chci zeptat. Dá se v ní upéct takový klasický hutný chleba jako z obchodu? Mně se všechny zdají takové drolivé, nadýchané a rozpadají se. Mám teď pekárnu půjčenou od kamarádky.
Díky,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
4.12.08 21:34

Tak když to tak vidím, vaše rady a zkušenosti, tak do ní asi půjdu…jen mě ještě tak napadlo, že budu za nějaký ten měsíc kojit a to bych si toho čerstvého pečiva moc neužila, tak ji budeme muset koupit až částečně odkojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama