Jízda vlakem s miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ShadowDancer
Kecalka 110 příspěvků 05.10.18 13:03
Jízda vlakem s miminkem?

Ahoj holky. Jdu si pro radu, jsem z toho už od včera nervní. V půl páté jedu s malou na víkend k tátovi, je to 45minut jilzda, ale takovým tím červeným, starším motorákem. Chlap bohužel jet nechce a já se k tátovi jinak nedostanu, než tímhle jediným vlakem a jsem z toho nervózní. Kde s kočárem budu? Zjišťovala jsem si, že do dveří se vejdeme, mají 65cm a my máme 60cm bugaboo buffalo, ale kde tam budu stát? Prosím prosím, máte s tímto někdo zkušenosti? Jak cestujete s kočárkem takovými vlaky? Děkuju za rady a tipy. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 05.10.18 13:09

@ShadowDancer my jeli se 4měsíční, taky malým motorackem, jako zpestření výletu, když jsme byli na dovolené. Jeli jsme teda jen dvě stanice, ale nevidím rozdíl v delší cestě. Stáli jsme u dveří, místa tam bylo dost, kdybychom jeli dál, tak bychom to nějak vymysleli i se sezenim ;)

ShadowDancer
Kecalka 110 příspěvků 05.10.18 13:13

@Jitul.kaaa9 děkuju! Stání mi nijak extra nevadí, spíš abych tam nějak právě nepřekážela a jestli to zvládnu sama - mimino, kočárek, mám jen jednu větší tašku na kočárek a batůžek. Bojím se abych nemusela třeba kočárek skládat nebo něco, uplně mám strach, nevím jak bych to sama celý zvládla. :oops:

Anna85
Kecalka 377 příspěvků 05.10.18 13:17

Nevim jestli u vsech techto vlaku, ale nekolikrat jsem takhle jela jeste bez ditete a v tom prostoru u zachodu bylo misto na kocarky nebo na kola a byly tam i sklapeci sedačky, asi dve.

Ju21na
Kecalka 232 příspěvků 05.10.18 13:18

Myslím si, že v takovém málem vláčku Ti pomůže strojvůdce nebo nějaký cestující. Neměla bych z toho strach :mavam:

ShadowDancer
Kecalka 110 příspěvků 05.10.18 13:19

@Anna85 já právě vlakem jela párkrát, takže vůbec nevím. Mám furt dojem, že tam je neskutečně málo místa. Tak jsi mě uklidnila :hug:

Ju21na
Kecalka 232 příspěvků 05.10.18 13:20

@Anna85 Přesně tak.

Kriss Tina
Kelišová 6054 příspěvků 05.10.18 13:24

Já jela asi 2× s kočárem, když tne vlak nemá ten vagon na kočárky kola atd tak sem vzala kočár normálně dovnitř a strčila ho mezi sedadla kde nikdo neseděl, ale určitě ho někam dáš i kdyby třeba k zachodu

K92
Kecalka 214 příspěvků 05.10.18 13:24

Když jedu vlakem, tak si dám malého na dobu nakládání a vykládání kočárku raději do nosítka. Bojím se, abych ho nevyklopil a navíc mám volně ruce a jsem víc v klidu. Místo na kočár je tam vždy. Ale celkově preferují cestování vlakem a autobusem jen s nositkem je to o dost pohodlnější.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 05.10.18 13:24

@ShadowDancer místa je tam určitě dost, kočárky i kola se tam převážeji běžně ;) a průvodčí nebo cestující ti ho pomůže vynést, pokid nebude vlak nizkopodlazni :hug:

jajara
Stálice 55 příspěvků 47 inzerátů 05.10.18 13:28

Bývají označené dveře vagonu už z venku např. kolem nebo kočárkem, uvnitř je takový prostor vedle WC, kam se kočárek vejde a je tam i pár sklápěcích sedaček. Doporučuji nakládat kočárek rukojetí napřed! Žádný strach, průvodčí vám pomůže. Já se s dětmi a kočárky něco narajzovala vlaky :-D

ShadowDancer
Kecalka 110 příspěvků 05.10.18 13:35

@jajara tak to jsem ráda. Na nádraží mě vyprovodí chlap, tak kdyby něco, tak mi aspoň pomůže do vlaku on. A pak zas na mě bude čekat táta, takže ven mi zas pomůže on. Pro jistotu beru i to nosítko, jak píše @K92, ale vzhledem k tašce a taky tomu abych měla případně kde dítě odložit bych ráda cestoval kočárkem. Je super že je to i takto “oddělené” od ostatních. Máme dost náročný dítě a hrozí i hysterická scéna, tak snad nepobouřím hodně lidí. :oops:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 05.10.18 13:38

Jezdili jsme s kamaradkou a dvěma kočárama na výlety často vlakem a průvodčí nám vždy hned běžel na pomoc, našel nám vhodné místo abychom si i sedly a hned se ptal kde vystupujeme a na místě nám hned zase běžel na pomoc ;)

Stánina
Generální žvanilka 20479 příspěvků 05.10.18 13:39
@ShadowDancer píše:
Ahoj holky. Jdu si pro radu, jsem z toho už od včera nervní. V půl páté jedu s malou na víkend k tátovi, je to 45minut jilzda, ale takovým tím červeným, starším motorákem. Chlap bohužel jet nechce a já se k tátovi jinak nedostanu, než tímhle jediným vlakem a jsem z toho nervózní. Kde s kočárem budu? Zjišťovala jsem si, že do dveří se vejdeme, mají 65cm a my máme 60cm bugaboo buffalo, ale kde tam budu stát? Prosím prosím, máte s tímto někdo zkušenosti? Jak cestujete s kočárkem takovými vlaky? Děkuju za rady a tipy. :kytka:

I v těhlech mrňavejch motorácích je většinou místo na kočárek… to už je v dnešní době norma… u vlaku se zeptej vlakvedoucího, kam máš nejlíp jít…

K92
Kecalka 214 příspěvků 05.10.18 14:03

@ShadowDancer jasný, to chápu. Já si koupila obří batoh, ten hodím na záda, dítě do nosítka. Asi vypadám vždycky dost vtipně. Ale na větší výlet taky preferuji kočárek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >