Jména pro dvojčátka

rominka01
16.6.13 16:08

Jména pro dvojčátka

Ahojte maminky, jsem v 9tt a budeme mít dvojčátka. Sice ještě nevíme co to bude tak mě zajímá, které jméno je pro ně nejhezčí. Jestli máme vybírat různá jména nebo podobná.
Za odpověď předem děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.6.13 16:14

Tak kdyby to byl páreček asi bych dala Zuzanku a Tomáška, kdyby to byli 2 chlapečci Tomáška a Michálka, 2 holčičky Zuzanka a Adélka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
16.6.13 16:15

K podobně znějícím jménům, mám starší dva Matyáše a Františka. Matesovi se nějak začlo hodně říkat Matouši. Frantovi Fanouši. Poměrně dost se mi pletou, kdyžje mám rychle oslovit, když někdo něco páchá, takže je to občas Mafanouš a Famatouš. Třetí je Tomáš, až tu začnu víc oslovovat jeho, tak se asi zcvoknu :roll:
Nějak mi to při vybírání jmen nedocvaklo. Dvojkám bych určitě dávala jména nerýmující se. Maximálně bych asi dbala na míru obvyklosti a „cizosti“ jména, jako že by jeden nebyl Kleofáš a druhý Petr, Ale třeba Kleofáš a Medard nebo Petr a Martin :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.06.13 v 16:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rominka01
16.6.13 16:15

@MaminkaMartinka děkuju :) ty jména jsou hezký :)

• Citovat
  • Nahlásit
rominka01
16.6.13 16:17

@Gladys dobře, děkuju :) :D

• Citovat
  • Nahlásit
8522
16.6.13 16:17

Nejde říct, jaké jméno je nejhezčí-pro každého je naprosto jiné. Tady by spíše měl být položený dotaz, zda jména podobná, k sobě se hodící, znějící…nebo prostě brát děti jako osobnosti a nespojovat jména aby se k sobě hodila. A vybrat ty, mkteré se vám nejvíce líbí.
Zda např. vybrat Jan a Jakun, nebo Anna a Marie…nebo jen jak se nám líbí, i když jeden by byl třeba Dominik a druhý Václav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
16.6.13 16:22

Jedna znama mela kluky Tim a Tom. Abych byla uprimna, dala bych detem co nejvzdalenejsi jmena a neoblikala je stejne, at jsou vnimana jako individua, a ne „jedno z dvojcat“ ale to je muj nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
16.6.13 16:23

Když jsem byla malá a hrála jsem si s panenkama na dvojčata, tak jsem vždycky měla jména co jsou v mužském i ženském tvaru. Takže třeba Radek a Radka, Jan a Jana…možná by to u dvojčat v reálnéím životě nebylo špatný. Já bych teda u dvojčat měla problém, třeba u dvou kluků, pač to jsme měli problém vybrat i pro jednoho, ale asi bych nechala jedno na muži a druhý na mě nebo já nevím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
16.6.13 16:24
@umea píše:
Jedna znama mela kluky Tim a Tom. Abych byla uprimna, dala bych detem co nejvzdalenejsi jmena a neoblikala je stejne, at jsou vnimana jako individua, a ne „jedno z dvojcat“ ale to je muj nazor.

Tomu se stejně nevyhnou. Když to nebudou dělat doma, tak to bude dělat okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
16.6.13 16:37

Znám dvojčátka - páreček - jmenujou se Petr a Petra - jako proti gustu… ale tohle mi příjde docela dost nevhodné. Už jen to že zavoláš péťo a ani jeden nebude vědět na koho voláš. :)

Asi bych ani nedala Petr a Pavel, nebo jiné takové známé dvojice.

Já preferuju jména delší :) - musíš si sama ujasnit co chceš, teda ne sama, ale s tatínkem. Shodnout se jestli dlouhé, krátké. Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
16.6.13 16:39
@lleennttiillkkaa píše:
Když jsem byla malá a hrála jsem si s panenkama na dvojčata, tak jsem vždycky měla jména co jsou v mužském i ženském tvaru. Takže třeba Radek a Radka, Jan a Jana…možná by to u dvojčat v reálnéím životě nebylo špatný. Já bych teda u dvojčat měla problém, třeba u dvou kluků, pač to jsme měli problém vybrat i pro jednoho, ale asi bych nechala jedno na muži a druhý na mě nebo já nevím :D

při narůstajícím počtu dětí přestává být člověk tak vyhraněný a akorát odmítá nějaké úplné paskvily jako je Adolf, Kevin atd Kleofáše muž navrhoval na třetí, strašlivě se mi to neíbilo, kdybych ještě někdy měla mít dítě, tak ať je to klidně Kleofáš :mrgreen: Mě už by to asi vážně bylo fuk, jak se to dítě jmenuje, pokud člověk toho tvora miluje, tak ho bude milovat s jakýmkoliv jménem :lol: (ale Adolfa teda ani za milion :twisted: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
16.6.13 16:43
@Gladys píše:
při narůstajícím počtu dětí přestává být člověk tak vyhraněný a akorát odmítá nějaké úplné paskvily jako je Adolf, Kevin atd Kleofáše muž navrhoval na třetí, strašlivě se mi to neíbilo, kdybych ještě někdy měla mít dítě, tak ať je to klidně Kleofáš :mrgreen: Mě už by to asi vážně bylo fuk, jak se to dítě jmenuje, pokud člověk toho tvora miluje, tak ho bude milovat s jakýmkoliv jménem :lol: (ale Adolfa teda ani za milion :twisted: )

Jo s Adolfem bych asi taky měla problém :D já bych hleděla na to, aby se jména k sobě hodila. Abych třeba neměla jedno exotický a druhý typicky český…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
16.6.13 16:45
@lleennttiillkkaa píše:
Jo s Adolfem bych asi taky měla problém :D já bych hleděla na to, aby se jména k sobě hodila. Abych třeba neměla jedno exotický a druhý typicky český…

taky tak. Bych se bála, že si ten s obvyklým klasickým jménem bude připadat, jako že jsme si nedali s výběrem záležet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rominka01
16.6.13 16:45

@danali když jsme včara mluvili o jménech tak jsme se ani jeden neschodli :D akorát jsme se trochu pohádali :D :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
25231
16.6.13 16:47
@Gladys píše:
taky tak. Bych se bála, že si ten s obvyklým klasickým jménem bude připadat, jako že jsme si nedali s výběrem záležet :lol:

Jo přesně tak :D ale stejně bych se cítila, pokud bych dala třeba u páru jméno po mě a po muži :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat