Jméno Kateřina nebo Nikola?

23.1.20 12:20

Jméno Kateřina nebo Nikola?

Ahoj, chtěla jsem se tu zeptat nositelek jmen Kateřina a Nikola, zda jsou pysne na svoje jmeno, popr.zda ho maji rady? Trosku se totiz u te Kateriny bojim, ze ji budou rikat Kaceno, Kachno atd.. ale nevim.
Nemuzeme se rozhodnout.♀️ Co myslite? Ja vim, ze zalezi na nas, ale rada bych i jiny nazor.. Jinak kluk bud Tomas nebo Jakub, to se snad taky rozhodneme.. (po dedovi nebo tatovi)

Příspěvek upraven 23.01.20 v 13:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
23.1.20 12:24

Jsem pro Kateřinu a Jakuba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
23.1.20 12:25

Nejsem nositelkou těchto jmen, ale kdybych si měla vybrat, tak určitě Nikola. Moc se mi nelíbí, když se říká Kateřině,,Kačko, Kačeno nedej bože Káčo.
Klučičí jsou obě pěkná, jen Jakubů mi teď přijde hodně, takže bych asi vybrala Tomáše :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20703
23.1.20 12:28

Vybrala bych Nikolku. A jiné pro kluka, Tomášů je miliarda a Jakubů snad ještě víc, už je to trapný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
23.1.20 12:29

Nejsem Kateřina, ale mám ji v rodině. Kachno, Kačeno nebo Káčo se ji občas říká (to asi všem Kateřinám), někdy to řekne v legraci i ona sama o sobě. Nemá s tímto oslovením problém. Vlastně neznám žádnou Kateřinu, která by problém s Kačenou měla. Ale vím o jedné, která má problém s oslovením Katko.
Jako jméno se mi líbí Kateřina výrazně víc než Nikola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
23.1.20 12:46

Nikola a Jakub..
já teda mám Nikol…Nikola mi zní tvrdě..
Tomáš je můj brácha - jméno se mi nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
23.1.20 12:49

@terien takze kdyby se mi libilo jmeno, ktery ma hodne deti, ta ho proste nedam, jen abych nebyla trapna? :roll: to snad neeee…

@petralimburska za me spis Nikola, kluk - asi oboji mi neva, mozna spis kapku vic Tomas. Kasli na nazory, ze jich je hodne. A co jako, kdyz se vam libi. Tak snad nebudu vybirat jine jmeno a nedam ho diteti, ktere se mi tak nelibi, jen proto ze jich je hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20703
23.1.20 13:01
@Kukacka123 píše:
@terien takze kdyby se mi libilo jmeno, ktery ma hodne deti, ta ho proste nedam, jen abych nebyla trapna? :roll: to snad neeee…@petralimburska za me spis Nikola, kluk - asi oboji mi neva, mozna spis kapku vic Tomas. Kasli na nazory, ze jich je hodne. A co jako, kdyz se vam libi. Tak snad nebudu vybirat jine jmeno a nedam ho diteti, ktere se mi tak nelibi, jen proto ze jich je hodne.

To se ještě může někomu líbit? Tak to je potom jiná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.20 13:02

Jak píše @modravlocka, překvapivě mají Kateřiny větší problém s oslovením Katka než Kačka. Dala bych asi Nikolu a Tomáše, ale záleží i na příjmení, co zní líp s vaším příjmením? I tak se dá rozhodovat, když člověk neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
23.1.20 13:02

Když už, tak Nikol. Nikola je jméno pro kluka. Jméno Kateřina se mi moc nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
23.1.20 13:05
@terien píše:
To se ještě může někomu líbit? Tak to je potom jiná

Tak kdyz o tom asi premysleji, tak co myslis :think: mozna priste premyslet, nez neco napises… :mrgreen: navic se jim asi nelibi ty radoby moderni Tobiasove, Tadeasove a Patrikove a ja to teda chapu. To radsi toho Tomase.

Příspěvek upraven 23.01.20 v 13:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
23.1.20 13:06

@Tableta u nas se Nikola bezne dava a lidi pochopi, ze je to holka. Zadnyho kluka neznam, jen Nikolase. Nedelejme z toho takovy drama :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
23.1.20 13:08

Kateřina a Tomáš.

Kubíčky už fakt ne prosím, je to úplná epidemie :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.20 13:13

K prijmeni se hodi vsechny ty jmena prave stejne, zuzili jsme vyber na tyto ctyri, protoze double jmena a jmena prevzate z cizich statu a oblibena moderni jmena se nam nelibi..
Je mi celkem jedno jestli jich je nebo neni hodne, radeji at je jich vic nez aby se jmenoval originalne a byl/byla pak chudak - tim neshazuji originalni jmena, jen nam to neni po chuti..
Nikola vs. Katerina je asi vetsi problem nez Jakub/Tomas- to je bud po tatovi nebo dedovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
23.1.20 13:16

@petralimburska Mám dceru a tu jsme pojmenovali Nikol, příjde mi to i hezčí než Nikola a hlavně se nám hodí i k příjmení.
Tomášů a Jakubů znám hodně ale záleží na vás, je to vaše věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat