Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Takhle bez příjmení rozhodně Elizabeth (s jedním l). Sofii je už tolik, že většině už leze na nervy.
Moje sestra je Elisabeth, rikame ji Bětuško, Bětko, kamaradky ji rikaji Betty, někdo Lizzie, minorita ve skolce ji nazyvala Alzbetou, kozou Lizou nebo Esmeraldou, ale to bych jako uplne neodsuzovala, protoze chlapec bych Dezider (Dezo) po dedeckovi. Ale vzdy se najde nekdo, kdo se bude na neobvyklem jmene kompenzovat, s tim se musi pocitat.
@Myssicka oni se zvládnou někteří kompenzovat na „běžných“ jménech. Mně u Kristýny udělali jednou Krysu. ![]()
@Netopirek píše:
@Myssicka oni se zvládnou někteří kompenzovat na „běžných“ jménech. Mně u Kristýny udělali jednou Krysu.
No prave, nesmi se z toho delat veda. Mne cizokrajna jmena nevadi, ale nesmi to byt moc. Asi je vhodne dat jmeno takove, kteremu se neboudou smat lidi v dospelosti. Treba Kunhuta, Hildeharde nebo i Voršila mi prijde na nase pomery ujety
@Myssicka
My meli v praci uršulu. To tedy povazuji za hruzu. I kdyz…pochazi myslim z nemciny.
Přesně tak podle toho jaké je příjmení, ale mě osobně se Elizabeth moc líbí, ale počítala bych s tím že jí někdo určitě někdy řekne Eliško…
@nikol2792 píše:
Mám takový dotaz, jaké se vám zdá toto jméno? první naše holčička 5 let je Sarah, zed cekáme druhou holčičku a mě osobně se Elizabeth moc líbí, ale manžel se bojí aby to nepůsobilo nějak,,královsky,,až moc vznešeně…
pak ještě uvažujeme o Sofince, prosím vaše názory děkuji![]()
Ellizabeth určitě ne, to spíš Elisabet… Ale jestli jste oba Češi a ďoučátko bude mít české příjmení, hodilo by se mnohem lépe verze Alžběta či Eliška.
@nikol2792
Ahoj,
kamarádka má Elizabeth a říká ji Betinko. Mám to tak naposlouchané, že za mě ANO! Zní krásně. Možná k tuctovému českému příjmení jako Horáková, Nováková bych ho nevolila, ale k cizímu, nebo cize znějícímu ano ![]()
Za mě rozhodně ne!!! Proč Češi, žijí v ČR, dávají tato jména, která se neslučují s českou fonetikou? Zajímalo by mě, jaký je důvod zdvojování hlásek?
A vyslovovat se to jméno bude „Elizabet“ a nebo „Elizabeth“ (což je celkem slušný jazykolam)?
Nezlobte se, nechci být nepříjemná. Píšu jen svůj názor, s jakým se můžete setkat. Já to tak holt cítím ![]()
Je, taky jsem chtěla dát. Mám už holčičku Izabellu a Elizabeth se mi strašně líbilo, když jsem čekala druhé dítě. Mě se tedy líbilo v jednom seriálu, že jí říkali Lili, takže bych zkracovala na Lili. Ale manžel chtěl Elišku, tak jsem mu odkývla Elišku, to už jsem ale věděla, že čekám kluka ![]()
@nikol2792 píše:
Mám takový dotaz, jaké se vám zdá toto jméno? první naše holčička 5 let je Sarah, zed cekáme druhou holčičku a mě osobně se Elizabeth moc líbí, ale manžel se bojí aby to nepůsobilo nějak,,královsky,,až moc vznešeně…
pak ještě uvažujeme o Sofince, prosím vaše názory děkuji![]()
Elizabeth bych nedala, už kvůli psaní či výslovnosti. Uvažovala bych ovšem o Elizabetě (= Elizabeta), i znám a jméno se mi líbí, nebo o Izabele. Sofií je všude mraky.
Neber to nějak zle, ale přijde mi zvláštní uvažovat o jméně, u kterého ani nevíš, jak se správně píše ![]()