Jméno pro holčičku Týna

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
4443
4.1.22 17:41
@a12 píše:
Proc by měla nekomu vysvětlovat jméno tyna? :think: spíš by bylo ujetý představit se Týna a bejt Kristýna (a ještě s otazkama na i/y, Týna je prostě Týna, co je na tom složityho? Když se někdo představí Ela, zeptáš se ji jestli to nahodou není Eliška?

Já třeba v tomhle nerýpu, Mirka je pro mě Mirka, jen protože se opravdu jmenuje Miroslava jí tak říkat nebudu, když se představí jako Mirka je Mirka :-)
Takže Týna by pro mě byla taky pořád Týna :-)

já si to původně rozklikla, že jsem si myslela, že nastávající maminka bude fanynka Slunečné :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
4.1.22 17:47

Klidně bych dala Týnu/Tinu. To tu člověk opravdu čte horší nápady, než je tenhle. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50349
4.1.22 17:52
@Angry_birds píše:
@a12
To bych se spíš ptala, jestli se píše s jedním eL nebo dvěma. :lol:

Jako u ty tyny jestli y nebo i.. Ale proč by se někdo měl ptát jestli kristyna, nebo justyna? :nevim: u eli se taky nikdo nezepta jestli eliska, nebo třeba Elisabeth.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50349
4.1.22 17:56
@welovefashion píše:
Já třeba v tomhle nerýpu, Mirka je pro mě Mirka, jen protože se opravdu jmenuje Miroslava jí tak říkat nebudu, když se představí jako Mirka je Mirka :-)
Takže Týna by pro mě byla taky pořád Týna :-)já si to původně rozklikla, že jsem si myslela, že nastávající maminka bude fanynka Slunečné :-)

Jasně, ale když se Mirka půjde nahlásit třeba k doktorovi, určitě se nenahlasi jako mirka, ale jako Miroslava..
Když dítě půjde nahlásit svý jmeno na přihlášku třeba na dětským dnu do soutěže, klidně řekne mirka a napíše se mirka :nevim: ale na oficiální papíry se snad nikdo zdrobnelinou/zkraceninou/přezdívkou hlásit nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
4.1.22 17:57

@a12
Osobně, kdyby se mi někdo představil jako Týna, tak bych se neptala, zda to je Justýna a nebo Kristýna. Beru to tak, že člověk se představuje prostě normálně jménem ne zdrobnělinou nebo přezdívkou. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.1.22 20:30

Jj přesně, proč by někdo nemohl mít vymyšlené jméno dávno před těhu i porodem.😊 🌟..me se třeba od základky líbila Natálie, Matěj.. A mám nakonec dvě holčičky a ani jedna se Natálie nejmenuje (páč mi neprošla u manžela)… První holčička se jmenuje Táňa🌼 a druhá Týna 🌼přesně tak se píšou… Lidem se jména většinou líbí.. A nechápu proč by to měla být zkracenina.. To by se pak zkraceninou mohla nazvat i jména jako Bára (od Barbory), Anna (od Marianny, Adriany), Magda (od Magdaleny) atd atd-jména se normálně používají a nikdo nemá problém, asi že se používají už déle, tak hold tohle jsou jména která jsou na vzestupu a za pár let budou třeba taky patřit k těm jménům jako Magda aj. :wink:.. To by se mohlo říct, že třeba Kamil je zkracenina z jména Kamila.. Viktor - Viktorie… Hold nějak ty jména musí vzniknout🤩 🌼 :ok_hand:… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
50349
4.1.22 20:35
@Angry_birds píše:
@a12
Osobně, kdyby se mi někdo představil jako Týna, tak bych se neptala, zda to je Justýna a nebo Kristýna. Beru to tak, že člověk se představuje prostě normálně jménem ne zdrobnělinou nebo přezdívkou. :palec:

A proto to píšu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.1.22 20:35

Ani jedno jméno nebylo skrz papíry, matriku problém.. kolegyně od manžela (který si mimochodem jméno Týna - Týnka, Týnuška prosadil.. Zamiloval si ho a pak už ani nechtěl o jiném slyšet ) má také Tinu (18 let) ale s měkkým i.. Tenkrát sice chtěla Týnku, ale skrz matriku Týnu prý nemohla dát… Teď už to jde🥳 :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.1.22 20:43
@KristynaDorian píše:
Vzhledem k mému dlouhému příjmení chci co nejkratší jméno, vím, jaké trápení se psaním jména mám já. Nehledám jiná jména, pouze zda-li je to v ČR složité zařizování.

Není, fandím vám… Krásné jméno jste vybrala:smiling_face_with3_hearts:zrovna jedna Týnuška mi teď sedí na klíně 👶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
4.1.22 20:54

@Hana Mu jé Táňa a Týna to je hezké :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
4.1.22 21:17

Týna se mi líbí. :palec: mám ráda krátká jména, která se dají používat v základním tvaru. Ale na to, že se budou lidi ptát, se kdyžtak asi připrav. My dali klukovi jméno Dan. Za mě normální jméno. A plno lidí se ptá, jestli je to Daniel. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5678
4.1.22 21:26
@Olina95 píše:
Nevím no. Je to prostě zkratka od Kristýny. Je to jako bys místo Žofie chtěla aby se rovnou jmenovala Žofka. Nebo místo Alžběty Bety. Jestli máš pocit že to má ten efekt tak určitě to nějak půjde. Ale kdy bude třeba slavit svátek?

Tak zrovna obě tebou jmenované mám v sousedství. Myslím ty „zkratky“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5678
4.1.22 21:30
@Anna766 píše:
@JitulkaJ:mrgreen: proč by nemohla přemýšlet nad jménem, měla jsem vymyšlené jméno dcery dávno před tím než se narodila :nevim: moje osmiletá vnučka se mě nedavno ptala jestli se mi líbí jméno, který chce dát jednou svýmu synovi :lol: :lol: tak jsem jí ho pochválila no :nevim: :D

A copak chce? Dcerky spolužačka chtěla bratříčka Emanuela :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
4.1.22 21:55
@KristynaDorian píše:
Ne, neplánujeme holku ani kluka. Prostě jsme si říkali jména, pro kluka/y máme jasno, pro holčičku zatím přemýšlíme. Prostě se jen tak ze zajímavosti ptám, asi se hodně nudíte vy, když máte čas mi tu sem psát naprosto k ničemu odpověď.

ja mam odpoved napsanou za 10 vterin, nebloumam nad ni po dlouhych, zimnich vecerech ;)
tak at jste s vyberem spokojeni ;) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
4.1.22 22:05
@Anna766 píše:
@JitulkaJ:mrgreen: proč by nemohla přemýšlet nad jménem, měla jsem vymyšlené jméno dcery dávno před tím než se narodila :nevim: moje osmiletá vnučka se mě nedavno ptala jestli se mi líbí jméno, který chce dát jednou svýmu synovi :lol: :lol: tak jsem jí ho pochválila no :nevim: :D

nerikam, ze nemuze, at si kazdy dela, co chce :lol: jen sama ze zkusenosti vim, ze veci vetsinou nejsou tak, jak si je clovek naplanuje a tisickrat se zmeni, i kdyby jen za dobu tehotenstvi :lol: prijde mi to proste asi jako malichernost tohle resit, kdyz jeste ani tehotna neni (chapala bych to, kdyby dite uz cekali)… takhle buhvi, kdy tehotna bude, s kym a jestli nakonec vubec a pokud ano, co to vlastne bude… veci se meni, lidi se meni, vztahy se meni… asi jsem vyrostla ze staveni si vzdusnych zamku a malovani si budoucnosti :lol: nehlede na to, ze gramotny, dospely clovek si informaci, na kterou se slecna pta, dokaze vyhledat behem par vterin a usetrit si cas

tak hlavne ze ma vase 8 leta vnucka jasno, urcite ji to do dospelosti vydrzi :mrgreen: a kdyz ne, nevadi, v 8 letech se jeste takove mysleni da snadno pochopit, v dospelosti uz mi to proste prijde naivni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat