Jméno Sean

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
26397
11.8.15 12:12
@Trzda píše:
chcete mi říct, že když jste řešili jméno, že jste se hned shodli??? My jinak problém nemáme, jen zrovna prostě u jména, navíc jsem psala, že nemáme ještě pohlaví zjištěné a vůbec ty voe já nepotřebuju psychology!!! zatím :D ale po těchto debatách tady s některými mi asi brzo hrábne! :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

těhotenský hormony jsou potvory :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Trzda
11.8.15 12:12
@kjhui píše:
@Trzda
jj normálně v porodnici napíšeš do papíru dvě jména v pořadí v jakém chceš např. Patrick Sean O´Connor.. akorát je potřeba spočítat aby to s příjmením nebylo přes (tuším) 38 písmen (to si radši vygoogluj, je to délka matrice na tištění dokladů, pokud by bylo delší muselo by si dítě v ČR v dospělosti žádat o doklady na nějakém ministerstvu).. pokud máte všechny doklady v pořádku a budete rodit v místě trvalého bydliště (nevím jestli kraj nebo okres) tak už bys pak neměla ani nikam běhat nebo žádat..

Mockrát děkuji, příjmení je krátké, jen 5 písmen.-) tak by to mohlo vyjít!! Ještě jednou děkuji a přeji krásný den :-) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3513
11.8.15 12:13
@Trzda píše:
dám vám kontakt na mého chlapa, můžete to zkusit a vysvětlit mu to :-D díííík :palec: :palec: :palec:

Ma znama by mu to vysvetlila; ta zastava nazor zcela opacny, ze do vyberu jmena nema chlap, co mluvit. Jeji hlaska: „no uterus, no opinion“ :mrgreen:.
Ale nechapu, kdyz se ti to jmeno moc nelibi, ze se do toho nechas chlapem natlacit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Trzda
11.8.15 12:14
@lleennttiillkkaa píše:
těhotenský hormony jsou potvory :mrgreen:
:palec:
  • Citovat
  • Nahlásit
5483
11.8.15 12:15

@Trzda Já jsem nepochopila, jestli je manžel cizinec, nebo jen máte cize znějící příjmení? Holky to píší drsně, ale je fakt, že v partnerství přeci nelze použít taktiku jednoho „nejede přes to vlak“, zvlášť když jde o jméno společného dítěte. Co kdybys mu řekla, že jméno dáš ty, protože ho ty porodíš a ty budeš v porodnici pak sama v kontaktu s matrikářkou? Asi by taky prskal, ne? Jak píšeš, tak je vidět, že si všechna negativa uvědomuješ, tak zkus trochu zabojovat. Jméno je opravdu pěkné, ale prostě pro náš kraj strašně nepraktické. Jak psal někdo výše, já třeba netušila, že se někde čte i „sín“ (ač mi to vždy vrtalo hlavou, proč se tak nečte). Bude celý život vysvětlovat, protože je pořád větší šance, že v ČR žít bude (pokud teda není manžel opravdu cizinec).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
11.8.15 12:15
@kjhui píše:
to je častý omyl, ve standardní angličtině se čte „Sín“ (alá Sean Penn), „Šón“ (alá Sean Connery) je skotská výslovnost irského jména, které má v angličtině asi deset modifikací podle místa užívání, významem je to náš Jan.. teoreticky mu můžeš říkat i „Šoun“ (alá Shaun the sheep)..

Sín Penn? 8o Anglicky mluvím slušně, ale teď si uvědomuju, že jsem to jméno nikdy neslyšela vyslovené rodilým mluvčím, pouze napsané, a automaticky jsem předpokládala, že každý Sean se čte Šón. Člověk se učí každý den :)

@Trzda Mezi jménem Timea a Sean je zásadní rozdíl. Troufám si tvrdit, že Timeu zvládne většina Čechů vyslovit správně na první pokus.

Jako akceptovatelnou zdrobnělinu bych volila Šóný.

Příspěvek upraven 11.08.15 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Trzda
11.8.15 12:16
@Gorlami píše:
Ma znama by mu to vysvetlila; ta zastava nazor zcela opacny, ze do vyberu jmena nema chlap, co mluvit. Jeji hlaska: „no uterus, no opinion“ :mrgreen:.
Ale nechapu, kdyz se ti to jmeno moc nelibi, ze se do toho nechas chlapem natlacit…

Kámoška mi to říká taky, ale po diskuzi s ním, mě pochopila :-D, prostě by byl zklamaný, ale to asi takhle když se osobně neznáme „nikdo“ tady, tak to nemůžete pochopit… ale dík nakonec za každý názor, mějte se :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Trzda
11.8.15 12:17
@jankee píše:
Sín Penn? 8o Anglicky mluvím slušně, ale teď si uvědomuju, že jsem to jméno nikdy neslyšela vyslovené rodilým mluvčím, pouze napsané, a automaticky jsem předpokládala, že každý Sean se čte Šón. Člověk se učí každý den :)

@Trzda Mezi jménem Timea a Sean je zásadní rozdíl. Troufám si tvrdit, že Timeu zvládne většina Čechů vyslovit správně na první pokus.

Říkala bych Šóný.

ano to máte pravdu, tam šlo jen o to, že na to jméno koukal každý taky ze začátku divně (ohledně výslovnosti, to nemá nic společého)

• Citovat
  • Nahlásit
5483
11.8.15 12:19
@Trzda píše:
chcete mi říct, že když jste řešili jméno, že jste se hned shodli??? My jinak problém nemáme, jen zrovna prostě u jména, navíc jsem psala, že nemáme ještě pohlaví zjištěné a vůbec ty voe já nepotřebuju psychology!!! zatím :D ale po těchto debatách tady s některými mi asi brzo hrábne! :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:

Málokdo se shodne hned, ale většinou funguje jakési veto, že pokud je nějaké jméno jednomu silně proti srsti, že se z výběru vyřadí hned, a dál se vybírá ze jmen, která jsou přijatelná pro oba. My si takto vylučovací metodou pokaždé vytvořili trojku, o které jsme pak uvažovali. Teda to třetí jméno bylo vždy spíš do počtu, ve skutečnosti jsme pokaždé váhali mezi 2 (a i tak každý měl svého favorita).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12177
11.8.15 12:20
@Trzda píše:
tohle jméno se mu líbí několik let, „přinesl“ si ho tehdy z Ameriky a prostě o tom se mnou nehodlá diskutovat.-) i když mě se to jméno líbí, ale jak je jíž výše psáno lidi nebudou absolutně vědět, jak se to čte, natož píše, ale okolí si zvykne… žije v domnění, že tady v čechách moc dnešních dětí žít stejně nebude… tak i proto…

Jenom pro zajímavost, kde jich většina bude žít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Trzda
11.8.15 12:20
@Samamama píše:
@Trzda Já jsem nepochopila, jestli je manžel cizinec, nebo jen máte cize znějící příjmení? Holky to píší drsně, ale je fakt, že v partnerství přeci nelze použít taktiku jednoho „nejede přes to vlak“, zvlášť když jde o jméno společného dítěte. Co kdybys mu řekla, že jméno dáš ty, protože ho ty porodíš a ty budeš v porodnici pak sama v kontaktu s matrikářkou? Asi by taky prskal, ne? Jak píšeš, tak je vidět, že si všechna negativa uvědomuješ, tak zkus trochu zabojovat. Jméno je opravdu pěkné, ale prostě pro náš kraj strašně nepraktické. Jak psal někdo výše, já třeba netušila, že se někde čte i „sín“ (ač mi to vždy vrtalo hlavou, proč se tak nečte). Bude celý život vysvětlovat, protože je pořád větší šance, že v ČR žít bude (pokud teda není manžel opravdu cizinec).

Díky za „pochopení“ a budu to zkoušet, třeba to nakonec nebude ani potřeba :-) a budeme mít holčičku, tam si jméno zvolím já :-D :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
3513
11.8.15 12:21
@Trzda píše:

Ja mela jmeno pro dite vymysleny uz predtim nez jsem potkala jeho otce, ten nastesti nic nenamital. :)
Jinak ja bych jmeno, co se mi nelibi nedala, hledala bych jine, na kterem bychom se shodli oba. Chlapa bych s nejakym „pres to nejede vlak“ poslala do pr.dele :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
11.8.15 12:23
@Trzda píše:

Jména pro děti máme od začátku našeho vztahu :oops:  :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13932
11.8.15 12:28

@Trzda nic si z toho nedelej u nas byla pro chlapce taky jen jedna volba. Mame teda holcicku a tam jsme jeli Ano/Ne a u prvniho kde jsme se shodli ( z naseho vyberu teda ) tak to jsme dali. Favoritky jsem mela jine :). U toho kluka chtel jmeno po sobe a mlel o tom tak dlouho az se mi to zacalo hodne libit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
11.8.15 12:34

@Trzda
no každopádně se shodněte na jménech pro obě pohlaví, v porodce budou trvat na napsání jmen pro holku i kluka, i kdyby jste si byli stoprocentně jistí pohlavím z UTZ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat