Jsem covidový zdravotník, mám deprese

Anonymní
25.10.20 17:52

Jsem covidový zdravotním, mám deprese

Nečekám útěchu, chci se jen vypsat. Pracuju s covidovými pacienty, akutní oddělení. Jsem v práci čím dál víc a už cítím, že to nedávám. Je neděle večer, dnes jsem měla volno, ale příští týden 6 dní v práci 8, 12 a 24h směny…Nejsem jediná, je nás hodně. Už celé odpoledne na to myslím, jak se mi tam nechce. Najednou mám strach, zatím to šlo. Cítím, jak mě opouští duševní zdraví, kupí se zdravotní problémy, přestává mě bavit to, co mě dřív bavilo…nemůžu si vzít volno, ani bych to neudělala, ostatní by to odnesli. Dnes mě úplně rozložila informace o velkých trzích v Praze i jinde…až mě napadají myšlenky, že ty lidi, co se tam nakazí, si moje úsilí, které každý den vynakládám, nezaslouží…stejně tak jsem měla stejný pocit před cca týdnem, kdy byla v Praze stupidní demonstrace ohledně sportovních akcí…Spousty lidí ignoruje opatření, a pak když onemocní očekávají, že dostanou tu nejlepší péči…jenže kde jsou rezervy? Já sama cítím, že už nemůžu a nejsem sama…promińte, že tu brečím…chtěla jsem si ulevit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14286
25.10.20 18:02
@Anonymní píše:
Nečekám útěchu, chci se jen vypsat. Pracuju s covidovými pacienty, akutní oddělení. Jsem v práci čím dál víc a už cítím, že to nedávám. Je neděle večer, dnes jsem měla volno, ale příští týden 6 dní v práci 8, 12 a 24h směny…Nejsem jediná, je nás hodně. Už celé odpoledne na to myslím, jak se mi tam nechce. Najednou mám strach, zatím to šlo. Cítím, jak mě opouští duševní zdraví, kupí se zdravotní problémy, přestává mě bavit to, co mě dřív bavilo…nemůžu si vzít volno, ani bych to neudělala, ostatní by to odnesli. Dnes mě úplně rozložila informace o velkých trzích v Praze i jinde…až mě napadají myšlenky, že ty lidi, co se tam nakazí, si moje úsilí, které každý den vynakládám, nezaslouží…stejně tak jsem měla stejný pocit před cca týdnem, kdy byla v Praze stupidní demonstrace ohledně sportovních akcí…Spousty lidí ignoruje opatření, a pak když onemocní očekávají, že dostanou tu nejlepší péči…jenže kde jsou rezervy? Já sama cítím, že už nemůžu a nejsem sama…promińte, že tu brečím…chtěla jsem si ulevit…
:hug: tohle by si meli precist vsichni ti, co se rozkrikuji jak o nic nejde, ze rymicka a chripcicka a ze nam media lzou a v nemocnicich se nic nedeje :zed: Drz se. Nemate nahodou k dispozici nejakeho krizoveho psychologa?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3940
25.10.20 18:06

Moc Te lituji :hug: a posilam hodne sil..je to tezke, taky to nechapu, bez respiratoru v podstate nevychazim, snazim se chranit dve rodice i ostatni a taky ziram jak jidi na to kaslou..hlavne Ti mladi, vis co v tom breznu to bylo nove, lide se klepali strachy, ted se vi, ze korona kosi vetsinou ty starsi, a obavsm se, vze hlavne ty mladsi nilkdo nedonuti k vetsi zodpovednosti..trva to uz hodne dlouho a lidem hlsvne mlsfym uz zacina byt asi burt jestli je mrtvych 200 Nebo 3tis za den, pro ne jsou to anonymni seniori, a proste si chteji delat co chteji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
25.10.20 18:11

Já tě naprosto chápu, z těch lidí mám vztek, spousta lidí okolo mě jen hledí, co se může a všichni se navzájem schází, co to jde. je to úplně šílené a nejhorší jsou matky dětí, ty se ohánějí potřebou sopciálních kontaktů a kdečím. Každý má potřebu sociálních kontaktů, děti, dospělí, ale to to sakra nejsou schopni vydržet měsíc na tom nejnutnějším práce/nákup/doma?
To uvažování lidí je fakt nechutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
25.10.20 18:11

Je mi to moc líto, děkuji ti, vám všem, za to, že jste a děláte svou práci, i když je to teď šíleně náročné. Držte se všichni :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
25.10.20 18:12

Zkus se soustředit jen na ten každý konkrétní den. Zprávy bych úplně vypustila, aspoň na čas lidi neřeš. Snaž se myslet na hezké věci, např. kam bys chtěla jet na dovolenou, koho navštívit, co pěkného si přečíst… To šílenství jednou musí skončit a pak si konečně odpočineš. Tvoje práce má smysl jen tehdy, pokud jsi, i kdyby jen trochu, v pohodě. Mluv s lidmi kolem tebe, jste v tom spolu-vzájemná podpora.Jsem zdravotník :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6057
25.10.20 18:17

Chápu, musí to být hrozné, drž se. Musíme doufat, že se to brzy začne otáčet k lepšímu. U nás ve městě v domově seniorů neustále volají o pomoc, mají polovinu personálu, který je dva kroky před zhroucením. Je mi vás všech, co musí jet nadoraz a to fyzicky i psychicky strašně líto.
Ale trhy tuto situaci už nezmění, je to venku, pokud všichni mají roušky a nakoupí a odejdou, tak je riziko menší, než mají ti, co jezdí autobusem do práce. Zase chápu i tu druhou stranu, každý se snaží pracovat, vydělávat, i ti pěstitelé :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
25.10.20 18:21

Upřímně já to taky zlehčuji, ale mám rozum a na trhy nejdu, do krámu jen když musím. Kvůli takovým budou ty opatření pořád a nikdy se toho nezbavíme. Zdravotníky upřímně lituji :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
25.10.20 18:22

Ja ti chci napsat, ze je ale stale i dost lidi, kteri opatreni dodrzuji a vazi si prace zdravotniku. Za mne osobne obrovsky repekt a uvedomuju si, jak jste obetavi a ze bez vas by to neslo. Moc si vazim vasi prace :palec: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29763
25.10.20 18:28
@Niky2 píše:
Ja ti chci napsat, ze je ale stale i dost lidi, kteri opatreni dodrzuji a vazi si prace zdravotniku. Za mne osobne obrovsky repekt a uvedomuju si, jak jste obetavi a ze bez vas by to neslo. Moc si vazim vasi prace :palec: :hug:

I já! Děkuji :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 18:28

Přesně vím jak se cítíš a to co teď napíšu je hnus, ale snad mi za to nevezmou diplom.
Přesně po té demonstraci, jsem se rozhodla dát výpověď. Nezvládám to.
Půjdu radši na pracák než se o tyhle lidi starat.
Do práce se vrátím až tohle pomine.
Prostě jsem to v tom špitále neustála. Už na jaře toho bylo na mě moc a představa toho samého?… Ne. :?.
Skončila bych v Bohnicích. Nemůžu, mám rodinu…

• Citovat
  • Nahlásit
1219
25.10.20 18:30

Jezis, jak mě ty zesmesnovci Covidu se.oi :zed: :potlesk:
Drzte se. My opatření dodrzujeme a upřímně tvou frustraci chapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
25.10.20 18:31

Je mi to také moc líto… hlavně kvůli lidem kteří opatření nedodržují a z toho důvodu počty narůstají. Vážím si Vaši práce, všech kteří pracují v Covidu blízko. Pomoct Vám bohužel nemohu… snad jen tak že jsme jedni z těch kteří poctivě sedí s dětmi doma.
Po každé bouřce musí vyjít slunce… tak snad už to bude brzy. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7195
25.10.20 18:41

Obdiv a respekt :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
25.10.20 18:42

Smekám před všemi zdravotníky, kteří jsou takto na ráně. Lidi mají vztek na roušky, na Prymulu, na Vojtěcha, a taky nejsou ovce, že.. Jenže opatření tu nejsou kvůli nim. Ať si o covidu myslím, co chci, opatření dodržuju. I kdyby to mělo být jen kvůli těm pracujícím v nemocnicích, kteří, ke své i naší smůle, nejsou vidět. :kytka:

Příspěvek upraven 25.10.20 v 18:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama