Jsem sobecká na manželova syna z předchozího vztahu?

Anonymní
29.7.13 10:24

jsem špatná??

Holky, chtěla bych znát názor i cizích lidí… S manželem jsme spolu 3 a půl roku. Máme ve střídavé péči jeho syna 6,5 let. V září půjde do školy. celé 3 roky co střídavá péče u nás je, jsem byla v klidu.. Maličký byl týden u nás a týden u své matky…jenže teď se rozhodovalo kde bude chodit do školy a soud určil školu v místě bydliště matky..takže budeme muset jezdit se synem do školy a ze školy ho vyzvedávat. Manžel má proto hodně omezené možnosti práce. Matka ho neustále chce do péče, pořád probíhají soudy a tahanice (zatím uspěšně obhajujeme střídavku). Má to podmínku, že my vždy musíme malého vozit i si ho vyzvedávat a zajištovat jeho cestování do školy. Navíc maličký má koníček 3× týdně a i když je u matky tak pro neho manžel jezdí, veze ho do našeho města na koníček a zase ho odveze zpět. Je to časově dost náročné, finančně taky… Když jsem navrhla at ho máme na víkendy tak nesouhlasil… Chce ho mít doma co nejčastěji.. Jsem sobecká?? Začínám mít pocit, že je to na úkor mě a teď i naší 5 měsíční dcerky. Dálka je cca 15 km (20 minut autem)… s manželem se nehádáme..opravdu jsme spolu štastni…ale jediné hádky jsou kvůli maličkému… že kdykoliv se prcek rozhodne tak se pro neho jede (když je u matky a to i v tu dobu kdy máme třeba s manželem nějaké plány tak se ihned ruší)… Vím, že manžel svého syna miluje…taky ho mám moc ráda…přece jen si s ním hraju a vychovávám ho od jeho 3 let, ale je to moc těžké…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.7.13 10:24

omlouvám se....

Omlouvám se za anonym…snad to pochopíte

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
29.7.13 10:27

Rada: představ si, že dítě by bylo Tvoje a ne jeho. Hned by vše bylo jednodušší. Nepochybovala bys, pro svoje dítě by ses roztrhla. Jen se asi neumíš vžít do manžela. Teď ho bereš jen jako JEHO dítě, JEHO závazek.

• Citovat
  • Upravit
6787
29.7.13 10:27

Promiň asi budu tvrdá, ale věděla jsi do čeho jdeš, že dítě má a stará se o něj, takže nemůžeš teď kvůli „společnému“ dítěti chtít, ať to „jeho“ vídá méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27130
29.7.13 10:31

Takže máma ho chce mít u sebe, maceška chce, aby byl u mámy, táta chce střídavku… Chybí mi tam jedna nepodstatná drobnost - CO CHCE TEN KLOUČEK.

Já bych to řešila hlavně s ním. Vadí mu cestování? Nebo je ochotný nepohodlí přetrpět, aby byl s tátou? A nebo se mu stýská po mámě?

Manželovi se nediv, je to jeho syn. Představ si, že by po tobě někdo chtěl, aby ses s dcerou vídala jen jednou týdně. Opravdu bych se soustředila na to, co chce to dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karfice
29.7.13 10:31
@subsomi píše:
Promiň asi budu tvrdá, ale věděla jsi do čeho jdeš, že dítě má a stará se o něj, takže nemůžeš teď kvůli „společnému“ dítěti chtít, ať to „jeho“ vídá méně.

SOUHLAS

• Nahlásit
  • Citovat
evill
29.7.13 10:32

Ano pocity jsou běžné. Ty nikdy nebudeš milovat jeho dítě tak jako své, a on nikdy nebude milovat Tebe jako své dítě. Není to tvůj pocit, že je dítě nadřazené. Je to skutečně tak, bylo to tak a bude. Čím bude dítě starší, tím to bude pro Tebe horší. To, že ta láska k cizímu dítěti není až taková člověk zjistí až s narozením vlastního dítěte, viď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
27130
29.7.13 10:35
@evill píše:
Ano pocity jsou běžné. Ty nikdy nebudeš milovat jeho dítě tak jako své, a on nikdy nebude milovat Tebe jako své dítě. Není to tvůj pocit, že je dítě nadřazené. Je to skutečně tak, bylo to tak a bude. Čím bude dítě starší, tím to bude pro Tebe horší. To, že ta láska k cizímu dítěti není až taková člověk zjistí až s narozením vlastního dítěte, viď ;)

proto mě překvapuje, kolik holek přísahá na to, že jejich chlap miluje jejich dítě z prvního manželství stejně jako to společné a argumentují tím, že přeci „bydlí spolu“. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 10:39

Děkuji za názory…asi máte pravdu. šla jsem s tím do toho… jen jsem si říkala, že to bude lehčí a ted jsem z toho trochu v šoku… Je u nás rád, stejně tak u mamky… je to těžké, protože manžel s bývalou vůbec nevychází… jsou tam naschvály, úplně jiná výchova na obou stranách. Maličký říká že chce k nám když ho mamka napomene a naopak když my ho za neco potrestáme tak brečí že chce k mamce… ale to je si myslím normální… osobně si myslím, že střídavka je pro něho špatná. V každé rodině je zcela jiná výchova. Ale jemu to nejspíš vyhovuje…říká že chce týden u mamky a týden u tatky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.13 10:41
@evill píše:
Ano pocity jsou běžné. Ty nikdy nebudeš milovat jeho dítě tak jako své, a on nikdy nebude milovat Tebe jako své dítě. Není to tvůj pocit, že je dítě nadřazené. Je to skutečně tak, bylo to tak a bude. Čím bude dítě starší, tím to bude pro Tebe horší. To, že ta láska k cizímu dítěti není až taková člověk zjistí až s narozením vlastního dítěte, viď ;)

Já si myslím, že první je maličký a pak já s malou…Můj pocit :?

• Nahlásit
  • Citovat
3031
29.7.13 10:49

Zakladatelku chápu, že ji to začíná vadit a bude hůř. CHlap totiž bude mít pocit, že vaše společná dcera má oba, ale za to jeho hošík bude vždy chudáček. Na druhou stranu čest a slava, jak se stará. Vzala sis chlapa s děckem, a s tím jsou spojeny i tyto věci. S tím se smiř. Jinak docílíš hádek a rozchodu. Jen se modli, aby synek nedělal naschvály a nešel proti tobě. Teď se rozcházejí naši přátelé, žili spolu 20let, společné děti nemají, každý z prvního manželství 2. A ty, ač by se zdálo, že už jsou dospělé jsou důvodem rozchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71424
29.7.13 10:49

Ze začátku mi přišlo, že bydlíte nějak daleko od sebe, ale tedy 15km mi přijde jako nic a časově jsem to měla já na základku dál, pravda pěšky, ale stejně.
A nějak tedy nechápu proč to bude na úkor manželovo práce, když ty jsi doma? Ho můžeš vozit ty, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30420
29.7.13 10:52

Ptáš se, jestli jsi sobecká…ano jsi. Pokud je to milujíci rodič, tak bude vždy dítě na prvním místě. Vědělas, že má dítě a vědělas do čeho jdeš.

V rodině máme bohužel podobný případ, ženská si nabrnkla chlapa už s děckem a proti srsti jí to nebylo, ale otěhotněla a začala synka nesnášet, dělat z něho to nejhorší děcko na světě atd. A dopadne to asi tak, že se od nich odstěhuje až si s ním „zadělá“ na druhé dítě. IQ tykve no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27130
29.7.13 10:55
@Anonymní píše:
Děkuji za názory…asi máte pravdu. šla jsem s tím do toho… jen jsem si říkala, že to bude lehčí a ted jsem z toho trochu v šoku… Je u nás rád, stejně tak u mamky… je to těžké, protože manžel s bývalou vůbec nevychází… jsou tam naschvály, úplně jiná výchova na obou stranách. Maličký říká že chce k nám když ho mamka napomene a naopak když my ho za neco potrestáme tak brečí že chce k mamce… ale to je si myslím normální… osobně si myslím, že střídavka je pro něho špatná. V každé rodině je zcela jiná výchova. Ale jemu to nejspíš vyhovuje…říká že chce týden u mamky a týden u tatky.

Tak to není moc, co řešit.
chápu, že z tvého pohledu by bylo dobré střídavku zrušit, aby se otec mohl věnovat hlavně tvé dceři, ale z pohledu syna je to jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 10:55

@j.a.n.i1 Nemůžu, nemám řidičák a bojím se toho… takže já asi řídit nebudu nikdy… Je to kousek, ale ráno tam a zpět 40 min… po škole kolem 1 tam a zpět 40 minut a pokud bude u mamči tak tak 40 minut tam a zpět, hod a půl trening a dalších 40 minut tam a zpět…takže 3 hodky. Nezdá se to, ale nemůžeme ani nikam zajet, třeba na pár dni, protože treninky jsou dulezite a musi na ne jit. I kdyz je u mamky. @jenika1 Je to tata s velkým T… to musím uznat… zatím většinou se synem. Asi až bude malá větší tak to bude i s ní.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama