Jsem zoufalá. Neustále ženské potíže

291
26.11.19 10:38

Jsem zoufalá. Neustále ženské potíže

Ahoj,

už jsem tady několikrát psala. Vím, že nejste lékaři, ale já k nim opravdu chodím, moje gyndařka, urolog a obvodacka mě už musí nesnášet…
Vlastně vždy 10-14 dní před ms to začne.
Začalo to v srpnu lehkými bolestmi podřišku, na preventice potom ok, tak jsem si řekla, že to je od zad. (mám vyhřezle plotýnky hodně)
Menstruace sice přišla později, velmi silná, velmi bolestivá a úplně jiná, ale řekla jsem si ok, tělo není stroj.
V zaří po ovulaci (cca ji poznám) opět bolesti, tlaky do konečníku a přidalo se po antibiotikách na zánět průdušek i pálení pochvy (nespojené ale s čůráním), pocit nateklého spodku, bolesti dole atp. -bez výtoku
Na gyndě mi řekla, že mám šílené kvasinky… dostala jsem Polygynax, který nezbral a i v průběhu strašně pálil. Sex nebyl, přítel prý lečbu mít nemusí (nicméně jsem mu stejně koupila Canesten).Přišla o týden opožděná menstruace, která poprvé v životě začala špiněním dohromady se šíleným pálením, které se nedalo vydržet. Takže jsem naklusala na gyndu, doktorka řekla, že stěry mám z preventivky ok (prý dělá automaticky i na chlamýdie, na které jsme se ptala…) a udělala nějaké další a volala za pár dní sestra, že tam něco mám, ať si příjdu pro Macmiror. Sestra mi dala recept, neřekla, co mi je, že mám nějakou potvoru a přítel se léčit nemusí…
První dva dny braní Macmiroru pálení, nevolnost, bolesti a pak docela ok. Nicméně po dobrání dneska pálení, včera hodně silné MS bolesti… MS by měla dorazit ale až za 12 dní. Cykly mám dlouhé 33 dní, ovulace byla dle papírku a bolesti před 8 dny.
Musím se přiznat, že minulý týden byl nechráněný sex, asi možná v období plodných dní, záznamy nevedu :D. Protože už se mi chvilku ulevilo a sex nebyl dlouho…
Urologie navštívena dvakrát, moč vždy v pořádku…
Měla jste některá podobné zkušenosti?
Já už nevím. Hledám všude, uvažuji nad změnou gyndařky, nebo že si zaplatím soukromého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.19 10:50

Ano já se s něčím obdobným trápím již od 08/2018..stěry mám ovšem čisté, takže oříšek. gynekologa jsem měnila 2× - jednou jedinkrát ve stěru kvasinky, urologie ok (jednou zánět močáku v 12/2018), na kožním vše ok (šli jsme oba s partnerem na pohlavní choroby). je to začarovaný kruh. mám pálivý výtok, od ms po ovulaci (kdy je zvýšený) je to nejhorší, pak se to dá. nepomohl polygynax, macmiror ani mycomax. teď beru autovakcínu, ale jak píšu..kvasinky byly ve stěru pouze jednou, jinak čisto, tak nevím zda to bude mít účinek. za léčbu jsem za tu dobu utratila přes 15t. učím se s tím žít, nepomohla příroda a ani chemie. (prosím anonym)

• Citovat
  • Nahlásit
13472
26.11.19 11:00

Zkus třeba vysadit sladké, prostě trošku dietu, zdravý životní styl ;)
A neboj se na tu gyndu jít, lepší zavčas než to nechat být. Já jsem taky takový případ, že už nade mnou kroutí gynekoložka hlavou. Zase trpím na záněty dělohy. Za dva roky už mám třetí. Prostě hned na vše reaguji přehnaně zánětem :zed: takže jsem na gyndě pořád. Prvně jsem měla anembryomolu tak jsem musela na revizi, pak hned zánět dělohy, problémy v těhotenství, akutní císař, špatné hojení jizvy a zase zánět dělohy, teď spontánní potrat a hned zase zánět dělohy :zed: a teď čekám jestli zaberou ATB, pač už šestý den brání a břicho není v pohodě. Jenže už mám ovulaci a tu mám od porodu bolestivou, tak nevím jestli je to tím nebo nezabírají antibiotika :nevim: ve čtvrtek mám kontrolu, tak doufám, že budu v pořádku ;) ale stejně chci těhotnět a je mi jasné, že to nebude jen tak.

Takže fakt se netrap, takových otravných pacientek je spousty, ale tu pomoc lékaře holt potřebujeme :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16372
26.11.19 11:03

Cvičíš na ta záda? A něco konkrétně na pánevní dysbalance- najdi si fyzioterapeuta, co má patřičné vzdělání na cvičení podle Mojžíšové a začni s tím - gynekologické obtíže to umí dost srovnat.

Jinak holt začni používat probiotické čípky a případě i lyzáty typu candivac - to může jedině pomoci.

Plus hlasuju za nějaké koupele s chytrou houbou - uvolní to svaly a pomůže to s nežádoucíma kvasinkama.

https://www.chytra-houba.eu/…koupele.html

Plus bych zkusila tak dva, tři měsíce užívat drmek okolo 200mg denně
(nekombinovat s hormonální antikoncepcí, ale tu zjevně nebereš a s antipsychotiky či antiparkinosinky)
https://examine.com/…gnus-castus/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
26.11.19 11:06
@Anonymní píše:
Ano já se s něčím obdobným trápím již od 08/2018..stěry mám ovšem čisté, takže oříšek. gynekologa jsem měnila 2× - jednou jedinkrát ve stěru kvasinky, urologie ok (jednou zánět močáku v 12/2018), na kožním vše ok (šli jsme oba s partnerem na pohlavní choroby). je to začarovaný kruh. mám pálivý výtok, od ms po ovulaci (kdy je zvýšený) je to nejhorší, pak se to dá. nepomohl polygynax, macmiror ani mycomax. teď beru autovakcínu, ale jak píšu..kvasinky byly ve stěru pouze jednou, jinak čisto, tak nevím zda to bude mít účinek. za léčbu jsem za tu dobu utratila přes 15t. učím se s tím žít, nepomohla příroda a ani chemie. (prosím anonym)

Já právě už uvažuji nad bezplatným vyšetřením na venerologii v Praze. Už jsem tam i volala…Jen jsem učitelka a ředitel mě neuvolní, což i chápu a odpoledne už nenabírají. Takže mám do toho teď nervy ještě z práce, protože pořád chybím, jak jsem nemocná. Nedá se s tím už ani normálně fungovat, jak jen cítím pálení.
Byla jsem i na homeopatii, kde jsem našly možná příčinu a teď beru homeopatické přípravky a právě se to zhoršilo. Pan homeopat mi i říkal, že se to mlže stát, ale mám vydržet. Jenže mě už tohle příjde zapeklitější problém.
Myslíš, že by to mohla být psychika, psychosomatika atp.? Mám to zejména po potratu z minulého roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
26.11.19 11:08
@anavi13 píše:
Zkus třeba vysadit sladké, prostě trošku dietu, zdravý životní styl ;)
A neboj se na tu gyndu jít, lepší zavčas než to nechat být. Já jsem taky takový případ, že už nade mnou kroutí gynekoložka hlavou. Zase trpím na záněty dělohy. Za dva roky už mám třetí. Prostě hned na vše reaguji přehnaně zánětem :zed: takže jsem na gyndě pořád. Prvně jsem měla anembryomolu tak jsem musela na revizi, pak hned zánět dělohy, problémy v těhotenství, akutní císař, špatné hojení jizvy a zase zánět dělohy, teď spontánní potrat a hned zase zánět dělohy :zed: a teď čekám jestli zaberou ATB, pač už šestý den brání a břicho není v pohodě. Jenže už mám ovulaci a tu mám od porodu bolestivou, tak nevím jestli je to tím nebo nezabírají antibiotika :nevim: ve čtvrtek mám kontrolu, tak doufám, že budu v pořádku ;) ale stejně chci těhotnět a je mi jasné, že to nebude jen tak.Takže fakt se netrap, takových otravných pacientek je spousty, ale tu pomoc lékaře holt potřebujeme :hug:

On to je začarovaný kruh. Necítím se několik měsíců ve svém těle dobře, přišlo to potratem před rokem, přežírání, příbírání a depky… Takže přemožené kvasinky asi všude. Sice přeléčeno, ale nevím…
Sladké jsem před měsícem jedla na kila, až neskutečně. Teď měsíc minimum…ale pálení stále. Léky nezabraly, gyndařka šílí a já taky.
Děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
26.11.19 11:10

Ahoj, já si procházím podobným trápením od léta.

Měla jsem to i dříve, moje obvodní gynekoložka s tím nikdy nic moc nechtěla dělat, odkázala mě na dostupné přípravky v lékárně.

Teď jsem v zahraničí a mám tu novou gynekoložku, přístup při léčbě naprosto odlišný. Když jsem jí řekla, že s přestávkami mě opakované kvasinky trápí asi 6 let a doktor u nás s tím nic nedělal, nechtěla mi věřit, připadala jsem si jako exot. No, vzala mi okamžitě stěr, udělala automaticky test na CRP. CRP bylo OK, ale stěr tedy prokázal kvasinky. Léčba byla následující - 5 dní zavádět čípky - léčivá látka Natamycin, následujících 5 dní čípky s látkou Ketokonazol. K tomu jsem 1., 4., 7. a 14. den od návštěvy doktorky měla vypít antimykotickou tabletu Diflukan (v Čechách jsou tuším i jiné analogy jako Mycomax apod.). Tu samou tabletu měl jednorázově vypít i manžel…

Je to teď sice první cyklus po léčbě, ale musím tedy zaklepat, že zatím je vše OK. Kontrolní stěry potvrdily úspěšnost léčby…do té doby, než jsem tam šla, jsem zkoušela různou přírodní léčbu (kokosový, rakytníkový olej, bylinné koupele) a většinou se to po tom akorát zhoršilo…měla jsem také ten Polygynax - nezabral. Takže já doporučuju opravdu důkladnou cílenou léčbu, já doufám, že u mě mají kvasinky už útrum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
26.11.19 11:14
@Ou píše:
Cvičíš na ta záda? A něco konkrétně na pánevní dysbalance- najdi si fyzioterapeuta, co má patřičné vzdělání na cvičení podle Mojžíšové a začni s tím - gynekologické obtíže to umí dost srovnat.

Jinak holt začni používat probiotické čípky a případě i lyzáty typu candivac - to může jedině pomoci.

Plus hlasuju za nějaké koupele s chytrou houbou - uvolní to svaly a pomůže to s nežádoucíma kvasinkama.

https://www.chytra-houba.eu/…koupele.html

Plus bych zkusila tak dva, tři měsíce užívat drmek okolo 200mg denně
(nekombinovat s hormonální antikoncepcí, ale tu zjevně nebereš a s antipsychotiky či antiparkinosinky)
https://examine.com/…gnus-castus/

Právě jsem dobrala urivac, ale potíže to nezměnilo, tak ten candivac mě taky napadl a asi zkusím. Už jsem utratila takových peněz za to…Jinak cvičím na rehabilitaci i dle Mojžíšové, dle Smíška doma s lany a na lekcích, ale teď se právě přiznám, že jak se mi to vrací, jsem zničená, unavená a nemám chut ani chodit na procházky. Ráno odjedu v 7 do práce, ve 4 se vrátím a nedělám nic. Přítel je už smutný, jen si stěžuju, nemáme sex…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218

Jinak nechci malovat čerta na zeď, ale velmi silná, dlouhá menstruace s tlaky nebo křečemi do konečníku může být endometrioza. Endometrioza je komplexní onemocnění, vzniká v důsledku hormonální nerovnováhy a oslabené imunity, psychické zátěže…a může být také spojena s těmi opakovanými gynekologickými problémy (oslabená imunita).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
@Jeanine33 píše:
Právě jsem dobrala urivac, ale potíže to nezměnilo, tak ten candivac mě taky napadl a asi zkusím. Už jsem utratila takových peněz za to…Jinak cvičím na rehabilitaci i dle Mojžíšové, dle Smíška doma s lany a na lekcích, ale teď se právě přiznám, že jak se mi to vrací, jsem zničená, unavená a nemám chut ani chodit na procházky. Ráno odjedu v 7 do práce, ve 4 se vrátím a nedělám nic. Přítel je už smutný, jen si stěžuju, nemáme sex…

jinak jsem brala kontryhel. Ale nevim, jestli ty čaje a kapky spíš neuškodily. Protože se trochu bojim endometriozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
26.11.19 11:16
@yogina píše:
Jinak nechci malovat čerta na zeď, ale velmi silná, dlouhá menstruace s tlaky nebo křečemi do konečníku může být endometrioza. Endometrioza je komplexní onemocnění, vzniká v důsledku hormonální nerovnováhy a oslabené imunity, psychické zátěže…a může být také spojena s těmi opakovanými gynekologickými problémy (oslabená imunita).

No právě. Taky mě napadla. Ale problém ji zjistit. Mám paniku z operace, UTZ se to běžně nezjistí… Poslední tři MS právě začaly špiněním, silnou bolestí před, dva dny krvácení, pak špinění., bolesti…týden klid a od ovulky ted zase. Už třetí měsíc. Nikdy od 15 jsem to nezažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1218
26.11.19 11:19

@Jeanine33
Já jsem ohledně endometriozy ještě naposledy vsadila na přírodní léčbu a objednala si tinkturu na míru od Podhorné (Byliny Naděje). Beru už více než měsíc a musím říct, že hned ta první MS byla o něco kratší (6 dní namísto obvyklých 8 nebo 9). Zkus to zvážit. Kontryhel endometriozu zhoršuje, stejně jako třeba kapky Gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35261
26.11.19 11:23

Jj, kontryhel neužívat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
26.11.19 11:26
@yogina píše:
@Jeanine33
Já jsem ohledně endometriozy ještě naposledy vsadila na přírodní léčbu a objednala si tinkturu na míru od Podhorné (Byliny Naděje). Beru už více než měsíc a musím říct, že hned ta první MS byla o něco kratší (6 dní namísto obvyklých 8 nebo 9). Zkus to zvážit. Kontryhel endometriozu zhoršuje, stejně jako třeba kapky Gynex.

Jooo Gynex. Te n jsem brala před prvním nuespesnym tehotenstvim a super…pohoda, srovnal cyklus, hormony, pms…Takže jsem po pár měsících po revizi po SP nasadila znovu a to, co udělal…hruza. Návaly, bolesti a od té doby v háji. Pak jsem zkusila ten kontryhel ve více formách a měla jsem tedy akorát posunutou ovulaci, místo 19DC to bylo už 13DC. Ted bych měla být menstruaci až za 12 dní cca, ale bolesti mám už ted. Slabší křeče téměř v celém břiše, spodek jako když jsem to právě dostala, bolavá prsa, že nemuzu jit ze schodu… a pálení. Přítel mi i řekl, jestli z toho jednodo "šťouchu! nemuzu byt v tom. Ale to bych nemela jako priznak pálení a tak 8-9 DPO bych neměla tyhle příznaky. :nevim: :roll: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35261
26.11.19 11:27

Svědění, pálení - to bude kvasinka nebo mykóza. Kvasinky rády sladké, tak bacha na to..hlavně teď o Vánocích ;) Moc Tě nepotěším, tohle se prostě vrací, také to znám…nemusíš mít vůbec nic horšího než „obyč“ kvasinky…prostě se jim u Tebe líbí, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat