Jsou i v Maroku otravní prodavači?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.12.21 10:57

Jsou i v Maroku otravní prodavači?

Zdravím vás všechny, chtěl bych se zeptat jaká atmosféra panuje v Maroku. Jestli jsou i tam otravní prodavači co vás tahají za ruce do krámku jako v Hurghade? Děkuji za vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43139
9.12.21 11:20

Na súku leda pokřikují, odkud jste, někdy se tebou jako se ženou nechtějí bavit, jinde podávají ruce. Když jsem nechtěla uzavírat obchod, nekoukala jsem se jim do očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5680
9.12.21 11:27

Já jsem byla v Maroku poměrně nedávno a samozřejmě jako všichni muslimové mají i Maročani obchodního ducha, ale nikdo mě nikam netahal za ruku, ani mi nic nenutil :mrgreen: všichni byli velmi sympatičtí a slušní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
9.12.21 12:09

@Coockie.Avalancher je to podobné, záleží na oblasti. Kde žijou z turistů, kteří od nich něo kupují, tak je to pochipitelně urputné.

Co jsem nepohopila, tak kde se ti prodavači berou v naprosté pustině… Když jsme třeba projížděli Atlasem, nikde nikdo, mnoho kilometrů daleko žádné domy, vesnice…ale jakmile jsme zastavili na pár fotek uprostřed pustiny, do pár mitut u nás byla hromada domorodců a nabízeli šmuky :nevim: (většinou přírodniny, napodobeniny)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43139
9.12.21 12:22
@vulpes píše:
@Coockie.Avalancher je to podobné, záleží na oblasti. Kde žijou z turistů, kteří od nich něo kupují, tak je to pochipitelně urputné.Co jsem nepohopila, tak kde se ti prodavači berou v naprosté pustině… Když jsme třeba projížděli Atlasem, nikde nikdo, mnoho kilometrů daleko žádné domy, vesnice…ale jakmile jsme zastavili na pár fotek uprostřed pustiny, do pár mitut u nás byla hromada domorodců a nabízeli šmuky :nevim: (většinou přírodniny, napodobeniny)

Oni vědí, kde budou turisti vylézat a fotit. Nabízejí, ale nejsou otravní. Děti zdraví bonžůr a my jsme je krmili českými bonpari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
9.12.21 12:31

Mně teda na některých místech přišli neskutečně otravní, hlavně ti, co se nabízejí jako průvodci, jednoho jsme nemohli ani za nic setřást, pořád nás pronásledoval. :zed: Někdy jsme už museli být hodně důrazní. Za ruce nás ale teda nikdo netahal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6747
9.12.21 12:41

@Russet to bych neřekla…některá ta místa zas ta extra nebyla a zastavovalo se i kvůli „toaletě“ nebo bloudění…navíc to nebyly vůbec turistické oblasti. Fakt nás ta jejich schopnost „vylézat z děr uprostřed ničeho“ ohromovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16585
9.12.21 13:01

Pořád něco nabízejí a oslovují, takže otravní jsou jako všude jinde v podobných zemích. Nabízeli třeba koberce, hašiš…Třeba děti pořád chtěly, abychom si je za peníze fotily. A ti pastevci těch koz u silnic, ti se také zjevují. ;) Asi to nebude rozdíl od Egypta. V Maroku jsem byla v Egyptě ne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
9.12.21 13:27
@vulpes píše:
@Coockie.Avalancher je to podobné, záleží na oblasti. Kde žijou z turistů, kteří od nich něo kupují, tak je to pochipitelně urputné.Co jsem nepohopila, tak kde se ti prodavači berou v naprosté pustině… Když jsme třeba projížděli Atlasem, nikde nikdo, mnoho kilometrů daleko žádné domy, vesnice…ale jakmile jsme zastavili na pár fotek uprostřed pustiny, do pár mitut u nás byla hromada domorodců a nabízeli šmuky :nevim: (většinou přírodniny, napodobeniny)

To nikdy nezapomenu v Egypte, vraceli jsme se autobusem z vyletu, a zustalo nam nejake jidlo co jsme rano nafasovali z hotelu, uz to bylo nevabne, chtela jsem to na parkovisti vyhodit u benzinky, ale priritila se krasna tmavooka holcicka jeste s nejakym batoletem a ukazovala jestli ji tu tasku nedam, tak jsem ji to dala, vrhla se na to, a na ten krasny usmev kterym podekovala jsem dlouho nemohla zapomenout..asi to tam nemaji jedmoduche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
9.12.21 15:08

@Coockie.Avalancher jak kde.. jsou místa, kam turisté nechodí a tam je to spíš o hubu.. na letoviscích jsou někteří otravní, někteří ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.21 15:45

A co Emiráty ?

A co Emiráty? Třeba stará část Dubaje? Máte zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu