Kam s dítětem (8) v Tatrách?

26.1.20 12:00

Kam s dítětem (8) v Tatrách?

Dobré poledne,

prosím o doporučení zajímavých atrakcí pro dítě, kterému se v Tatrách nebude chtít běhat po kopcích.

Dceru (8) tam bere můj otec s manželkou (v mém věku) a jejich dcerou (13). Oni jsou sportovci (děda teda slabší), ale u mojí dcery se bojím, že nevydrží týden někde ťapkat po hřebenech.

Tak jsem si říkala, že by třeba mohli s dědou každý druhý den dělat něco jiného - vyrazit na nějakou dětskou atrakci. Zatím jsem vymyslela jen Tatralandii. Máte nějaké další tipy na to, kam by mohli zajet, aby se malá zabavila, a přitom se nevyflusala?

Předem díky moc za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

759
26.1.20 12:12

@Slečna Ferka

Ahoj,

my jsme byli několikrát v Nízkých Tatrách a v podstatě jsme kombinovali výlety a koupání. Z výletů, čímž právě nemyslím túry, to byl Chopok (tam lze dojet lanovkou), Demänovské jeskyně, zábavní areál Obrovo, Zoo Kontakt (Liptovský Mikuláš).

Co se týká koupání, byli jsme klasicky v Tatralandii, ale o něco více se nám líbilo v Bešeňové, která je kousek. Nebylo tam tolik lidí. Nevím, jestli dcera s dědou pojedou už někdy teď, nebo až v létě. Pokud je to ta druhá možnost, tak za příznivého počasí je na koupání skvělá i Liptovská Mara.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 12:16

@Dujana Omlouvám se, to jsem zapomněla. Jedou v červenci. Budou přímo v Tatranské Lomnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
26.1.20 12:27

@Slečna Ferka

Tím lépe - v tom případě platí vše, co jsem napsala, včetně toho venkovního koupání :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
26.1.20 12:45

@Slečna Ferka kousek od Tatranske Lomnice je Stary Smokovec a tam doporucuji navstivit Tricklandii - je to takovy komplex mistnosti s nastennymi malbami, ktere vytvareji opticke triky a ty se pred nimi fotis. Nektere se daji i pomoci mobilni aplikace rozhybat. Je to sranda. A v Tatr. Lomnici je nejaka herna s edukativnimi hrackami i pro vetsi deti, nevim jak se jmenuje, ale patri pod tu Tricklandii, takze kdyz si otevres jejich webovky, najdes to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19237
26.1.20 12:55

Demenovske jeskyne jsou fajn (je tam ledova i krasova).
Jen doufam, ze uz to tam maji lepe zorganizovane, v roce 2004 jsme tam cekali nekolikahodinovou frontu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
26.1.20 13:21
@Svistice píše:
Demenovske jeskyne jsou fajn (je tam ledova i krasova).
Jen doufam, ze uz to tam maji lepe zorganizovane, v roce 2004 jsme tam cekali nekolikahodinovou frontu.

Na ty jsem zapomnela. Byli jsme v nich loni v zari a cekali jsme asi 20minut, coz nam tak akorat stacilo na svacu a vycurani. A byly krasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19237
26.1.20 13:25

@Hoa Mai Tak to je fajn. Tenkrat si clovek koupil dopoledne listek, vedel, ze na radu se dostane az odpoledne, ale jelikoz neprodavali na konkretni hodinu, tak si tam to misto musel odstat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7303
26.1.20 14:18

@Svistice aha, to nezni moc lakave. Ja uz nevim, jestli prodavali ty listky na konkretni cas, nebo ne. My jsme tam proste prijeli a koupili listky na nejblizsi prohlidku, prohlidky byly po pul hodine a zaplnovaly se, az kdyz se blizil cas zacatku. My bychom tam ani pul dne cekat nemohli, nejstarsimu diteti bylo 5 a nejmladsimu rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
26.1.20 19:17
@Slečna Ferka píše:
@Dujana Omlouvám se, to jsem zapomněla. Jedou v červenci. Budou přímo v Tatranské Lomnici.

Doporučuji termální lázně Vrbov! Po nějaké ture ideál, a za super vstupné..tusim, ze na pul den jsme platili 9 eur, nebo tak nějak.. Prostě paráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
27.1.20 08:44

Pokud se s tou 13letou slečnou kamarádí, vydrží i ty túry :wink:. Děti, jak se zapovídají, ujdou stejně jako dospělí.
My byli s dětma poprvé, když jim bylo 4,5 a 6,5 a zvládli dvě 17km túry.
Jednou jsme si dali termály a jednou jen pidi výlet kolem Štrbského plesa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 13:23

@danik No kéž by. Ona je taková fňukavá, ale fakt je, že si třeba před dědou, „babochou“ a tetou netroufne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
27.1.20 17:16

@Slečna Ferka my byli vloni jen se synem (9let), dcera byla na táboře. Jelo nás více rodin, ale jen náš musel s náma „šlapat“. Byl naprceny…ale ne že by to neušel, ale protože ostatní nemuseli.
Takže pokud půjdou obě, což určitě jo, bude to v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama