Kam v koronakrizi investovat?

Marianna2
13.4.20 10:18

Kam v koronakrizi investovat?

Řeším nyní otázku a ráda bych, kdyby tu byl někdo, kdo řeší podobnou, kam investovat 2,5 mil. Otázka je, ne zda, ale kdy dojde ke znehodnocení peněz, vzhledem k tomu, že nemáme euro, nepodrží nás tahouni EU ekonomiky. Výhledově jsme chtěli koupit inv. byt, ale přemýšlím, vzhledem k tomu, že úroveň ekonomických rozhodnutí dnešní vlády je na úrovni rozhodnutí prasete u koryta, kam se má v chlívu vysrat, tak si říkám, zda by nebylo lepší uložit zatím peníze v jiné měně, dolar nebo euro, protože koruna může propadnout. Vzhledem k tomu, že nyní jsou osekána práva majitelů bytů při pronájmu na minimum, kdy už ani nemohou vybírat nájem, tak nevím, zda kupovat v současnosti inv. byt se vyplatí. Co byste poradili, pokud řešíte podobné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5732
13.4.20 10:37
@Marianna2 píše: Řeším nyní otázku a ráda bych, kdyby tu byl někdo, kdo řeší podobnou, kam investovat 2,5 mil. Otázka je, ne zda, ale kdy dojde ke znehodnocení peněz, vzhledem k tomu, že nemáme euro, nepodrží nás tahouni EU ekonomiky. Výhledově jsme chtěli koupit inv. byt, ale přemýšlím, vzhledem k tomu, že úroveň ekonomických rozhodnutí dnešní vlády je na úrovni rozhodnutí prasete u koryta, kam se má v chlívu vysrat, tak si říkám, zda by nebylo lepší uložit zatím peníze v jiné měně, dolar nebo euro, protože koruna může propadnout. Vzhledem k tomu, že nyní jsou osekána práva majitelů bytů při pronájmu na minimum, kdy už ani nemohou vybírat nájem, tak nevím, zda kupovat v současnosti inv. byt se vyplatí. Co byste poradili, pokud řešíte podobné?

Tady ti určitě všichni rádi poradí. My tu totiž běžně řešíme: Máme miliony a nevíme, co s nima. :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38460
13.4.20 10:39

Tak ho nepronajmes. Je to nejlepsi investice. Nemovitost, pozemek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
13.4.20 10:41

@Marianna2 byt muzete. Ale jeho hodnota se urcite propadne v nejblizsich mesicich. Teda pisou vsude v novinach apod. Ja osobne bych to rozstrkal na vic mist. Ruzne sporici ucty, terminovane vklady neco i akcie apod. A uvidel bych za pul roku/rok jak se situace vyvine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
13.4.20 10:47

Řeším podobně. Investuj do pozemku, zahrad, stavebních parcel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 10:53

Vyhledove cekame nejake vetsi penize (odskodne za jiz prokazanou chybu, ktere mela velky a dlouhy dopad - rozdeleni rodiny) a my s chlapem chceme vsechno nacpat do vlastniho bydleni, zatim mame jen pozemek a stavebni povoleni, a syn by mel taky dostat nejake penize tak jeho cast bychom chteli koupit pozemek, klidne i nestavebni, kdo vi jaka bude situace za 10-15 let… takze za me urcite nemovitost, ale nekupovala bych ted hned, ale pockala dva tri pet mesicu, jaka bude situace na trhnu s nemovitostmi

• Citovat
  • Nahlásit
34544
13.4.20 11:01
@Anonymní píše:
Vyhledove cekame nejake vetsi penize (odskodne za jiz prokazanou chybu, ktere mela velky a dlouhy dopad - rozdeleni rodiny) a my s chlapem chceme vsechno nacpat do vlastniho bydleni, zatim mame jen pozemek a stavebni povoleni, a syn by mel taky dostat nejake penize tak jeho cast bychom chteli koupit pozemek, klidne i nestavebni, kdo vi jaka bude situace za 10-15 let… takze za me urcite nemovitost, ale nekupovala bych ted hned, ale pockala dva tri pet mesicu, jaka bude situace na trhnu s nemovitostmi

Nestavební pozemek bych jako investici nekupovala. Nebo aspoň takový, co má šanci se stavebním stát. Něco bych dala na spořící účet, ze kterého jde peníze brát, něco na dlouhodobější jako stavební spoření. Za 5 měsíců bude podle mě situace spíš horší. Sice se vše vrátí do normálu (doufám), ale následky to mít bude. Vše se zdraží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 11:07

A proc myslis ze se propadne mena? A co to vubec znamena? Jinak ja jsem nyni 3,5 milionu dala do nakupu bytu. Sice pisou ze byty zlevni ale v Praze bych tomu moc neverila, jelikoz bytu zazrakem neprobyde a poptavka prevysuje.

• Citovat
  • Nahlásit
5716
13.4.20 11:08

Možná bych ještě chvilku počkal, akciové trhy půjdou ještě dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5716
13.4.20 11:10
@Russet píše:
Nestavební pozemek bych jako investici nekupovala. Nebo aspoň takový, co má šanci se stavebním stát. Něco bych dala na spořící účet, ze kterého jde peníze brát, něco na dlouhodobější jako stavební spoření. Za 5 měsíců bude podle mě situace spíš horší. Sice se vše vrátí do normálu (doufám), ale následky to mít bude. Vše se zdraží.

Stavební spoření není investice, ale krmení bank. Tam bych peníze rozhodně nedával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11513
13.4.20 11:10
@Russet píše:

Myslíš, že i nemovitosti? Já ti nevím, sice se asi zpomalí stavba nových bytů, ale taky klesne poptávka, protože spousta lidí rozpustí rezervy a budou se i bát větších závazků. Na druhé straně když si vezmu, kolik lidí si před pár lety bralo hypo na krev (ještě před zpřísněním podmínek), pak šla např. ta ženská na mateřskou a teď to jejich vztah nedejbože neustojí (víme, jaká je rozvodovost), tak tito lidé budou potřebovat prodat co nejdříve a nebudou si moct dovolit držet cenu třeba dva roky. Já osobně si myslím, že ceny nemovitostí za 4-6 měsíců klesnou (a člověk, který bude moct zaplatit bez hypo ihned, bude mít obrovskou výhodu oproti ostatním kupujícím, protože majitel radši prodá o 100tis. levněji hned, než čekat, jestli jiný zájemce dostane hypo).
Ale je to jen laický názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17300
13.4.20 11:11

Momentálně spíš čekáme, co bude a prachy leží ladem, ony nikam za půl roku neutečou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 11:20

@zrcadlo s tímto počítáme a radši než nestavební pozemek budeme hledat v okolí našeho bydliště malý byt, který budeme po koupi pronajímat.

• Citovat
  • Nahlásit
5732
13.4.20 11:23
@Anonymní píše:
A proc myslis ze se propadne mena? A co to vubec znamena? Jinak ja jsem nyni 3,5 milionu dala do nakupu bytu. Sice pisou ze byty zlevni ale v Praze bych tomu moc neverila, jelikoz bytu zazrakem neprobyde a poptavka prevysuje.

Prý nezlevní. Poslední prognóza je, že bude trh s nemovitostmi chvíli stagnovat. Já si myslím, že se možná propadne, ale jen mírně a na chvíli. I tak to je příležitost něco koupit. Také se na to chystáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
13.4.20 11:24

Ještě je dobré podle mě koupit pozemek na investici - pole a kalkulovat s tím, že z toho může být do budoucna stavební parcela na zisk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat