Karanténa a trochu jiné dítě

Napsat příspěvek
825
16.3.20 17:22
@brisco píše:
Moje je ráda, že nemusí vstávat do školy, ale vadí jí, že nemůže na oblíbené aktivity. Je schopná se pořád dokola ptát, kdy půjde na koně. :roll:

Ptani se porad dokola, tak to mame furt. Proc tohle, proc tamto. Casto otazky, co nedavaji smysl a zacyklene. Je to otravne, ale vic me leze na nervy vykrikovani nesmyslu, bubnovani do cehokoliv a nynejsi novinka: placani se do hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4290
16.3.20 22:55
@Oriseka píše:
Ptani se porad dokola, tak to mame furt. Proc tohle, proc tamto. Casto otazky, co nedavaji smysl a zacyklene. Je to otravne, ale vic me leze na nervy vykrikovani nesmyslu, bubnovani do cehokoliv a nynejsi novinka: placani se do hlavy.

Moje už chodí do školy, takže už je konsolidovaná. Opravdu s věkem ty příznaky mizí. A má jeětě tříletou ségru, tak s tou se hodně zabaví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
17.3.20 07:00
@brisco píše:
Moje už chodí do školy, takže už je konsolidovaná. Opravdu s věkem ty příznaky mizí. A má jeětě tříletou ségru, tak s tou se hodně zabaví ;)

Taky doufam, ze to casem zmizi. Ted v teto tezke dobe se to hodne zhorsilo. Tak snad az to prejde, tak se to zase zlepsi. Byli jsme vcera v prirode a tam to bylo dobre a jeste tak hodinu po navratu taky. Normalne jsme venku furt. Az zprisni karantenu a budeme jen v byte a pod nami duchodce bouchajici do stropu, tak to. nechci videt. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.4.20 17:26

U nas je to taky zážitek. Hlavně ponorka.

@Anonymní píše:
Mám otázku na všechny rodiče „problémových“ dětí. Jak přežíváte karanténu?
My měli před karanténou jarní prázdniny, takže jedeme doma delší dobu. Navíc tu je manžel, který má home office i další dítě, takže jsme doma ve 4 a dítko to nezvládá.
Zhoršilo se snad všechno, co se zhoršit mohlo. Denně několik hysterických výstupů. Dneska ráno od 7 do 11 kňoural, brečel, vztekal se. Chce snídani, nechce snídani, protože nemáme ten jeho jogurt. Nakonec jsem to neunesla a jogurt mu snědla. Stejný problém byl u převlékání.
Zahoršilo se jídlo, kde jsme konečně udělali lehké posuny, tak jsme tam, kde jsme byli před rokem. Takže vlastně zase nic nejí a to jsem se radovala, že něco přibral.
Do toho pořád lítá, leze po nábytku, skáče. Denně jsme venku, ale viditelně mu to nestačí.
Syn má prý jen vývojovou dysfázii. Já opět začínám uvažovat o nějaké formě autismu (asperger?).
Hrajeme hry, stavíme z lega, učíme se, chodíme ven, vaří se mnou, ale problém je to vytržení z obvyklého stereotypu.
Asi jsem málo psychicky odolný jedinec :lol: ale mám pocit, že ze mě bude alkoholik.
@Anonymní píše:
Mám otázku na všechny rodiče „problémových“ dětí. Jak přežíváte karanténu?
My měli před karanténou jarní prázdniny, takže jedeme doma delší dobu. Navíc tu je manžel, který má home office i další dítě, takže jsme doma ve 4 a dítko to nezvládá.
Zhoršilo se snad všechno, co se zhoršit mohlo. Denně několik hysterických výstupů. Dneska ráno od 7 do 11 kňoural, brečel, vztekal se. Chce snídani, nechce snídani, protože nemáme ten jeho jogurt. Nakonec jsem to neunesla a jogurt mu snědla. Stejný problém byl u převlékání.
Zahoršilo se jídlo, kde jsme konečně udělali lehké posuny, tak jsme tam, kde jsme byli před rokem. Takže vlastně zase nic nejí a to jsem se radovala, že něco přibral.
Do toho pořád lítá, leze po nábytku, skáče. Denně jsme venku, ale viditelně mu to nestačí.
Syn má prý jen vývojovou dysfázii. Já opět začínám uvažovat o nějaké formě autismu (asperger?).
Hrajeme hry, stavíme z lega, učíme se, chodíme ven, vaří se mnou, ale problém je to vytržení z obvyklého stereotypu.
Asi jsem málo psychicky odolný jedinec :lol: ale mám pocit, že ze mě bude alkoholik.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
4.4.20 17:28

Drive aspon trochu poslouchal ted uz taky nevim jestli vic dysfazie nebo adhd rozhodne zabaveni je jen na chvili. Jeste ze les mame par minut.

@Snady píše:
U nas je to taky zážitek. Hlavně ponorka.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.20 21:04

Tak děvčata, jak jste na tom po měsíci? U nás zavládla pohoda a tedy i trochu anarchie. Jak se se situací srovnal, tak fungujeme lépe než kdy dřív. Minimum vztekacich záchvatů. Spolupracuje.
Jenom nezvladal online logopedii. To bylo celkem špatné. Nespolupracoval, lezl pod stůl, utíkal.
Tak jsem zvědavá, jak se budeme za půl roku vracet do normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
825
20.4.20 23:06
@Anonymní píše:
Tak děvčata, jak jste na tom po měsíci? U nás zavládla pohoda a tedy i trochu anarchie. Jak se se situací srovnal, tak fungujeme lépe než kdy dřív. Minimum vztekacich záchvatů. Spolupracuje.
Jenom nezvladal online logopedii. To bylo celkem špatné. Nespolupracoval, lezl pod stůl, utíkal.
Tak jsem zvědavá, jak se budeme za půl roku vracet do normálu.

Zitra nas zrovna ceka prvni logopedie online, tak jsem zvedava. Jinak to u nas bohuzel tak vesele neni. Zijeme v socialni izolaci a rozhodne to neni nic prinosneho pro dite, ktere ma nejvetsi deficit v socialni oblasti. Agresivita, knourani, vztekani se stalo castejsi. Neni skolka, neni hlidani od prarodicu, neni prace, kam jsem si chodila jednou tydne odpocinout, takze nemam skoro zadnou moznost si oddechnout. Tak at se vam dari stale tak dobre :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
21.4.20 07:24

Logopedie

Mohu se zeptat kde mate tu logopedii online? My s ni meli teprve zacit a vse zrusili. Takze zase nevim v cem ma problem a jak mu pomoct. On tedy nespolupracuje a nechce to zkouset jen se mnou urcite by dal na pani logopedku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
21.4.20 13:03
@Snady píše:
Mohu se zeptat kde mate tu logopedii online? My s ni meli teprve zacit a vse zrusili. Takze zase nevim v cem ma problem a jak mu pomoct. On tedy nespolupracuje a nechce to zkouset jen se mnou urcite by dal na pani logopedku.

My to mame s nasi logopedkou, kam bezne chodime. Spojime se pomoci aplikace Whatsapp. Mame domluveny cas, kdy zavolame. Takto se podle me ale nejaka diagnostika delat neda a nelze moc ocekavat, ze takto pres mobil bude dite spolupracovat lepe. Zavolejte tam a domluvte se. Nejspis holt budete muset pockat. Jestli chcete laicky nazor, tak napiste podrobnosti :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 16:27

Nebudu zakládat novou diskuzi, když je to pořád totéž.
Mám pocit, že se motáme v kruhu. Týden v dubnu to byla pohoda, ale jinak to je jak na houpačce.
Včera jsme byli poprvé ve městě a syn se celý večer mlátil do hlavy. Dělá to poslední dobou poměrně často.
Do toho mě zase začal kousat. Dělal to dřív a dělá to zase.
Prostě každá změna z toho, na co je zvyklý, je u nás problém. Úplně se děsím toho, co bude dělat, až se nebudou nosit roušky. Když potkáme někoho bez roušky, tak problém.
Když jsem se snažila objednat ho k psycholožce, tak mi sdělila, že nevidí důvod.
Tak nevím. Asi jsem na něj přehnaně náročná.
Nevím, jestli čekám radu, ale spíš si jen potřebuju ulevit.

• Nahlásit
  • Citovat
6333
23.5.20 17:56

No nedivim se, ze chces psychologicke vysetreni a je to podle me v tomhle pripade vhodne. Tu vyvojovou dysfazii vam diagnostikoval kdo?
Osobne si myslim, ze my mamy mame velmi silny sesty smysl a zname sve deti nejlepe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1504
23.5.20 17:57

Tohle bych viděla na nějakou poruchu autistického spektra, objednala bych se k jiné psycholožce, ta zmíněná za nic nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4915
23.5.20 18:39
@Anonymní píše:
Mám pocit, že se motáme v kruhu. Týden v dubnu to byla pohoda, ale jinak to je jak na houpačce.
Včera jsme byli poprvé ve městě a syn se celý večer mlátil do hlavy. Dělá to poslední dobou poměrně často.
Prostě každá změna z toho, na co je zvyklý, je u nás problém. Úplně se děsím toho, co bude dělat, až se nebudou nosit roušky. Když potkáme někoho bez roušky, tak problém.
Když jsem se snažila objednat ho k psycholožce, tak mi sdělila, že nevidí důvod.

V tom případě bych hledala jiného psychologa, normální 5,5lete dítě tyto problémy nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
23.5.20 19:19
@Anonymní píše:

Hele, nemyslim si, ze jste prehnane narocna. Muj 4,5 lety syn (ADHD a SPP) treba chape, ze se pravidla postupne uvolnuji a uz se nektere veci nemusi dodrzovat. Placani do hlavy jsme meli jen chvilku po zavedeni karanteny a pak to nastesti zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 19:29

@Jana525 psycholozka, logopedka, neuroložka… Všechny se shodly, že to je dysfazie.
Psycholozku máme několikátou. Nikdo nevidí problém. Připadám si už jak blbka. Popisuju, co dělá a on je u nich hodný. Takže se dozvím, že to nic není.
@ZuzaM PAS to prý není a on na autistu opravdu nevypadá. Hra je v pořádku. Emočně je pry vyzrálý (a pak se v návalu toho, že emoce nezvládá mlátí hlavou o postel, nebo mi okusuje z radosti nohu).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama