Karanténa a trochu jiné dítě

Anonymní
12.3.20 11:38

Karanténa a trochu "jiné" dítě

Mám otázku na všechny rodiče „problémových“ dětí. Jak přežíváte karanténu?
My měli před karanténou jarní prázdniny, takže jedeme doma delší dobu. Navíc tu je manžel, který má home office i další dítě, takže jsme doma ve 4 a dítko to nezvládá.
Zhoršilo se snad všechno, co se zhoršit mohlo. Denně několik hysterických výstupů. Dneska ráno od 7 do 11 kňoural, brečel, vztekal se. Chce snídani, nechce snídani, protože nemáme ten jeho jogurt. Nakonec jsem to neunesla a jogurt mu snědla. Stejný problém byl u převlékání.
Zahoršilo se jídlo, kde jsme konečně udělali lehké posuny, tak jsme tam, kde jsme byli před rokem. Takže vlastně zase nic nejí a to jsem se radovala, že něco přibral.
Do toho pořád lítá, leze po nábytku, skáče. Denně jsme venku, ale viditelně mu to nestačí.
Syn má prý jen vývojovou dysfázii. Já opět začínám uvažovat o nějaké formě autismu (asperger?).
Hrajeme hry, stavíme z lega, učíme se, chodíme ven, vaří se mnou, ale problém je to vytržení z obvyklého stereotypu.
Asi jsem málo psychicky odolný jedinec :lol: ale mám pocit, že ze mě bude alkoholik.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3295
12.3.20 11:46

Není karanténa od toho, aby nemocní nechodili ven mezi zdravé lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
12.3.20 11:49
@Anonymní píše:
Mám otázku na všechny rodiče „problémových“ dětí. Jak přežíváte karanténu?
My měli před karanténou jarní prázdniny, takže jedeme doma delší dobu. Navíc tu je manžel, který má home office i další dítě, takže jsme doma ve 4 a dítko to nezvládá.
Zhoršilo se snad všechno, co se zhoršit mohlo. Denně několik hysterických výstupů. Dneska ráno od 7 do 11 kňoural, brečel, vztekal se. Chce snídani, nechce snídani, protože nemáme ten jeho jogurt. Nakonec jsem to neunesla a jogurt mu snědla. Stejný problém byl u převlékání.
Zahoršilo se jídlo, kde jsme konečně udělali lehké posuny, tak jsme tam, kde jsme byli před rokem. Takže vlastně zase nic nejí a to jsem se radovala, že něco přibral.
Do toho pořád lítá, leze po nábytku, skáče. Denně jsme venku, ale viditelně mu to nestačí.
Syn má prý jen vývojovou dysfázii. Já opět začínám uvažovat o nějaké formě autismu (asperger?).
Hrajeme hry, stavíme z lega, učíme se, chodíme ven, vaří se mnou, ale problém je to vytržení z obvyklého stereotypu.
Asi jsem málo psychicky odolný jedinec :lol: ale mám pocit, že ze mě bude alkoholik.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23689
12.3.20 11:49

A vy jste nemocní, nebo byli v Itálii nebo proč v karanténě? To by jste asi ven neměli chodit, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41158
12.3.20 11:50

A tys byla v Itálii, setkala ses s někým nakaženým, nebo proč jsi v karanténě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
12.3.20 11:54

Patrně je myšleno zavření škol. Proto je s dítětem doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1359
12.3.20 11:55

V karantene chodite ven?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6285
12.3.20 11:58

Uvažujes o autismu? Na nějakém vyšetření jste už byli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.20 11:59

Špatně napsáno - myslela jsem tím opatření jako je zavření škol a školek, omezení práce - muž má pracovat z domova - muž to má z důvodu toho, že se jim několik lidí vrátilo z Itálie. Muž se s nimi nesetkal, ale celá firma jede omezeně.

• Nahlásit
  • Citovat
502
12.3.20 12:00

Věk dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5272
12.3.20 12:00

Pokud mate narizenou karantenu, je treba byt doma!
Sve deti snad nejak zvladnes, je to mimoradna situace, neni pohodlna pro nikoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22365
12.3.20 12:02

Naprosto ti rozumím. Mám doma třeťáka s dysfazii a adhd, druháka a ročního. Už teď jsem zralá na medikaci.
Kolik je synovi, že ještě nemáte DG?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.20 12:08

@andelka83 on má dg. vývojová dysfázie.
Otázka, co bude víc, protože aktuálně to je hukot.

• Nahlásit
  • Citovat
41158
12.3.20 12:11

Tak mu asi budeš muset nastavit jasná domácí pravidla a ta dodržovat. Takže bych dál pokrčovala v budíčku, tak jak byl, snídaně, domácí učení, oběd, jít ven,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
12.3.20 12:12

Naprosto chapu. U nas to same, jak neni skolka-prazdniny, nemoc atd., tak je vse horsi. Naboura se rezim a je to spatne. Jesteze muzeme ven. Jestli se stane, ze nebudeme moci ven, tak to bude jeste mnohem horsi. Alespon do te prirody chodime a to i za deste. Ten prudky vitr je ale spatny. Taky jsem rano uvazovala, ze jeste bude chvili prudit a ten jogurt mu snim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama