Karanténa - aktualizace

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3388
16.4.20 20:39

Zezacatku jsem dodrzovala poctive, 14 dni jsem nechodila do prace a ven chodila jen behat do lesa za domem, kde jsem vedela, ze nepotkam ani nohu. Pak jsem se musela vratit do prace, firma o 300 lidech a rousky ci odstupy se tam vpodstate neresi, takze uz na to dlabu a vratila jsem se ke svemu normalnimu zivotu. Toto me demotivovalo a nevidim duvod proc dal saskovat, kdyz pak sedim x hodin v openspace kancelari, kde jsou vsichni bez rousky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 20:39
@Cuddy píše:
My to dodrzujeme poctive, ale jsme jiz zvtoho velmi unaveni. Deti jsou bez kamaradu, neustale vyzaduji nejakou akci od nas. A demotivace přichází z okolnich zahrad, kde to dost zije.

To se pak dětem špatně vysvětluje, že oni můžou a my ne, že?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 20:42
@Ernais píše:
Zezacatku jsem dodrzovala poctive, 14 dni jsem nechodila do prace a ven chodila jen behat do lesa za domem, kde jsem vedela, ze nepotkam ani nohu. Pak jsem se musela vratit do prace, firma o 300 lidech a rousky ci odstupy se tam vpodstate neresi, takze uz na to dlabu a vratila jsem se ke svemu normalnimu zivotu. Toto me demotivovalo a nevidim duvod proc dal saskovat, kdyz pak sedim x hodin v openspace kancelari, kde jsou vsichni bez rousky

Nám kamarád říkal, že jsou ve fabrice na výrobně v 30 lidech a taky nemají roušky, nemohli by tam v tom dýchat.

• Citovat
  • Nahlásit
6046
16.4.20 20:46

Mě demotivuje to, že nařízení dávají lidé, kteří mají sedět v kriminálu. Nicméně se to snažím dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9044
16.4.20 20:55

My se scházíme s lidmi, kde máme stejné postoje.. Tzn, i babička, protože já sedím doma už měsíc, nikde nechodím jsme sd ětmi doma, ani děti nechodí, manžel pracuje z domova jde jednou, dvakrát týdně do obchodu rouška rukavice, pak desinfekce..
Na druhou stranu, kdybych věděšla, že třeba dobrá známá, to má taky tak, tak ji v lidu pozvu a mám menší pocit ´viny, jak si řeknu- rodina a vím, že třeba tchán cárá kde kolv možno..
Jinak jsme teda jenom opravdu naše rodina s dětmi, máma co s náma bydlí. a babičku.. Kdybych chodila dopráce, a nebo třeba po doktorech a chodila někde mezi lidi, tak ani k babičce..
Vem chodíme tím stylem, roušky, jdeme kde víme že máme klid, čili louka máme sad.. tak můžem být i 3 h bez toho, aby jsme se s někým potkali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15150
16.4.20 21:02
@sakota píše:
Dodrzovala jsem poctive a bez pochybeni doted. Uz me to nebavi, jsem demotivovana, psychicky a emocne znicena a proste dost.

asi tak nějak.. mamka se s námi stýkat odmítala (prodavačka), ale dneska mi vezla akční mlíka, tak jsem si v práci mákla, abych ji stihla, překecala jsem ji a daly jsme kafe na lavičce za bytovkou, přišla si tam zakouřit i sousedka z protější bytovky (ta teda stála dál od nás, ale zapojila se do hovoru), pokecaly jsme.. mně ti je tak krásně na duši.. :dance:
a při večerním venčení psa jsme se synem potkali nám trochu bližší sousedku, taky se synem a psem, tak jsme venčili společně, bez roušek, psi jsou parťáci, jejich je asi jen o půl roku starší než náš, byli zvyklí se vídat.. :mrgreen: ti dělali jak šílení, jakou měli radost.. a šli jsme všichni společně až domů, roušky jsme si nasadili až mezi barákama.. fakt je mi po dnešku krásně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19347
16.4.20 21:07
@Zumpa píše:
Mě demotivuje to, že nařízení dávají lidé, kteří mají sedět v kriminálu. Nicméně se to snažím dodržovat.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 21:12

My se snažíme dodržovat..jako u nás na vsi jen člověl vyleze ze vrat a už se k němu někdo řítí :roll: do obchodu 1× týdně, nikoho známého domů nezveme, rodinu jsem neviděla co je koronavirus, ale tedy tchýně s tchánem to snad neřeší, klidně dvakrát za den do obchodu, roušky taky nic moc a neustále cárají :roll: a k nám také tak mě to vytáčí..Manžel se snažil vysvětlit, ale jsou jak nechápavý.
Jsem toho názoru čím víc se budou lidi držet od sebe, tím míň je jasné, že se to nebude šířit = dřívější návrat k normálu. Ale prostě někdo to tak nebere a divím se :? A.

• Citovat
  • Nahlásit
14442
16.4.20 21:15

S rodicema, segrou a synovcem jsem se dvakrat videla, venku, ne v mistnosti. Poprve jsme meli rousky, podruhe uz ne :oops:. S tchyni muz a deti, taky jen venku. Z jinych lidi az dnes v praci jsme se domluvili na schuzce ve 3. Takze po vic jak mesici. Jinak jsme se stridali v praci a na HO. Na nakupy chodime 1 tydne. Ale uz jednou se mi stalo, ze jsem slysela nemistne poznamky, ze mam „moc velky nakup a zdrzuji“. Dnes jsem taky mela zdaleka nejvetsi nakup za 1400. Vetsina lidi sla pro 2-3 veci. Na hristich v okoli je odpoledne dost narvano. Hodne deti uz potkavame bez rousek, moje deti se pak ptaji, proc ony musi, kdyz jine deti nemaji.. Takze mam pocit, ze se na doporuceni v poslednich dnech vice a vice dlabe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 21:21

Prvních 14 dní poctivě. Teď chodíme k našim a k tchanovcum. Podle všeho jsme to stejně měli v lednu všichni od rodinného příslušníka, co byl v zahraničí. Lehli jsme absolutně všichni.

• Citovat
  • Nahlásit
35774
16.4.20 21:22

Dcera se chces zítra venku sejít s kamaradkou. Dvě být můžou a dovolím jí to. Hobby markety praskají ve švech. Nevidím jediný důvod omezovat dal osobní svobodu lidem, když vládní uvolňování opatření je celkem nelogické.
My chodíme ven sami. Když nekoho známého potkáme, prohodime pár slov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
16.4.20 21:24

@Hobitka co se toho nákupu týče, tak jsem zrovna nedávno přemýšlela jestli je lepší dělat velký nákup a trávit tam hodinu, nebo zaběhnout častěji pro pár věcí např. do Jednoty a být za 10 minut venku. Manžel 1× týdně dělá větší nákup v lidlu a vždy přijde zdeptaný, já tak 2× do týdne zaběhnu do Tesca (naše tesco bývá prázdné) dokoupit co zrovna chybí a jsem hned venku. Vzhledem k tomu, že se zkoumá kde co, tak by nějaký vědec mohl udělat studii jak nejlépe nakupovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20523
16.4.20 21:25

My máme štěstí, že jedna babička bydlí kousek, takže se vídáme. Dneska už jsme šly na procházku s kamarádkou. V rouškách a na louce kus od sebe. Ale aspoň to. S druhou jsme kafraly přes whats up.

Jinak už mě taky solidně hrabe. Nemít zahradu a druhou u babičky, tak se asi zblázním. A to nejsem žádný extrovert, který bez společnosti nemůže být. Ale sociální kontakt opravdu potřebuju. A na prababičce to vidím taky…Ani nemám hrůzu, že umře na virus, a ona taky, ale na to, že nevidí nás a pravnoučata. Proto už beru auto a stavíme se pozdravit alespoň na zahradu a v rouškách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20523
16.4.20 21:27
@Jana206 píše:
Dcera se chces zítra venku sejít s kamaradkou. Dvě být můžou a dovolím jí to. Hobby markety praskají ve švech. Nevidím jediný důvod omezovat dal osobní svobodu lidem, když vládní uvolňování opatření je celkem nelogické.
My chodíme ven sami. Když nekoho známého potkáme, prohodime pár slov.

Jo, to je to, co mě točí. Včetně těch mediálních lží a zveličování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20069
16.4.20 21:30

Dodržujeme, respektive já chodím s malým na hodinu ven a procházím městem. Tvůj dotaz - pokutu ti fakt nikdo nedá. Toho bych se vůbec nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat