Kaz v mlečnem zoubků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amilie
Kecalka 143 příspěvků 02.09.10 18:08
kaz v mlečnem zoubků

:cry: Ahoj zdravím všechny a potřebovala bych poradít dneska při číštění zoubků u meho syna jsem našla v pusince 2 zkažene mlečne zoubky a ti kazi se mi zdaji dost velke nic ho neboli zatím se nestžuje ma 5 let mužete mi někdo poradít co se stím da dělat vím že budu muset jit k zubařce ale chtěla jsem se zeptat vrtají se u tak malich dětí mlečne zoubky děkuji moc :cry:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 02.09.10 18:14

většinou je nevrtají ,protože by u toho to dítě museli uspat a k tomu už musí být pádný důvod

Aspera
Generální žvanilka 21090 příspěvků 1 inzerát 02.09.10 18:21

Mě coby dítěti kaz v mléčném zubu vrtali. Byla jsem ovšem starší a už jsem si to nechala vysvětlit a držela. Mám na ten kaz památku na druhým zubu dodnes. Mám v něm jakoby díru, ale překrytou sklovinou a nezlobí.

tezi
Hvězda diskuse 50602 příspěvků 1 inzerát 02.09.10 18:21

Záleží na kterých zoubkách to má :nevim:
Dceři doktorka zoubky vrtala i plombovala a nikdy nebyl problém. Měla zkažené zoubky ze sladkých čajů :roll: A první zoubek ji vrtala, když měla asi 3 roky. Měla zkažené přední zoubky a na opravu plomb chodila každé 3 měsíce. Byla asi 5× a potom už se zoubky dál nekazily a vydržely až do teď kdy vypadly.
O tom, že by se dítě na vrtání mělo uspat slyším poprvé :think:

Jodi
Kelišová 6651 příspěvků 02.09.10 18:24

Amilie, my před 14 dny absolvovali vrtání u obou synů- 3-letého a 5-ti letého. Mladší synek úplně v pohodě, ještě se chlubil, že má krásnou hvězdičku. Starší syn horší- on je citlivka, takže to dost špatně snášel…Ale z vlastní zkušenosti to chce hlavně dobrou zubařku, která umí s prckem navázat kontakt…my ji bohužel marně sháneli 2 roky- nikdo mu to nechtěl opravit, takže se mu mezitím kaz dost prohloubil…
Vypadalo to na narkózu, ale do toho se nám nechtělo :nevim: Nakonec všechno zvládnul bez narkoźy i bez sedace, jen díky skvělé doktorce :hug:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 02.09.10 18:26

neříkám ,že by se mělo uspat .Ale pokud je chrup ve vážnem stavu ,že zásah potřebuje a dítě „nepodrží“ uspat se musí -samo je to ve výjímečných případech narkoza se nedává jen tak „z prdele“ každýmu dtěti z kazem. pokud je to něco menší co nedělá neplechu tak záleží na konkrétním zubaři jestli to řeší nebo neřeší.Násilím se zuby vrtají dost špatně a lepší zkaženej zub v puse než trauma ze zubaře na celej život.

matysulka
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 02.09.10 18:30

Ahoj, malý má 5 roků a čtyři plombičky na stoličkách. Zubař mu to nevrtal klasickou vrtačkou, ale vyškrábal a následně zaplomboval, nato, že malému bylo při první návštěve 3 a pak 4roky, to bylo úplně v pohodě. Určitě doporučuji navštívit zubaře ať nemáte problémy s dalšími zoubky. Držím pěsti :mavam: Určitě nesdílím názor, že je lepší mít zkažený zub v pusině, trauma z toho mít určitě nebude.

Příspěvek upraven 02.09.10 v 18:32

Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 02.09.10 18:30

Mě zubařka řekla, že se nevrtají. Řekla mi, že děti z toho vrtání pak mají tak ošklivé zážitky, které si pak nesou celý život a bojí se k zubaři.
Určitě bych zašla k zubařce ale pokud ho to nebolí tak to asi řešit nebude.

Jodi
Kelišová 6651 příspěvků 02.09.10 18:30

Amilie, taky bych to asi řešila podle toho, v jakém zoubku to je… Náši kluci to mají na stoličkách- a ty se prý mění až kolem 9. roku… takž my bychom 4 rok čekat nevydrželi… V předním zubu bych to neřešila, ty se mění brzy.

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 02.09.10 19:38

Malýmu se dost kazej zoubky, zubařka nevrtá, jen to jakoby vyškrábne takovou špachtličkou a začistí. Teda nesmí bejt kaz hlubokej. Ještě má zkažený přední, nevypadá to moc hezky i na pohled, ale spravovat je nechce, jednak malej vždycky dost vyvádí (ač s ním zachází pěkně a vypráví a tak…) a jednak prej by mu tím cosi narušila a mělo by to vliv i na druhý zuby.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 02.09.10 19:40

vrtají se zoubky i malým dětem, mladší syn už „hvězdičku“ v pusince má a je na ní děsně pyšnej, taky jsem měla strach jestli bude spolupracovat, ale byl úplně zlatej. Někdy prostě děti překvapí i rodiče :wink:

medvidek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.10 19:40

Ahojik,
doporučila bych návštěvu zubaře a nechat spravit-tedy vyvrtat.S dcerama chodíme pravidelně po půl roce na preventyvky a zuby pokud je nemají v pořádku zubařka normálně spravuje.Čím dřív se začne s dětma chodit k zubaři pravidelně tím dřív si zvyknou a se zubaře nemají strach.Aspoň u nás to tak funguje.Jo a když mají kaz a bolí většinou hubuju,když si nechtějí čistit zuby tak to pak musí dr.opravovat to jim říkám.Mléčné zuby jsou základ,když se naučí starat se o ně už teď v malém věku,budou se o ně starat i v dalších letech.To co je naučíme teď zůročíme v pozdějším věku.

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 02.09.10 19:58

Ahoj, syn má taky vrtaný zoubek, čtyřku nahoře. Máme super zubařku, nebál se a držel a pořád mu říkali, že tam bude mít hvězdičku :lol: . A vykládá to dodnes.

Takže k zubařce určitě jo :palec:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.09.10 20:29

Náš Vojtulka má hodně špatné zoubky :-? Kazí se mu permanentně, první vrtání měl asi ve 2 letech (nedovedu si představit, že by mu ten kaz nevrtali - ty zuby bude přece potřebovat ještě minimálně do 6 let :-? ). Vrtáno a plomboráno měl už 8× :-( (naposledy dnes 2 kazy, na které byl objednaný už od června). Ale nezdá se mi, že by měl ze zubyřky trauma, naopak, při každé další návštěvě to zvládá lépe a lépe :hug: (navíc si pokaždé odnese nějakou pidi hračku za odvahu :wink: )

Já bych teda se zubem určitě šla k zubaři.

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 02.09.10 21:43

Ahoj, synovi budou příští týden 4 roky a minulý týden jsme taky byli na vrtání :-( Má 2 plombičky, ale byl úplně zlatej!!! Ani nemukl. Ještě nás jeden čeká :zed: Taky jsem si myslela, že se nevrtají, ale zubařka mi říkala, že musí, jinak by se mu tam vyžrala dírka až na kořeny… 8-o Ale pokud máš dobrou dr. tak to bude v poho… Já vím, je to strašný, já se taky bála, co se bude dít. A můžu ti říct, že jsem měla větší starch než malej. I když vím, že vy jste mladší…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >