Každé ráno stejná situace, syn ADHD porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bebinka29
Kecalka 448 příspěvků 18.01.19 08:00
Každé ráno stejné :(

Ahoj už začínám být naprosto zoufalá. A prosím radu. Nechci abyste mi psali, že jsem hrozná já, to mě je jasny, já jsem dospělá, ale je to težky. Kdo nezažil…
Ale k tématu… Syn 9 let. chodí do třetí třídy. Je u něj diagnostikováno ADHD s poruchou pozornosti, impulzivitou a hyperaktivitou. Narovinu si nemyslím že to s ním není tak hrozny. Občas nedomyslí důsledek toho co udělá, nepřemýšlí. Ve škole teda nedává pozor, ale učitelka se snaží s ním pracovat atd.
Ale co mě hodně štve a trápí. Každé ráno odcházíme do školy naštvaní. Já na něj nakonec ječím protože se neudržím, dnes jsem mu už teda i pleskla po zadku aby se vzpamatoval. Milionkrát mu řeknu že se má jít oblíct že musí odejít do školy. ted chodí tři dny sám, jelikož mladší syn je nemocny.. A prostě nic pohoda, bud ho načapu že se válí v poseli, nebo si hraje, nebo potřebuje něco, opakuji pořád dokola že má nejvyšší čas. Dneska měl jít i z družiny sám, takže jsem mu psala lístek, který jsem mu řekla at si schová. řekla jsem mu to opět několikrát, co myslíte? když se šel obouvat tak lístek pořád ležel na skřínce a to ho měl i v ruce že by si ho mohl dát do kabele. Takže jsem ho roztrhala s tím že má smůlu že sám prostě nejde ( chtěl jjít sám) Takže řev a odcházel do školy natšvanej. A to je takhle u nás každé ráno když je vedu já. Snažím se být dlouho v klidu, ale pak prostě buchnu. On čas prostě vůbec neřeší. S manželem to tak není. On ho klidně nahatýho vystrčí před byt a pak teda kmitá.

Máte prosím někdo nějakou radu jak s takovým dítětem pracovat? Já už jsem fakt neštastná a zoufala. Pak na to vždycky celý den myslím. Místo aby odcházel v pohodě jsme naštvaní oba. On je splachovací takže věřím že za rohem na to zapomene (aspon si to myslím) ale…
Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Malike
Extra třída :D 14101 příspěvků 18.01.19 08:17

@Bebinka29 měly by jste se s chlapem vzpamatovat!!! Mlátit a ječet dítě protože vy nezvladate výchovu a ještě k tomu s určitou diagnózou?
Zařidte si rodinné sezení u psychologa a řešit terapie i pro syna.
Na internetu je dost skupin s takovou poruchou tam by mohli poradit.

Bebinka29
Kecalka 448 příspěvků 18.01.19 08:18

No asi jsem nic jinýho nečekala. Proto píšu že chci poradit. Děkuji za odpověd. Myslíte že jsem na sebe pyšná?

Janli
Kelišová 7302 příspěvků 18.01.19 08:20

Chyba většiny maminek je, že nenechávají dítě nést následky svých rozhodnutí. Proč by vstával nebo se oblíkal, když za ním pořád chodíš. Tatínek to dělá dobře. Nejsi oblečený? Tvoje smůla, já jsem ti to říkal. A takto je to se vším. Vodíme ty děti za ručičku až moc. Nastav mu pravidla a nemilosrdně je dodržuj.

Victoria1988
Kecalka 216 příspěvků 18.01.19 08:21

Tvůj manžel má pristup který funguje,takže musis i tak.
Já takové dítě nemam, ale z pozice nanny,která takové dítě měla na starosti mužu říct,ze na takové dítě platí jen tvrdá nekompromisní ruka. Myslím že se často i cele to adhd predcenuje. Potřebuje akorát tvrde ujasněné co muže a co ne a starou dobrou klasickou ceskou výchovu. Driv se rodicum vykalo a neumím si představit,ze by třeba můj děda řekl doma,ze nepůjde do školy. Škola byla odměna a odpočinek před tvrdou praci na poli a možnost jak se dostat z chudoby.
Dnešní decka mají vše, neváží si základních věci,které většina lidi na světě nemá třeba jen postel a vodu.

KimL
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 18.01.19 08:21

Chudák dítě, na jeho místě bych se na to taky vybodla… bože.. já žádná ADHD nemám, ale lístky s nákupem zapomínám při obouvání na stole běžně. Člověk nemůže myslet na padesát věcí najednou. Prostě ho nech… jestli chodí do školy sám, vůbec bych ho nekotrolovala, jen třeba nějakou rozumnou dobu před odchodem (dejme tomu má odejít v 7:30 - tak třeba v 7:15) bych mu popřála hezký den ve škole, dala mu pusu na čelo, řekla, že ho mám ráda a dál neřešila. Když by přišel do školy pozdě, tak dostane poznámku a bude vědět na příště. Jinak si najde svoje tempo.
Jak by se ti líbilo, kdyby ses měla někam vypravovat a za zadkem by ti furt někdo stál, ječel na tebe a ještě tě bil? 8o

Malike
Extra třída :D 14101 příspěvků 18.01.19 08:23
@Bebinka29 píše:
No asi jsem nic jinýho nečekala. Proto píšu že chci poradit. Děkuji za odpověd. Myslíte že jsem na sebe pyšná?

Musíte se naučit kontrolovat svoje chování.. to dítě za nic nemůže a akorát bude mít z vás v budoucnu komplex.
Znovu opakuji,psycholog pro všechny,klidně i psychiatr …
Jsou různé skupiny maminek děti s ADHD které mají vychytávky a poradí.

di.xi.nka01
Stálice 86 příspěvků 18.01.19 08:26

Chapu Vás musí to byt narocne, nemám zkušenost ale určitě musíte zapracovat na sobě. Když se ráno rozcilite zavřete se třeba do koupelny a napocitejte do deseti, nějak ten vztek uvolněte jinak než na synovi. A jak už je napsáno zkuste nějakou skupinu kde jsou maminky s dětmi se stejnou poruchou oni Vám budou rozumet a lip poradi :kytka:

Malike
Extra třída :D 14101 příspěvků 18.01.19 08:26
@Victoria1988 píše:
Tvůj manžel má pristup který funguje,takže musis i tak.
Já takové dítě nemam, ale z pozice nanny,která takové dítě měla na starosti mužu říct,ze na takové dítě platí jen tvrdá nekompromisní ruka. Myslím že se často i cele to adhd predcenuje. Potřebuje akorát tvrde ujasněné co muže a co ne a starou dobrou klasickou ceskou výchovu. Driv se rodicum vykalo a neumím si představit,ze by třeba můj děda řekl doma,ze nepůjde do školy. Škola byla odměna a odpočinek před tvrdou praci na poli a možnost jak se dostat z chudoby.
Dnešní decka mají vše, neváží si základních věci,které většina lidi na světě nemá třeba jen postel a vodu.

Tak když takové dítě nemáš tak nerad . :cert: :cert: :cert: ty se vůbec s takovým přístupem k dětem s postižením ani nepřebližuj. :zed:

Tarinka
Echt Kelišová 8333 příspěvků 18.01.19 08:27

No ja kazde rano svym detem, tak stopadesatkrat reknu: Delej, oblikej se :P a to zadnou diagnozu nemaj. Tu budu mit mozna brzy ja :lol:

Petula306
Kecalka 154 příspěvků 18.01.19 08:29

Proč mám pocit, že dnes má každé dítě PAS, ADHD nebo něco podobného? Neříkám, že to je tento případ, ale nechtějí tím matky něco omlouvat? Zapomenutý lístek se stane, ale takový boj každé ráno v tomhle věku? Mě by teda asi už rodiče zmalovali zadek, že bych si nesedla. Ono všechno ty postupy poslední doby jsou hrozně sluníčkové. U nás se prostě poslouchat muselo. To dítě se musí učit zodpovědnosti a dochvilnost a schopnost uspořádat si čas je důležitá. Bude přece jednou taky chodit do práce. Já mohu jen napsat svůj názor, ale poradím těžko, protože tuhle extra sluníčkovou výchovu a neustálé diagnózy neuznávám.

Malike
Extra třída :D 14101 příspěvků 18.01.19 08:30
@Janli píše:
Chyba většiny maminek je, že nenechávají dítě nést následky svých rozhodnutí. Proč by vstával nebo se oblíkal, když za ním pořád chodíš. Tatínek to dělá dobře. Nejsi oblečený? Tvoje smůla, já jsem ti to říkal. A takto je to se vším. Vodíme ty děti za ručičku až moc. Nastav mu pravidla a nemilosrdně je dodržuj.

Ale to dítě má ADHD,vždy bude prakticky mimo a výrazná pravidla na něj nefungují..neumí se soustředit.
To dítě má druh postižení a nefunguje vše jak u klasického dítěte…

Malike
Extra třída :D 14101 příspěvků 18.01.19 08:31
@Petula306 píše:
Proč mám pocit, že dnes má každé dítě PAS, ADHD nebo něco podobného? Neříkám, že to je tento případ, ale nechtějí tím matky něco omlouvat? Zapomenutý lístek se stane, ale takový boj každé ráno v tomhle věku? Mě by teda asi už rodiče zmalovali zadek, že bych si nesedla. Ono všechno ty postupy poslední doby jsou hrozně sluníčkové. U nás se prostě poslouchat muselo. To dítě se musí učit zodpovědnosti a dochvilnost a schopnost uspořádat si čas je důležitá. Bude přece jednou taky chodit do práce. Já mohu jen napsat svůj názor, ale poradím těžko, protože tuhle extra sluníčkovou výchovu a neustálé diagnózy neuznávám.

Ahá,takže autismus neexistuje.. 8o

di.xi.nka01
Stálice 86 příspěvků 18.01.19 08:32
@Tarinka píše:
No ja kazde rano svym detem, tak stopadesatkrat reknu: Delej, oblikej se :P a to zadnou diagnozu nemaj. Tu budu mit mozna brzy ja :lol:
:lol: :palec: nevím proč to těm dětem tak vadí u nás je to stejne jen se ještě neumí oblect sam takže to mám i s rozcvickou neboť jak vezmu do ruky triko zdrha :roll: :D
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 08:33

Ahoj, mam take syna, 9 let, treti trida, adhd + jeste par dalsich pridruzenych diagnoz a uuuplne naprosto te chapu… zatim, co se ja umyju, oblecu, ucesu, nalicim, ustelu postel a pripravim veci, tak prcek se stihne jen posadit na posteli :mrgreen: jeden cas se u nas hodne kricelo, ale po par sezenich v ruznych ordinacich jsem zjistila, ze vubec nezalezi na tom, jak se zachovam, nebo co udelam, cim vyhrozuju, nebo co slibuju, pokazde to bude stejne. Pokazde nebude moc vecer usnout (slava svetlym vyjimkam), pokazde nebude chtit rano vstavat… pokazde kdyz reknu „cekej v jidelne“ tak ho najdu u krizovatky… kazdy listecek zapomene, nebo ztrati, aniz by si to uvedomoval. Ucitelce pisu sms, ona me take, kdyz zapomene zapsat treba zmenu vyucovani. A na to ostatni? Mam mit nohy v teple, radila na psycholozka… lehce se to rekne, a je to opravdu narocne, hlavne kdyz to treba nerespektuje manzel, ktery ma pocit, ze dite dela vse „naschval“ a hrozne ho za to soudi… navic prcek neni uplne hloupy a moc dobre si to uvedomuje a je pak nestastny, a to nechci… i kdyz se vybuchum place a hnevu nevyhneme uplne jak u nej, tak u me, ucim se vse brat, jako hotovou vec. Takovy je. Neoblece se rychleji. Neudela dve veci po sobe. Zapomina. Ale nebudu ho kvuli tomu shazovat, spis mam radost, kdyz se neco podari. Smirit se s tim u sebe, nez lamat dite :oops: jinak ted zacal uzivat Stratteru, jsem zvedava, zda to napomuze…
Tot ma zkusenost a prosim o anonym, jsou tu informace o zdravotnim stavu prcka :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >